Jak na věc


čapí hnízdo restaurace u prahy benešov

Dny svatého Patrika 16.-18. 3. 2018

    A cena? Stejně jako vloni - 69,- Kč / litr, neboli zdražení se NÁS netýká....- jak již jistě víte od 1. ledna 2018 nám vzešel nový zákon o prodeji vín. Tyto vína již máme v nových Bib obalech a jsou Vám již k dispozici :)
    Čtvrtý ročník tipovací soutěže, kterou pravidelně vyhlašuje Restaurace U Čápa je zde. Zveme všechny příznivce, známé, kamarády i kolemjdoucí, aby zkusili uhodnout nejpřesnější letošní termín příletu našich čápů na komín restaurace. Datum a čas zaznamenává naše online kamera. Jako každý rok nabízíme jednomu nejpřesnějšímu tipu výhru, kterou je poukázka v hodnotě 500,- Kč a majiteli nabízí konzumaci v této výši v naší restauraci.


Vítěz 2. ročníku pivní soutěže a soutěž v pití piva na čas

    Přijďte si poslechnout naše vyprávění o tom, jak jsme vyrazili ze Strašína přes Pamír do Mongolska a nakonec do Prahy na Václavák. Sáhli jsme si při tom až na dno, projeli jsme vyprahlou stepí ve 40 stupňových vedrech, topili se v bahně, zapadali jsme sněhem a málem zmrzli, vydrápali jsme se do víc jak 4600 metrů, jeli jsme tam kam si troufnou jen velká terénní auta, okradli nás, pomohli nám. Několikrát jsme byli na pokraji konce, ale nakonec jsme vyřešili všechny problémy a podařilo se nám ve zdraví vrátit domů. Nyní už se smějeme a chceme náš příběh předat dál.
    Dnešním dnem jsme zahájili rekonstrukci "menu restaurace". Po dobu rekonstrukce, která potrvá přibližně 14 dní (do Velikonoc), budou tyto prostory uzavřeny pro veřejnost. O své obědové menu ovšem nepřijdete, budou podávána ve sklepních prostorách naší restaurace.
    Zveme Vás na setkání s manželi Fajmonovými, kteří nám příjdou předat své zážitky a promítnout fotografie ze své již druhé cesty do Santiago de Compostela.
    Slavíte narozeniny? Pořádáte svatbu, sraz, či večírek? Proměňte každou příležitost v nezapomenutelný zážitek. Zde je výčet některých rautových specialit.
    Možná jste si při procházce kolem naší restaurace všimli nového chodníčku a pilných pracovníků. Rozhodli jsme se totiž vylepšit zázemí pro děti a maminky s kočárky - na kopečku za restaurací stavíme dětské hřiště "Čapí vyhlídka", které budete moci vyzkoušet již koncem dubna.


Valentýnské menu 13.-15. 2. 2015

    Z důvodu nepříznivého počasí jsme se rozhodli odložit termín plánovaného turnaje v pétanque, který se měl konat tuto středu 15. 5. 2019. Nový termín dáme včas vědět. Děkujeme za pochopení.
    Fandíme florbalu! Všechny zápasy českého týmu můžete sledovat u nás v restauraci a navíc při každém zápase bude prvních 100 piv Holba Šerák za 10 Kč! Rozpis utkání v letáčku.
    Zveme všechny milovníky dobrého jídla na Svatomartinské hody v Restauraci U Čápa ve dnech 11.-17. 11. 2014. Čekají na vás husí speciality a skvělé svatomartinské víno. Husičky jsou z domácího chovu z Kateřinic, nezapomeňte proto na včasnou rezervaci.
    Letos se nám naši ptačí maskoti starají o jedno překvapení za druhým. Nejprve jsme se vylekali, že snad ani nepřiletí. Když přiletěli, byli již v páru a přes to, že byli u nás poprvé, očividně se jim na hnízdě líbilo. Ale ráno bylo vše jinak.
    Zveme vás na besedu s Tomášem Tomečkem, který nedávno vybojoval 3. místo na rallye Africa Eco Race 2015. Beseda se uskuteční ve středu 22.4. v 18:00 hod.


PF 2019 a otevírací doba během svátků

    Domácí zabíjačka nepochybně patří k zimním radovánkám. Jelítka a jitrnice, tlačenka a řízek, prdelanka nemůže chybět. A k menu čepované pivo dle výběru zdarma! Jako každý rok, zveme Všechny labužníky na pravou lašskou domácí zabíjačku!
    Dozlatova upečená husa a mladé svatomartinské víno. Ani jedno nemůže chybět při oslavě svátku svatého Martina, který připadá na 11. listopadu, kdy k nám podle pranostiky má tento světec na koni přivézt první sníh.
    Vyhlašujeme 2. ročník pivní soutěže "Vypij půllitr piva a vyhraj tolik půllitrů v plechu kolik vážíš". Soutěžit můžete až do 25.2. 2015, kdy bude losování. V tento den také proběhne další soutěž a to "Soutěž v pití piva na čas".
     Na počest příletu našich čápů vyhlašujeme na víkend 8. - 10. dubna v restauraci U Čápa akci "Vítáme Čápy" se speciálním menu, kterému budou vévodit žabí stehýnka.
    Ve středu 20.2. 2019 jsme dokonali dlouho připravované dílo, a to pivní soutěž spojenou s holdem pivu. V naší restauraci se sešlo mnoho skalních, ale i méně častých návštěvníků. Mnohé obličeje známe nejen z minulých ročníků tohoto počinu, ale potkáváme se i během celého roku.


Svátek svatého Patrika 17.- 20. 3. 2016

    Jako každý rok přivítáme věrného účastníka Africa Eco Race Tomáše Tomečka na přátelském posezení, na které zveme všechny příznivce motoristického sportu, toho PRAVÉHO Dakaru a v neposlední řadě fanoušky Tomáše Tomečka.
    Svatý Patrik je patronem Irska a jeho svátek, Den svatého Patrika (Saint Patrick's Day), slavený 17. března, je zároveň nejvýznamnějším svátkem Irska a všech Irů. Je spojen s rozsáhlými bujarými oslavami a díky nám se k nim můžete připojit!
    O víkendu 3.-4. 8. bude uzavřen průjezd i průchod pod mostem na ulici Tovární u Skarabu v důsledku demolice druhé poloviny mostu v souvislosti se stavbou dálnice D48.
    Kníže Václav nejenže pivo rád pil, ale dokonce byl jmenován patronem českého národního nápoje samotným Karlem IV. Stalo se tak v roce 1357. Karel IV. se totiž vedle rozmachu pěstování vinné révy zasloužil také o rozvoj pivovarnictví v Českých zemích. V té době už byl Václav považován za patrona sladovníků a Karel IV. k němu projevoval velkou úctu.


Domácí zabijačkové hody 5.-7. 12. 2014

    Od loňského roku pro Vás nabízíme služby infocentra, tento rok si u nás navíc budete moci bezpečně uschovat Vaše kolo. Od 1. 4. 2015 přijedete na vrátnici naší firmy, kde dostanete lísteček a Vaše kolo bude uzamčeno v kolárně. Poté se už budete moci bezstarostně oddávat odpočinku a osvěžení v naší restauraci.
    Čápi přiletěli. A jako každý rok i letos jsme uspořádali oslavu příletu, oslavu jara spojenou s vylosováním výherců v naší čapí soutěži a tak v sobotu 6.4. na viděnou a po celý víkend DOBROU CHUŤ u čapích specialit.
    Pozor, již jen několik dní zbývá do ukončení naší pivní soutěže! Stále ovšem máte možnost zůčastnit se a vyhrát tolik piv v plechu, kolik sami vážíte. Stačí si k nám zajít na jedno pivko z nabídky. Čím více jich vypijete, tím větší šanci na výhru máte. Výherce budeme znát příští středu 25.2.2015.
     Hokejové šílenství je opět po roce zpět. Letos do něj vstupujeme ruku v ruce s pivovarem LITOVEL, který pro Vás nachystal spoustu hodnotných cen.
    17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii. I v naší Restauraci U Čápa slavíme tento významný svátek a to tím nejstylovějším způsobem. V pátek narazíme soudek specíální polotmavé nefiltrované Sametové 17° z minipivovaru Koníček.


Vyhodnocení a finále v pití piva

    Burčák je na skladě TEĎ a navíc červený! Víte, že nemá dlouhou výdrž, proto pospíchejte - čas má vliv na množství i na kvalitu, děláme vše pro to, aby byl co nejlepší :)
    Udělejte si s námi gurmánský výlet do Mexika! Ve dnech 27.-29.3. 2015 si v naší restauraci můžete pochutnat na vybraném mexickém menu. Těšíme se na Vaši návštěvu!
    Ani jsme se nenadáli a je tady za chviličku svatý Martin. Tak co? Přijede letos na bílém koni? Ke svátku svatého Martina se váží Svatomartinské hody, nebo také Svatomartinská husa.
    Old Bushmills Distillery je nejstarší irská destilérka whiskey. Patří jí i světové prvenství mezi licencovanými lihovary. Licenci dostala od krále Jakuba I. už v roce 1608. Veškerá produkce Bushmills vzniká přímo ve stejnojmenné severoirské vesnici a k výrobě se používá pramenitá voda ze Saint Columb, přítoku řeky Bush.


Bronzová medaile pro našeho kuchaře

    Hnízdo prázdné, celé dopoledne nikde nikdo, až najednou v poledne je čáp zpět. ALE.... sám, a proti včerejšku s kroužkem. Jestli včerejší párek vyhnal, a nebo sami vycítili, že se vrací pán domu, nevíme. Jisté je to, že se nám potvrdilo číslo kroužku a je totožné s tím, který jsme přečetli již vloni. A tak máme zpět našeho původního obyvatele.
    Víte, že jsme vedle našeho dětského hřiště na sklonku podzimu vytvořili Petanquové hřiště? A tak vyzýváme všechny zájemce. aby vytvořili dvoučlenné družstva a přihlásili se na Aprílový zahájovací turnaj v pétanque, který se uskuteční 1. 4. 2016 v 16:00.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00