Jak na věc


šedý polystyren na zateplení budovy praha

Nitrooční čočky řady PREMIUM u šedého zákalu

    Tak jako jsou různé velikosti bot, stejně tak jsou i různé hodnoty nitroočních čoček. K jejich měření se používá tzv. optická biometrie (bezkontaktní) nebo ultrazvuková biometrie (kontaktní, využívaná se u pacientů s pokročilým šedým zákalem).
    Našim pacientům nabízíme poslední technologickou novinku – nejmodernější nitrooční čočky řady PREMIUM. Jde o asférické akrygelové čočky s modrým, žlutým a UV filtrem. Tyto čočky jsou schopny trvale zbavit pacienta brýlí na dálku i na blízko včetně astigmatizmu. S implantacemi multifokálních čoček má naše klinika dlouholeté zkušenosti a v počtu implantací těchto čoček jsme na 1. místě v ČR. Ročně jich implantujeme více jak tisíc.
    Další informace o druzích nitroočních čoček můžete najít v sekci Korekce oční vady implantací umělé nitrooční čočky. Vhodnou čočku Vám doporučíme na zákldě vstupní konultace s přihlédnutím k výsledkům předoperačního vyšetření a k Vašim představám a preferencím.


Kalkulace nitrooční čočky

    K přesnému výpočtu nitrooční čočky používáme na naší klinice novinku na světovém trhu – optickou koherentní biometrii přístrojem IOL Master Zeiss 700. Jedná se o světovou špičku, světová premiéra tohoto přístroje byla na podzim 2014. Tento přístroj obsahuje léty ověřené vrozce pro výpočet nitrooční čočky a dále má integrované OCT (optickou koherenční tomografii), což nám umožňuje již během měření vyšetřit žlutou skvrnu (místo nejostřejšího vidění) a odhalit případné onemocnění. Více zde.
    Vidění se po operaci katarakty stabilizuje velmi rychle, řádově ve dnech. K úplnému ustálení stavu a stabilizaci dioptrií dochází obvykle během 3 – 4 týdnů. Délka pracovní neschopnosti je velmi individuální, záleží na charakteru vykonávané práce. Může se pohybovat ve dnech, případně v týdnech. Na implantace prémiových nitroočních čoček se specializuje přednosta kliniky, doc. MUDr. Mgr. Zdeněk Smečka, CSc. Pacientům je garantována individuální péče.


Mohlo by Vás dále zajímat:

    K ochraně rohovky při operaci šedého zákalu používáme nejkvalitnější ochranné viskoelastické preparáty – Viscoat a Provisc od americké firmy Alcon.Standardně implantujeme nejkvalitnější nitrooční čočky současnosti – asférickou AcrySof IQ se 3 ochrannými filtry – modrým, žlutým a UV filtrem. Čočky řady AcrySof firmy Alcon jsou zhotoveny z akrylátu – měkkého, poddajného materiálu vyrobeného speciálně pro nitrooční čočky. Tento materiál se chová v oku velice dobře a přispívá k výtečným dlouhodobým výsledkům. U čoček AcrySof je riziko sekundární katarakty (druhotného šedého zákalu) sníženo na minimum, což bylo potvrzeno mnoha klinickými studiemi. Jednokusová nitrooční čočka AcrySof IQ na rozdíl od ostatních nitroočních čoček nabízí 2 unikátní inovace. Má ve své struktuře zakomponován vedle žlutého barviva i modrý a UV filtr. které brání průniku části modrého světla a tím snižuje riziko poškození sítnice a následného zhoršení zraku. Podobá se tak nejvíce „natur
    Stav, kdy zkalená čočka je nahrazena novou čočkou, připadá řadě pacientů jako malý zázrak. Všechny věci, které dříve neviděli jasně, jsou opět světlé, jasné a v živých barvách. Řada pacientů říká, že tak jasně viděli naposledy v mládí.
    Není. Operace šedého zákalu se provádí ambulantně, trvá cca 8 minut. Pobyt na klinice nepřesáhne zpravidla 3 hodiny.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00