Jak na věc


živáňská pečeně do pekáče

Telecí roláda s medvědím česnekem

    Odtrhněte dva kusy alobalu (cca 30x30 cm). Na alobal dejte nejprve brambory s cibulí. Dále přidejte klobásu, papriky a Kunovjanku. Pokapejte lžící oleje, přidejte krkovici a na ní poklaďte dva plátky slaniny. Stejný postup opakujte i u druhé porce a vše pořádně zabalte.
     Vepřovou kýtu omyjeme a nožem vytvoříme do masa otvory. Protkneme jimi oloupanou, nakrájenou cibuli a na hranolky nakrájené moravské uzené. Kýtu osolíme a potřeme olejem.
    Dejte na 40 minut do trouby, poté snižte teplotu na 180 °C, balíčky rozbalte a pečte dalších 30 minut. Posypte petrželí a podávejte.
     Hodnoty jsou vztaženy na jednu porci. DDD (doporučená denní dávka) je založena na průměrných hodnotách pro dospělého člověka o váze 70kg z vyhlášky č. 225/2008 Sb.
    3 Smíchejte přísady na marinádu a celou živáňskou jí potřete a dobře do ní vmasírujte. Zabalte důkladně do alobalu a dejte nejméně na 1–1,5 hodiny na gril; po 20 minutách otáčejte. Upečenou živáňskou sejměte z grilu a nechte 15 minut v alobalu odpočinout. Pak alobal roztrhněte a špíz podávejte s pečenými bramborami nebo jen s chlebem.


Stačí se přihlásit nebo registrovat

    1 Krkovici rozkrájejte na plátky silné asi 2 cm, lehce je naklepejte klouby prstů (ne paličkou) a osolte i opepřete. Klobásy překrojte podélně napůl, cibuli nakrájejte na plátky, papriky zbavte semeníků a nakrájejte na čtvrtky.
    2 Na dvě dlouhé jehly vzdálené asi 8 cm vedle sebe napichujte střídavě plátek masa, půlku klobásy, na jednu jehlu cibuli, na druhou papriku (v dalším kole to bude obráceně) a pak zase maso až do spotřebování přísad. Nedávejte přísady příliš těsně vedle sebe, aby žár při grilování mohl dobře pronikat dovnitř.
    Maso a slaninu nakrájíme na kostky, klobásy na kolečka. Cibule a brambory oloupeme a nakrájíme na plátky. Papriky zbavíme semínek a nakrájíme na kousky. Vše nasypeme do mísy, promícháme a dochutíme čerstvě mletým pepřem a solí.
    Kunovjanku slijte a nechte okapat. Obě papriky nakrájejte na drobno, klobásu na kolečka a krkovice lehce naklepejte a z obou stran osolte a opepřete.
    Troubu předehřejte na 200 °C. Brambory pořádně omyjte a nakrájejte na osminky. Cibuli oloupejte a nakrájejte na kolečka. Dejte do mísy, poprašte mletou paprikou a majoránkou a osolte a opepřete.


STM 41GR Kuchyňský robot modrý – 6 nástavců - Sencor

    Připravíme si čtyři archy dvojitého alobalu o straně asi 30 cm, potřeme je lehce olejem a rozdělíme na ně připravenou směs. Důkladně ji do alobalu zabalíme, aby šťáva během pečení nevytékala, balíčky položíme na plech, vložíme do trouby vyhřáté na 180 °C a pečeme asi 1 hodinu.
    Vepřovou kýtu omyjeme a nožem vytvoříme do masa otvory. Protkneme jimi oloupanou, nakrájenou cibuli a na hranolky nakrájené moravské uzené. Kýtu osolíme a potřeme olejem.
    Miluji vaření mobilní aplikace je jedna z nejobsáhlejších aplikací na českém trhu. Na nic nečekejte a stahujte nekonečnou zásobu receptů do vašeho mobilu!

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00