Jak na věc


architektura brno

Logistická přístavba v areálu Levimo Humpolec

    | ArchiNEWS | artEcho | Centrum pro podporu počítačové grafiky | Galerie Jaroslava Fragnera | Inspirace v bydlení | Modulární výstavba | Nazeleno.cz - úspory energie | Pavilon EXPO2015 | UzemnePlany.sk | veletrh Drěvostavby
    problém s malým pozemkem a malým rozpočtem se francouští architekti 2A Design rozhodli vyřešit pomocí lodních kontejnerů. Jednotlivé moduly byly přivezeny na stavbu a v krátkém čase zkompletovány. Dům má tři úrovně- uliční s krytým stáním pro auto a technickým zazemím domu, hlavní patro s ložnicemi a obytným prostorem, který má díky svažitosti pozemku výstup na zahradu a třetí úroveň s ložnicí přístupem na střechu.


To co děláme nás baví a naplňuje, proto neodevzdáme něco s čím bychom nebyli vnitřně spokojeni

    Plánujete stavbu rodinného domu, bytového domu či většího stavebního objektu? Sháníte architekty na rekonstrukci vašeho stávajícího objektu? Podle našich referencí se můžete přesvědčit o našich zkušenostech s návrhem a realizací bytových interiérů, rodinných domů, obytných komplexů i rekonstrukcemi bytů, domů a jiných objektů. Zvláštní kapitolou jsou stavby pro kulturu, jsme autory několika rekonstrukcí kulturních domů, divadel a multifunkčních sálů, dále v našem portfoliu naleznete i velké projekty nemocnic. Náš tým zahrnuje mimo obvyklých profesí též specialisty na scénickou technologii, akustiku, ozvučení, audio a video.
    Jsme architekty nadbytku. Nikdy jsme nepoznali nedostatek. Jsme společností nadbytku a naše architektura je produktem nadbytku. Křehká a křehčí iluze potomků prvná z generací bez války, hladu, globální živelné katastrofy, nedostatku vody či stěhování a rozpadu národů. Technologie ještě neselhala, zdroje nehrozí vyčerpáním. Nadbytek pomine, nadbytečné zmizí. Snadné je být architektem v nadbytku, nezbytné jím zůstat v nedostatku…
    V krajině mezi Ostsee a zátokou Saaler Boden leží úzký pruh země s krásnou přírodou právě tady vznikla přestavba malé chaty. Zadáním bylo co nejvíce propojit objekt s okolím. Vnitřní prostor je sjednocen a z exteriéru jím prochází dřevěné molo. Na střeše je systém lanek a po něm se plazí rostliny.


Cenu Jože Plečnika získala trojice pedagogů FA VUT

    "Ne dům v krajině, ale dům z krajiny vyplývající...." tak popisují architekti Camari svůj návrh domu v Portugalské vinařské oblasti pod pohořím Serra da Estrela. Dům se snaží najít rovnováhu mezi přírodou a stavbami klasickými pro toto místo. Jeho vstupní fasáda je obložena břidlicí, stejně jako domy v okolí. Dům pomalu klesá po terénu, každá místnost leží v jiné rovině a každá má výstup do zahrady.
    Galerie Architektury Brno uvádí multimediální architektonickou prezentaci ateliéru studentů Fakulty architektury VUT v Brně pod názvem Architektura nedostatku, který byl oceněn Zvláštní cenou poroty III. Ceny Bohuslava Fuchse za nejlepší ateliérový projekt na Fakultě architektury VUT v roce 2015.
    Brněnský DENÍK https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/lide-se-uz-projdou-po-schodech-z-nadrazni-ulice-staly-temer-pet-milionu-20200213.htmlBrněnský DENÍK https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/brno-namesti-svobody-masarykova-ceska-ulice-obchody-tradice-retezce-krach.html
    | ArchiNEWS | artEcho | Centrum pro podporu počítačové grafiky | Galerie Jaroslava Fragnera | Inspirace v bydlení | Modulární výstavba | Nazeleno.cz - úspory energie | Pavilon EXPO2015 | UzemnePlany.sk | veletrh Drěvostavby


Mezinárodní studentská soutěž PRIMA - Micro Architecture Competition

    Autorský tým: Jan Adamus, Ondřej Bělica, Martin Blažek, Matúš Bocán, Jáchym Daniel, Tereza Dvořáková, Jakub Frolík, Michael Gabriel, Matěj Jindrák, Ján Juráš, Barbora Juríčková, Oliver Kažimír, Filip Kinnert, Jan Mléčka, Matúš Peklanský, Lenka Půžová, Petr Preininger, Rostislav Stoklásek, Veronika Ševčíková, Tereza Teplá Finanční prostředky pro realizaci výstavy laskavě poskytla Fakulta architektury VUT v Brně. Výstava bude zahájena v úterý 30. června 2015 v 18.00 hodin v prostorách Galerie Architektury Brno a bude otevřena denně od 10. do 18. hodin do 17. července 2015.
    Není nic lepšího něž vidět výsledek. Rádi spolupracujeme s celou řadou dalších profesí, které nám umožní převést všechny Vaše myšlenky a přání v realitu.
    Dům i přes použití moderních materiálů a minimalistických detailů splývá s historickým prostředím a plní přísné požadavky na novostavby v národním parku.
    Projektu se účastníme od začátku do konce. Zpracujeme studii, všechny stupně projektové dokumentace, vyřídíme na úřadech. Zajistíme koordinaci, technický i autorský dozor během realizace. 
    Architektonické studio Adam Rujbr se sídlem v Brně a pobočkou Praha, se skládá z týmu sedmi stálých a padesáti externích spolupracovníků. Naše kancelář má mezinárodní zkušenosti v oborech architektura, projekce i inženýrská činnost.
    Dům v příkrém svahu stojí na betonové pondoži, která je zahloubená do terénu. Nad ní stojí velmi vzdušný dům s velkorysým zasklením a krásnou terasou.


Naši architekti jsou vám k dispozici

    Přednáška Petra Hrůši - Dílo architekta Josefa Fanty. Mohyla míru, 17.30 hodin. https://www.archiweb.cz/n/prednasky/petr-hrusa-dilo-architekta-josefa-fanty
    Jsme  architektonickou a projekční kanceláří. Objem našich služeb není určen měřítkem a odvíjí se od Vašich  požadavků. Neplníme si své sny, ale jejich prostřednictvím děláme Váš život příjemnější.
    Zajímavý dům na úzké parcele, kterou od krásného výhledu na koryto řeky dělí zeď. V přízemí je malý byt, který chtějí majitelé pronajímat. Jeho obytný prostor jakoby pokračoval velkou prosklenou plochou až k oné zdi. Byt majitelů zabírá dvě horní patra. Obytný prostor se otevírá na terasu, která je výškově nad zdí a propojuje interiér s dalekým výhledem do krajiny.


Rekonstrukce Domu kultury Hodonín

    Výstava Architektura nedostatku zkoumá roli architekta a jeho činnosti v období krize. Ta může být způsobena válečným konfliktem, přírodní katastrofou nebo technologickým úpadkem - přibližuje výstavu ředitel Galerie Architektury Gabriel Kurtis. Současné město je natolik komplikovaným systémem, že v případě kolize se hroutí jako první. Nezbývá tak nic jiného než se znova uchýlit do přírody a k jejím zákonům. Výsledkem je decentralizovaná celorepubliková síť sídel, která jsou schopna zabezpečit sebe sama i skupiny postižených, s následným předpokladem flexibility a vývoje, dodává Gabriel Kurtis.
    Naši architekti vám nabídnou služby na míru a vyladí váš projekt do naprosté dokonalosti. Začneme architektonickou studií, pokračujeme projekty pro stavební řízení, projekty pro provedení stavby a projekty interiéru až po stavební dozor a inženýrskou činnost. Návrhy jsou vždy navrženy s ohledem na optimalizaci nákladů a to nejen při stavbě, ale hlavně při samotném provozu. U nás máte přehled o nákladech v každé fázi projektu. Stavíme domy úsporné a volíme materiály šetrné k přírodě.
    Rekonstrukce "obludy", která vznikla propojením dvou domků se sedlovou střechou, nové dřevěné členění fasády odkazuje elegantně na původní stav. Trochu nezvykle je hlavní obytný prostor v patře, kde využívá celé šířky domu. V přízemí jsou ložnice a v hloubce dispozice prostory, které nutně nepotřebují přirozené osvětlení.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00