Jak na věc


archiv televize nova plus ulice poslední díl

Archiv TV a internetových televizí

    Slovenská veřejnoprávní celoplošná televizní stanice, která vysílá velmi kvalitní pořady na nejrůznější témata, z nichž mnoho je zaznamenáno v archivu a můžete je shlédnout online.
    Archiv ČT24 přináší střihové dokumenty zachycující různá témata politického, hospodářského i společenského života od roku 1945 prakticky až do současnosti. Vychází jednak z Československých filmových týdeníků, jednak z archivu zpravodajství Československé a České televize. Jednotlivé díly cyklu dávají divákovi zajímavou možnost srovnání nejen, jak se měnila v průběhu desetiletí společnost, ale i jak se měnila práce dokumentaristů a redaktorů zpravodajství. Pořad připravuje Redakce aktuální publicistiky ČT, dramaturgie a režie Miroslav Petráček.
    Česká komerční televize, která vysílá filmy, ale také vlastní tvorbu. V archivu najdete pořady z vlastní produkce této televize, jako je například zpravodajství a některé zábavné pořady.
    Druhý program Slovenské veřejnoprávní celoplošné televizní stanice, která vysílá velmi kvalitní pořady na nejrůznější témata, z nichž mnoho je zaznamenáno v archivu a můžete je shlédnout online.


Archiv aneb Minulost má krátké nohy

    SA AČR se podílí zejména na vyhledávání, ověřování a potvrzování úředních dokumentů pro státní orgány i pro občany. Vedle potvrzování státního občanství, vojenské služby, účasti v odboji, věznění apod. zabezpečuje v odůvodněných případech (ne v případech soukromého studia, zkoumání rodopisu a pod.) pro občany ČR výpisy, nebo kopie z vojenských osobních spisů uložených ve Vojenském archivu SR v Trnavě a Vojenském historickém archivu v Bratislavě.
    Víc asi nelze o příběhu nového televizního filmu Archiv prozradit. Dramaturg Bedřich Ludvík našel tento příběh jako malou, pětistránkovou povídku, v knize Ivy Tajovské Jepičí hvězdy. Scénář napsala autorka ve spolupráci se scenáristou Miroslavem Sovjákem. Pardubický archiv, v němž Ministerstvo vnitra v roce 1997 zpřístupnilo dokumenty bývalé komunistické Státní bezpečnosti, dnes už neexistuje. Dnes je součástí Ústavu pro studium totalitních režimů v Praze. Pro natáčení se musely prostory bývalé školy, která dnes patří Salesiánům, upraveny do původní podoby. V hektickém prostředí naší současnosti stačí pár let a už se točí retro film.
    František Němec a Emília Vášáryová, manželský pár, dvě oběti jednoho archivního záznamu (2009). Dále hrají: J. Šťastný, K. Issová, J. Vlasák, D. Syslová, O. Vlach, D. Batulková a další. Scénář I. Tajovská a M. Sovják. Kamera J. Špelda. Režie L. Bělohradská


BTV1 archiv pořadů - Brněnská televize 1

    Regionální televize vysílající pořady týkajícíse Brněnské metropole, ale také jihomoravského kraje. V archivu stanice naleznete zpravodajství, rozhovory se zajímavými osobnostmi a mnoho dalšího.
    Informace uložené ve správních archivech je možno pro služební potřebu využívat na základě služebního pověření, které vydal původce, jeho nadřízený nebo jeho nástupnický útvar.  
    V televizním filmu Archiv uvidíte Františka Němce, Emílii Vašáryovou, Danu Syslovou, Jana Vlasáka, Oldřicha Vlacha, Kláru Issovou, Jana Šťastného, Kláru Trojanovou, Johannu Tesařovou a další.
    Josef Brzek má 73 let, když ho syn Petr odveze do Pardubického archivu Ministerstva vnitra, kde jsou soustředěny svazky StB. Chtěl sem zajet už dávno, ale manželka Věra mu to rozmlouvala. Chtěl se jen ujistit, že ti, o nichž si to myslel, byli opravdu agenti StB. Ale fakta, na která v záznamech narazil, vůbec nečekal. Zrada přišla od nejbližších, z rodiny...
    Návštěvou Pardubického archivu příběh profesora Brzka jenom začíná. Většina scén se odehrála v domku v Dolních Počernicích, který si Česká televize pro natáčení pronajala.


Oddělení vojenské evidence osob

    Nábožensky a především křesťansky orientovaná televize, která má ve svém archivu mnohé ze svých poučných a naučných pořadů, ale také záznamy bohoslužeb, přednášek na duchovní témata a podobně.,
    Tady až doposud žili manželé Brzkovi (František Němec a Emílie Vašáryová) poklidný život důchodců. Profesor se snažil opravit střechu, staral se o zahradu a ve své pracovně si přivydělával překlady. Sem se utíkal z labyrintu světa, tady měl svůj ráj srdce. Ale už nemá. Až sem dolehla ta špína z archivu. Pětasedmdesátiletý starý muž už nemá sílu se jí postavit. Chce najít viníka a pomstít se.
    Slovenská soukromá celoplošná Tv, která se také věnuje vlastní tvorbě a mnoho z jejich pořadů je iv Archivu této zajímavé stanice. Z mnoha pořadů velmi vyčnívá například pořad Aj můdry schybí, který můžete stejně jako jiné pořady sledovat online v dobré kvalitě.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00