Jak na věc


archiv tv barrandov

Pietní akt před budovou Českého rozhlasu

    Archiv ČT24 přináší střihové dokumenty zachycující různá témata politického, hospodářského i společenského života od roku 1945 prakticky až do současnosti. Vychází jednak z Československých filmových týdeníků, jednak z archivu zpravodajství Československé a České televize. Jednotlivé díly cyklu dávají divákovi zajímavou možnost srovnání nejen, jak se měnila v průběhu desetiletí společnost, ale i jak se měnila práce dokumentaristů a redaktorů zpravodajství. Pořad připravuje Redakce aktuální publicistiky ČT, dramaturgie a režie Miroslav Petráček.
    Regionální televize vysílající pořady týkajícíse Brněnské metropole, ale také jihomoravského kraje. V archivu stanice naleznete zpravodajství, rozhovory se zajímavými osobnostmi a mnoho dalšího.
    Tady až doposud žili manželé Brzkovi (František Němec a Emílie Vašáryová) poklidný život důchodců. Profesor se snažil opravit střechu, staral se o zahradu a ve své pracovně si přivydělával překlady. Sem se utíkal z labyrintu světa, tady měl svůj ráj srdce. Ale už nemá. Až sem dolehla ta špína z archivu. Pětasedmdesátiletý starý muž už nemá sílu se jí postavit. Chce najít viníka a pomstít se.
    Slovenská soukromá celoplošná Tv, která se také věnuje vlastní tvorbě a mnoho z jejich pořadů je iv Archivu této zajímavé stanice. Z mnoha pořadů velmi vyčnívá například pořad Aj můdry schybí, který můžete stejně jako jiné pořady sledovat online v dobré kvalitě.


Československo: Portrét tragédie

    Slovenská veřejnoprávní celoplošná televizní stanice, která vysílá velmi kvalitní pořady na nejrůznější témata, z nichž mnoho je zaznamenáno v archivu a můžete je shlédnout online.
    Nábožensky a především křesťansky orientovaná televize, která má ve svém archivu mnohé ze svých poučných a naučných pořadů, ale také záznamy bohoslužeb, přednášek na duchovní témata a podobně.,
    Česká komerční televize, která vysílá filmy, ale také vlastní tvorbu. V archivu najdete pořady z vlastní produkce této televize, jako je například zpravodajství a některé zábavné pořady.
    V televizním filmu Archiv uvidíte Františka Němce, Emílii Vašáryovou, Danu Syslovou, Jana Vlasáka, Oldřicha Vlacha, Kláru Issovou, Jana Šťastného, Kláru Trojanovou, Johannu Tesařovou a další.
    Druhý program Slovenské veřejnoprávní celoplošné televizní stanice, která vysílá velmi kvalitní pořady na nejrůznější témata, z nichž mnoho je zaznamenáno v archivu a můžete je shlédnout online.


Plíživá kontrarevoluce v Semilech 1968

    František Němec a Emília Vášáryová, manželský pár, dvě oběti jednoho archivního záznamu (2009). Dále hrají: J. Šťastný, K. Issová, J. Vlasák, D. Syslová, O. Vlach, D. Batulková a další. Scénář I. Tajovská a M. Sovják. Kamera J. Špelda. Režie L. Bělohradská
    Josef Brzek má 73 let, když ho syn Petr odveze do Pardubického archivu Ministerstva vnitra, kde jsou soustředěny svazky StB. Chtěl sem zajet už dávno, ale manželka Věra mu to rozmlouvala. Chtěl se jen ujistit, že ti, o nichž si to myslel, byli opravdu agenti StB. Ale fakta, na která v záznamech narazil, vůbec nečekal. Zrada přišla od nejbližších, z rodiny...


Stv1 archiv pořadů - Slovenská televize

    Víc asi nelze o příběhu nového televizního filmu Archiv prozradit. Dramaturg Bedřich Ludvík našel tento příběh jako malou, pětistránkovou povídku, v knize Ivy Tajovské Jepičí hvězdy. Scénář napsala autorka ve spolupráci se scenáristou Miroslavem Sovjákem. Pardubický archiv, v němž Ministerstvo vnitra v roce 1997 zpřístupnilo dokumenty bývalé komunistické Státní bezpečnosti, dnes už neexistuje. Dnes je součástí Ústavu pro studium totalitních režimů v Praze. Pro natáčení se musely prostory bývalé školy, která dnes patří Salesiánům, upraveny do původní podoby. V hektickém prostředí naší současnosti stačí pár let a už se točí retro film.
    Návštěvou Pardubického archivu příběh profesora Brzka jenom začíná. Většina scén se odehrála v domku v Dolních Počernicích, který si Česká televize pro natáčení pronajala.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00