Jak na věc


art-land

Realizace zahrady s okrasným jezírkem

    Jako zákazník jsem plně spokojen s vysokou mírou kreativity zahradního ateliéru, časovým intervalem samotné realizace, odvedenou prací, profesionalitou a především pak osobním přístupem.
    V letošním roce proběhla realizace zahrady a přístupových bodů k rodinnému domu ve svahovitém, skalnatě velmi náročném terénu. Počáteční práce byly řešeny nejprve těžkou technikou, která změnila ráz krajiny takzvaně "do výbuchu", ale posléze vše začalo dostávat osobitý realizační nádech.
    Zahrady nás baví! Od roku 1996 je navrhujeme a realizujeme, upravujeme terén, zakládáme trávníky a jezírka, stavíme okrasné zídky či pokládáme dlažby z přírodních kamenů.
    Ve svahovitém terénu byl obnažen skalní masív, rostlý po celé zadní části domu, jež byl osázen skalničkami. Přístupové body k rodinnému domu, oseté trávou a trvalkami, byly vyřešeny s mnohými výhledovými zákoutími na České středohoří. Ukončení hlavní zahrady bohaté na bylinky, trvalky a keře, bylo vyřešeno masivními valy s přístupovou cestou osázenou plodonosnými stromy.


Složitá obnova zahrady ve svahu

    Teplé jarní počasí nás vyhnalo ven do přírody. Děti sbíraly přírodniny a poznávaly jsme květiny a stromy. Na základě představivosti a fantazie seskládaly land art. Land art neboli krajinné umění je umělecký směr 60. let, který vznikl v USA. Má blízko k fotografii krajiny. Uplatňuje přechod z ateliérů do přírody a má svůj předobraz v historii. Uvolněním pro všechny byl pobyt v Ok baru.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00