Jak na věc


asociace soukromého zemědělství jindřichův hradec

Farma Václava Smolíka - ASZ Jindřichův Hradec

    Zákazníky našeho penzionu, pokud mají zájem, zapojujeme do zemědělských prací. Jedná se o práce, které jsou snadno zvládnutelné, například péče o koně a jejich hřebelcování, krmení jehňat. Pro větší skupiny hostů pořádáme exkurze po farmě s podrobným popisem prací na statku. Tímto se podílíme na prohlubování povědomí hostů o chodu farmy, některé z nich to může inspirovat ke kroku zemědělsky podnikat. Pro zájemce máme na farmě možnost se svézt na našich koních po krásné přírodě Třeboňska.
    Podle mého názoru je agroturistika provozovaná na farmě velice zajímavá ať už se jedná o farmu s jakýmkoliv zaměřením. Vždy je dobré se něco nového dozvědět a na vlastní kůži si vyzkoušet, co nezažijete v každodenním životě. Naše farma se nachází v turisticky zajímavé lokalitě Třeboňsko, kde je velice mnoho dnes tak populárních cyklistických stezek. Na jedné takové je právě i náš statek. V okolí statku je i mnoho rybníků, lesů a přírodních zajímavostí, navíc v Třeboni jsou lázně. To vše nám umožňuje se věnovat agroturistice. A jestliže se taková věc přímo nabízí, je třeba po ní zaručeně sáhnout.


Převzato z členských organizací

    Umístění naší farmy v loňském kole soutěže Farma roku nás hodně inspirovalo. Řekli jsme si, že když šlo dosáhnout pátého místa, proč bychom se nemohli pokusit o vítězství. Jedním z našich kroků k dosažení tohoto cíle bylo bezesporu vylepšení vzhledu našeho statku. Opravili jsme fasády na staveních, natřeli budovy a vylepšili prostor kolem našeho statku. Dalším, a řekl bych zásadním, krokem ke zlepšení farmy, byl nákup dvou traktorů značky CLAAS Celtis a jedné čelní rotační lišty téže značky. Tato investice vedla k veliké úspoře pracovní síly. Práce, které jsme ještě v loňském roce prováděli pěti traktory, letos zvládly pouze tyto dva nové. Úvěr, který jsme si vzali na pořízení těchto strojů, nám pomáhá splácet určitým způsobem Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. Kromě investic do strojů se snažíme nakupovat a pronajímat další soukromou i státní půdu.
    Když se zamyslím nad problémy s touto věcí spojenými, mohu říct jen to, že pokud je práce a chod farmy dobře zorganizován, těch problémů se mnoho nevyskytuje. Mezi drobné starosti patří občasná neshoda mezi představami zákazníka a možnostmi farmy. Zákazník by leckdy rád vyzkoušel věci, se kterými my z bezpečnostních důvodů nemůžeme souhlasit. Nakonec mu však vždy vysvětlíme, že respektování určitých pravidel je především v jeho zájmu.
    Kromě toho mohou na naší farmě zákazníci vyzkoušet naše sportoviště - tenisové kurty, golfové odpaliště, volejbalové hřiště a rybník, kde je možné sportovně rybařit.
    Dalším zlepšením naší farmy je investování do internetové reklamy a propagace vůbec. Naše farma se objevila na nejrůznějších serverech, což velkou měrou ovlivnilo poptávku po našich bioproduktech, které nabízíme. Na propagaci jména naší farmy se velmi podílelo samotné ocenění v soutěži Farma roku 2007.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00