Jak na věc


déčko adventní kalendář 2018

Příběhy duhového světa oživují v různých estetikách a animačních technikách imageové identy.

    Výtvarnému stylu svého dětského programu věnovala Česká televize od počátku velkou pozornost. Základním prvkem je duha, do které výtvarníci zbarvili nejen logo stanice, ale i zvlněnou krajinu a hlavní postavičky zvířecí říše Déčka. Do barev ČT :D se zbarvil i dětský web decko.cz.
    Symbolem duhového světa se stal ptáček Duháček. Papoušek, který bydlí na Déčku a neustále vymýšlí, čím by děti překvapil. Už jste s vašimi dětmi například slyšeli o soutěži Duháčkův rok?
    Pletené duhové ovečky, které nedělají „bé“, ale „dé“, komár z džungle, opička z létající plachetnice a samozřejmě hejno Duháčků. To jsou jen některé ze zvířecích postaviček pohádkové říše, která se zrodila spolu s Déčkem a otevřela dětem nový pohádkový svět.
    Postavičky Déčka a jejich příběhy provázejí vysílání dětské stanice od šesté hodiny ráno až do osmé večer. Objevují se v upoutávkách, znělkách (tzv. identech) a jiných formátech, které od sebe oddělují jednotlivé pořady.


Kde se vzal výtvarný styl Déčka

    Vracet se ke svým oblíbeným pořadům i mimo televizní obrazovku mohou děti na webových stránkách www.decko.cz. Web je siamským dvojčetem televizního programu. Dětem nabízí rozšíření a doplnění televizního vysílání formou on-line her, interaktivit a soutěží. Má bohatý videoarchiv pořadů a řadu tematických projektů jako například oblíbený virtuální Adventní či Velikonoční kalendář. Webové stránky jsou zcela bez reklam a jiných odkazů na předem neprověřené stránky a jsou také zabezpečené proti rizikové komunikaci dětí s neznámými lidmi.
    Kvalitu grafiky ČT :D vysoce hodnotí i světoví odborníci. Letos v březnu získalo Déčko stříbro v prestižní mezinárodní soutěži PromaxBDA Europe Awards v kategorii Nejlepší on-air identová kampaň. A v červnu 2014 v nejuznávanější profesní soutěži v oblasti kreativity v médiích Promax v New Yorku dokonce zlato. Nejvyšší ocenění si odneslo za znělku ukončující každý večer vysílání ČT :D.
    Výtvarný styl svěřila Česká televize Danielu Špačkovi ze studia Loom on the Moon, který se podílel už na grafické podobě ostatních kanálů České televize. Ve spolupráci s animátory, režiséry a dramaturgy České televize pak vznikla série příběhů (tzv. identů = identifikačních znělek) se zvířecími postavičkami Déčka. Podívejte se na ně:


Web Decko.cz — Déčko pro rodiče — Česká televize

    Dětská stanice tak získala originální a neopakovatelný vzhled, který zaujme diváky od těch nejmenších až po (skoro) dospěláky. Současně odkazuje na pestrost programu Déčka a citlivě navazuje na výtvarný styl tradičních dětských pořadů, jakými jsou Večerníček nebo Studio Kamarád.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00