Jak na věc


dům u přehrady jablonec

Na Rampě řešili paneláky u přehrady

    Na Rampě se ve středu objevil i jablonecký starosta Petr Beitl. „Myslím že dohoda s majiteli objektů je reálná. Zvláště když budou navrhovány neutrální barvy v souladu s místem a okolní přírodou. Fandím tomu a věřím, že vše dobře dopadne," řekl.
    Mladí jablonečtí architekti chtějí zachovat jednotnou barevnou koncepci u panelových domů ležících přímo u jablonecké přehrady. Jablonečané o ní diskutovali v Klubu Na Rampě.
     Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
    Vedení města akci podporuje. „Oblast u přehrady je naší prioritou. V případě schválení zastupitelstvem vypíšeme architektonickou soutěž," slíbil místostarosta Petr Vobořil. Vítěze chce vybrat už do května. „Musíme spěchat, je možné, že vlastníci panelových domů začnou se zateplováním už na jaře," vysvětlil.
    I přes název sdružení propagují architekti decentní barvy. „Trendem je decentní barevnost fasád. Moderní architektura se vrací k šedivé. Myslím, že barvy patří na interiéry či oblečení. Na fasádách má být barevnost velice umírněná," zmínila.


Kvůli podloží se protáhne oprava Žižkovy ulice v Jilemnici

    Oprava Žižkovy ulice v Jilemnici, na níž se finančně podílí Liberecký kraj, se možná prodraží. V průběhu rekonstrukce se totiž mimo jiné zjistilo, že pod povrchem silnice je podloží, které není stabilní. Částka za opravu se má zvýšit o 2,1 milionu korun včetně DPH. Opravy měly být hotovy do konce letošního září, vyžádají si však prodloužení termínu dokončení o 20 dní, do druhé poloviny října. Více podrobností na Našem Pojizeří
    Někteří architekti v diskuzi Na Rampě navrhovali řešit problém Mšena komplexněji. „Myslím, že zadání soutěže by se nemělo týkat jen barevnosti, ale řešení celého sídliště. Například rozšířit balkony, někde jsou na špatné straně domu směrem do silnice místo k přehradě," navrhoval architekt Jakub Kuchlík. Nakonec však mezi přítomnými převážil názor „nebrat si příliš velké sousto" a zaměřit se pouze na barevnost fasád.


Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

    Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Akce pro veřejnost s názvem „Aby nás nebolelo v krku ani za krkem" je letos zaměřený na krční páteř. „Chceme Vám poskytnout příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím. Nabídneme možnosti, jak jim předcházet, či návod, jak pomoci svým blízkým," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Na programu jsou přednášky, tematická cvičení, chůze s holemi „Nordic Walking" a nahlédnutí do svého nitra. Termín konání je 19. 9. - 22. 9. 2019. Udělejte si čas na to nejdůležitější - na své zdraví. Bližší informace k akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.
    Doporučuje vytvořit jednotný architektonický návrh na zateplení panelových domů ležících přímo u jablonecké přehrady. „Návrh nemá rušit při dálkových pohledech. Když si chceme vyfotit Jablonec třeba z Královky, aby snímek nerušil růžový panelák," upozornila.
    S vítězným návrhem musí souhlasit hlavně vlastníci, mezi nimi dominuje Bytové družstvo Liaz. „Tvrdí, že máme jejich podporu. Pokud přijdeme s rozumným návrhem, slíbili, že ho budou propagovat," uvedla Menšíková.
    Panelové domy u jablonecké přehrady se začnou v nejbližší době zateplovat. Běžnou praxí je, že každý dům si odhlasuje vlastní barevné zpracování bez ohledu na sousedy. Tomu se snaží zabránit sdružení Barevné Mšeno. „Nechceme si zničit unikátní panorama u jablonecké přehrady," konstatovala hlavní iniciátorka akce architektka Jana Menšíková.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00