Jak na věc


doba slunečního svitu

Služby pro návštěvníky hradu Boskovice

    Druhá řada seriálu Soudce A. K., na které se podíleli čtyři přední čeští režiséři, Robert Sedláček, Bohdan Sláma, Radim Špaček a Petr Marek, bude dynamičtější i napínavější.
     I osobní život Adamovi přinesl zásadní změnu. Stará se o dceru, která mu zůstala po Lauře, a bydlí u matky, jež žila po smrti svého manžela a Adamova otce sama. „Narození dcery je pro Adama velmi silný moment. Je zaneprázdněn hledáním spravedlnosti a najednou přijdou velmi silné city k dceři, které jsou ještě posíleny tím, že je matka nezvěstná. Dcera v příběhu slouží jako takový protipól soudní síně,“ říká představitel hlavní role David Švehlík. Neméně podstatnou vedlejší linku příběhu pak tvoří Adamovi sousedi. Ve vedlejší vile se totiž dějí velmi zvláštní věci provokující jeho představivost, a když si začne dávat dohromady souvislosti, zatáhne nakonec do svých úvah i svého kamaráda Igora známého už z první série...


Jak zrušit pracovní poměr ve zkušební době

    Na pokladně hradu lze zakoupit základní občerstvení - studené a teplé nápoje či drobné pochutiny pro doplnění energie. V souvislosti s otevírací dobou hradu je v letních měsících otevřeno občerstvení na druhém nádvoří hradu s rozšířeným sortimentem. Pro předem plánované akce (svatební hostiny, firemní a kulturní akce) využíváme cateringových služeb Hotelu a restaurace Pod Zámkem v Boskovicích.
    Jsem zaměstnaná již přes rok u jednoho zaměstnavatele(občanské sdružení), za tuto dobu mi byla třikráte prodloužena pracovní smlouva. Poslední pracovní smlouva ale byla ukončena před uplynutím doby určité dohodou k 31.1.2012 a následně hned sepsána nová pracovní smlouva k 1.2.2012 na dobu určitou k 30.6.2012 jen kvůli změně pracovní pozice. V této smlouvě mám uvedeno (v ostatních smloluvách to bylo také), že zkušební doba se sjednává na 3 měsíce. Mohu toto využít a podat výpověď jako bych byla ve zkušební době, tedy bez udání důvodů a hned, ikdyž již u zaměstnavatele pracuji rok, když ve smlouvě je znovu uvedena zmíňka o zkušební době. Chtěla bych odejít, pokud možno co nejdříve.


Opakované sjednávání (prodlužování) pracovní smlouvy se sjednanou zkušební dobou

    Parkování na palouku před hradem je zakázáno. Pro odstavení vozidla využijte parkoviště ve městě, např. na ulici Hradní. Toto parkoviště je od hradu vzdáleno cca 600 m. Využít můžete dvě varianty pěší cesty. Jedna vede po asfaltové silnici, druhou představuje červená turistická trasa obcházející po úbočí hradní kopec. Na této cestě se nachází i vyhlídka s možností odpočinku.
    Brzký odchod z práce po skončení pracovní dobyDovolená a nepřetržitý provozEvidence pracovní dobyNástup na noční směnuNávštěva lékaře v pracovní doběNávštěva u lékaře poloviční úvazekNedodržení pracovní doby a odchod na přestávku (nezáměrně)Má svědek na svatbě konané v pátek nárok na prac. volno?Návštěva lékaře mimo město (místo) pracovištěNedodržení pracovní přestávky (nezáměrné)
    Zkušební doba je spíše tématem sesterské poradny pracovního práva a zákoníku práce a podstatně více informací, dotazů i odpovědí naleznete na stránce - Zkušební doba a zákoník práce.
    Na Vašem dotazu mne zarazil fakt, že zaměstnavatel s Vámi opakovaně sjednává pracovní smlouvy a to včetně zkušební doby. Neznám přesně podrobnosti Vašeho případu, ale pokud u stejného zaměstnavatele pracujete nepřetržitě, tak by z jeho strany mohlo jít o obcházení zákona a v tom případě by uzavření pracovní smlouvy nebylo právně platné.


Pracovní doba a doba odpočinku, přestávky v práci

     V každé epizodě se divák nejprve dozví, co se skutečně v daném případu stalo. Má tak následně sám možnost sledovat, jakým způsobem je u soudního líčení věc všemi relativizována a zamlžována. Na jedné straně stojí státní zástupce rozebírající s policisty důkazy, návrh trestu či slabá místa obhajoby. Na druhé straně právníci s obžalovaným rekapitulují vlastní strategii a hledají trhliny v obžalobě. To vše pak vrcholí u soudu v čele s Adamem Klosem, kde začíná bitva, v níž vítězství nebo prohra mohou znamenat ztrátu svobody a naprostý existenční krach. „Zatímco dříve jsme viděli všechno výhradně z pohledu soudce, tak nyní se důležitým spoluhráčem stává i obžalovaný. Taky se více soustředíme na to, jak je konstruovaná obhajoba a jak obžaloba,“ prozrazuje režisér Robert Sedláček.
    Vysoko položená zřícenina gotického hradu vykazuje četná omezení v pohybu hendikepovaných spoluobčanů. Bezbariérový přístup je možný na vnější nádvoří. Cesta vede po jižní straně hradního jádra. Návštěvník se tak dostane ke stavení se studnou a koroptvárně (zde se nachází WC). Přístup do hradního jádra není bez pomoci možný kvůli kamennému schodišti. Přístup do pokladny je rovněž ztížený. Pro vstup do areálu hradu požádejte obsluhu pokladny o odemčení mříží.
    Příběhů Adama Klose se v druhé sérii ujali oceňovaní čeští režiséři, spoluautor projektu Robert Sedláček natočil šest dílů, Bohdan Sláma a Radim Špaček každý po třech a Petr Marek, který byl autorem hudby k první řadě, pak jeden díl.


Návštěvní doba a informace pro návštěvníky

    „Druhá řada seriálu bude o dost dynamičtější než první série,“ říká Jan Lekeš a pokračuje: „Soudní síň bude sice i nadále tvořit těžiště příběhů, ale nabídneme mnohem více exteriérů, akčních scén a ústřední kriminální případ budeme často sledovat i naživo, tak jak se odehrál. A hlavně, dopad trestních činů a Adamových rozhodnutí je mnohem fatálnější. Jak pro společnost, tak pro svědomí samotného soudce.“
    Možností pro harmonogram je více, důležité je, že musíte dodržet poskytování přestávek na jídlo a oddech (nejméně 30 minut nejpozději po 6 odpracovaných hodinách), průměrně týdenní odpracovanou dobu (tedy 40 hod. pokud se jedná o jednosměnný režim a stanovit vyrovnávací období, pokud je v jednotlivých týdnech různě dlouhý úvazek – vyrovnávací období může být max. 1 rok) , dále odpočinek mezi jednotlivými směnami (12 hod., v mimořádných důvodech nejméně 8 hod., ale pak musí následovat odpočinek o to prodloužený – tedy 16 hod.) a nepřetržitý odpočinek v týdnu (35 hodin každý týden nebo alespoň 24 hodin v jednom týdnů a následující týden aspoň 70 hodin). To jsou základní pravidla, podle kterých pracovní dobu nastavíte a všechna je naleznete sepsaná v ZP v § 83 – 84 a 87 – 93.


Ukončení pracovního poměru ve zkušební době

    Pokud máte v pracovní smlouvě sjednánu zkušební dobu a v současné době tato zkušební doba trvá, tak máte právo zrušit pracovním poměr ve zkušební době okamžitě. Pravidlem bývá oznámit zrušení pracovního poměru ve zkušební době zaměstnavateli 3 dny předem. Stejné právo ukončit pracovní poměr ve zkušební době má i zaměstnavatel.
    Nyní je totiž Adam Klos soudcem trestního práva u Městského soudu v Praze. Už nesoudí rodinné spory, ale ty největší zločince. Nejzávažnější trestné činy a problematické trestní kauzy. U nich se navíc tvůrci druhé řady originálního seriálu inspirovali ve většině případů skutečnými zločiny, které často ve své době vzbuzovaly velký zájem veřejnosti. „Jde o podobnost základního motivu, naše případy jsou fabulované fikce, ale postupy a rozhodnutí soudu by měly odrážet realitu,“ říká kreativní producent Jan Lekeš.
    Vstup se zvířecími kamarády umožňujeme pouze při respektování základních principů - zvířata musí být na vodítku či ve schránce, majitel je plně zodpovědný za úklid exkrementů a musí dbát na bezpečí ostatních návštěvníků. Za veškeré škody a případná zranění nese plnou odpovědnost majitel zvířete.


Zkušební doba v poradně zákoníku práce

    Naši zaměstnanci pracují na 40 hod. týdenní úvazek střídavě: 1. týden Po od 9,00 do 17.00, Út až Pá od 9,30-17,00 + So od 7.30-12,00 (včetně přestávek) 2. týden - Po až Pá od 6,30 - 15,00. Zaměstnavatel by nyní chtěl upravit pracovní dobu tak, aby se zaměstnanci střídali v harmonogramu směn s dodržením provozní doby (Po až Pá od 7,00-17,00 hod + So 7,30 až 12,00 hod) Prosím o radu jak dodržet 40 hod. týden a jak rozvrhnout pracovní směny (na směně cca 4 zaměstnanci). Směny by měli být nyní 10 hod.+ volna

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00