Jak na věc


domov důchodců karlovarský kraj

DOMOV NA ZÁTIŠÍ RAKOVNÍKPOSKYTOVATEL SOCIÁLNÍCH SLUŽEB

    12.4.2019 jsme se zúčastnili tradiční akce dětských domovů - ,, Nejmilejší koncert“. Pořadatelství se zhostil na výbornou Dětský domov Boskovice. Děti soutěžili v kategoriích zpěvu, taneční a dramatické tvorby. Všechna vystoupení se nám líbila a výkony soutěžících jsme odměňovali velkým potleskem. Odborné hodnocení jsme nechali na porotu. Pro nás byli vítězi všichni. Letos jsme byli pouze jako diváci, ale příště něco secvičíme a zúčastníme se aktivně .
    Prosíme všechny, kterým není lhostejný životní příběh dětí vyrůstajících bez zázemí vlastní rodiny, o sponzorování našich aktivit formou finančního, případně věcného daru po dohodě s vedením dětského domova.
    REFERENCE"Ochota, vstřícnost,zájem o klienta,výborná kuchyně,nápaditý program pro seniory,organizace besed a vystoupení,velmi pěkné a důstojné prostředí,spolupráce s rodinou to jsou podmínky vytvořené pro naše blízké. Děkujeme za péči o maminku. "Miroslav a Jiří Čihařovi
    Vánoční svátky se nám zase vydařily. I když nebyl sníh, odpočali jsme si alespoň od školy. Poděkování patří všem, kdo se na příjemném prožití Vánoc podíleli – tetám a strejdům zaměstnaným v DD. Velké poděkování patří těm, kteří nám udělali radost dárečky . Lidé, kteří nám koupili dárky v Hypermarketu Globus, zaměstnanci SCM Industrial automatic cz, lidé z OS - Okrašlovací spolek Komín, paní Mgr. Šolcová a paní Krišková nám udělali velkou radost !


Jaké roční období máte nejraději?

    Konečně se oteplilo a můžeme chodit ven. Vytáhli jsme kola, koloběžky a skateboardy z garáže a hurá, už to frčí! Zahrajeme si na hoňku, pohoupáme se na houpačkách a zahrajeme na schovávanou. K jaru také patří práce na zahradě, takže sbíráme ořezané větve, přesíváme kompost a do nových vyvýšených záhonků zasadíme bylinky a zeleninu. Máme také záhony na jahody, rajčata a maliny. Už se na ně těšíme !
    "Ochota, vstřícnost,zájem o klienta,výborná kuchyně,nápaditý program pro seniory,organizace besed a vystoupení,velmi pěkné a důstojné prostředí,spolupráce s rodinou to jsou podmínky vytvořené pro naše blízké. Děkujeme za péči o maminku. "
    Hlavním cílem dětského domova je zajištění výchovy, vzdělání, naplňování psychických a sociálních potřeb dětí, postupné zmírňování handicapů, které si děti přinášejí z původního dysfunkčního rodinného prostředí, poskytnutí bezpečného zázemí.
    Přípravy vrcholí a už se všichni těšíme, jak na ,,Obchůdky“, tak na Vánoce. Prodávat budeme v pátek 7.12.2018 v prodejně Albert v Brně na Halasově nám. č.5. Všichni jste srdečně vítáni!


Právě vyšlo srpnové speciální číslo časopisu Domova Sulická

    Konečně jsme se dočkali! Školní rok je za námi a dnes jsme dostali vysvědčení. Každý byl spravedlivě ohodnocen za úsilí, které studiu věnoval. O prázdninách si odpočneme od školy a vyrazíme na tábory a ozdravné pobyty. Doufáme, že potkáme nové kamarády a naučíme se nové dovednosti. Část prázdnin strávíme v domově, kdy využijeme bazén, budeme jezdit na výlety a na příměšťák na kolečkové brusle . Tety a strejdové nám určitě připraví bohatý prázdninový program.
    Fungujeme jako jeden tým, který uplatňuje přístup zaměřený na člověka. V praxi to znamená, že se snažíme v maximální možné míře o přiblížení se k běžnému životu podle přání, potřeb a možností našich klientů. Zkrátka děláme, co se dělá v běžném životě a vyhýbáme se ústavním prvkům.
    PODĚKOVÁNÍVelké poděkování všem zaměstnancům (sestřičkám, sociálním pracovnicím, aktivizačním pracovnicím, kuchařkám, děvčatům v prodejně, pomocnému personálu) a všem, kdo se v domově pro seniory starají o naše blízké. Moje maminka, která stejně jako my je velmi spokojená a hlavně (z čeho máme velikou radost)se zlepšil její zdravotní stav.Děvčata díky moc.Alena Bžochová (14.6.2019)


Přehled akcí a aktivit – říjen 2019

    Velké poděkování všem zaměstnancům (sestřičkám, sociálním pracovnicím, aktivizačním pracovnicím, kuchařkám, děvčatům v prodejně, pomocnému personálu) a všem, kdo se v domově pro seniory starají o naše blízké. Moje maminka, která stejně jako my je velmi spokojená a hlavně (z čeho máme velikou radost)se zlepšil její zdravotní stav.Děvčata díky moc.
    je státní zařízení pro výkon ústavní výchovy pro děti od 3 do 18, případně 19 let. Dětský domov může poskytovat plné přímé zaopatření i zletilému nazaopatřenému dítěti po ukončení ústavní výchovy, které se připravuje na budoucí povolání, nejdéle však do věku 26 let. Kapacita dětského domova je 32 dětí, které jsou rozděleny do čtyř rodinných skupin. O každou rodinnou skupinu se starají kmenoví vychovatelé.
    PODĚKOVÁNÍ"Velké poděkování všem sestřičkám Domova Na Zátiší Rakovník za lidský přístup a perfektní profesionální péči o mého tatínka, kulturním referentkám za pestrý program, kuchařkám za výbornou kuchyni a ostatním zaměstnancům za vytvoření krásného a důstojného prostředí pro všechny klienty. Ještě jednou děkuji."Eva Honzíková (24.5.2019)


Domov pro osoby se zdravotním postižením

    Obchůdky s Albertem se setkaly i letos s úspěchem. Byly prodány výrobky celkem za 15 000,- Kč. Největší zájem byl opět o výrobky z keramiky ( Betlémky, krmítka ) a z levandule ( polštářky, sirupy atd.) Peníze rozdělíme z části mezi děti a z části využijeme na nějakou nadstandardní akci, třeba půjdeme všichni do divadla ! Fotografie z výroby a prodeje najdete ve fotogalerii.
    Tak jsme se konečně dočkali! Napadl sníh a můžeme se pěkně vydovádět. Stavíme iglú, jezdíme na bobech na zahradě i na kopečcích nedaleko domova. Snad nám sníh vydrží i na prázdniny! Sportujeme nejen na sněhu, ale také nezapomínáme na plavání a relaxování ve wellnessu v Kuřimi. Pořád je co dělat. Abychom nezapomněli. Děkujeme za krásný sponzorský dar z vánoční benefiční akce pořádané Spolkem Panto Graff.z.s., který použijeme o prázdninách na úhradu táborů. Více fotek z našich aktivit najedete ve fotogalerii.
    "Velké poděkování všem sestřičkám Domova Na Zátiší Rakovník za lidský přístup a perfektní profesionální péči o mého tatínka, kulturním referentkám za pestrý program, kuchařkám za výbornou kuchyni a ostatním zaměstnancům za vytvoření krásného a důstojného prostředí pro všechny klienty. Ještě jednou děkuji."


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00