Jak na věc


dortletka,roudnice nad labem

Zámecká restaurace Roudnice nad Labem

    Rodinnou pekařskou tradici založil pradědeček Josef, který se na konci 19. století vyučil ve Vídni pekařem a otevřel si pekárnu na Meidlinger Hauptstrasse, později i v dalších vídeňských okresech. Vzkvétající živnost se však shodou nešťastných okolností zhroutila a bylo tedy rozhodnuto o návratu do Čech. A tak se v kraji pod Řípem usadila pekařská rodina. Rodinná firma svoji činnost skončila v 50. letech, mým cílem je tuto tradici obnovit.
    Oblast Českého středohoří je lokalitou s neopakovatelnou atmosférou krásné přírody, vysokých čedičových kup a rovněž oblastí hradních zřícenin, které tyto dominantní vrcholy korunují. Pro České středohoří je typická i úrodná Polabská nížina s potenciálem rozvoje tradičních regionálních produktů.
    Dortletka je sněhové pečivo slepované speciálním kávovým krémem, kterým je zároveň potřené po svém obvodu a nakonec obsypané směsí kávy a piškotů. Vše podle původní rodinné receptury. Název Dortletka je zapsanou ochrannou známkou.
    Cukrárna a kavárna Dortletka v Roudnici nad Labem chce svou koncepcí navázat nejen na rodinný odkaz, ale zejména na kvalitu vídeňských a prvorepublikových cukráren a kaváren - prvotřídní suroviny a klasické receptury jsou základem naší výroby.


Restaurace a Bar Monaco Roudnice nad Labem

    Byla otevřena v roce 2013 v Roudnici nad Labem a navazuje svou koncepcí nejen na rodinný odkaz pekařů a cukrářů, ale zejména na kvalitu vídeňských prvorepublikových cukráren a kaváren – prvotřídní suroviny a klasické receptury jsou základem její výroby.
    Dortletka je sněhové pečivo slepované speciálním máslovým kávovým krémem, kterým je zároveň potřené po svém obvodu a nakonec obsypané směsí kávy a piškotů. Příprava je časově náročná stejně jako pečení, zákusek se slepuje a dohotovuje až druhý den. Vše podle původní rodinné receptury, dodnes vyráběný z nejlepších, pokud možno lokálních surovin. Dortletka je ideální dortík ke kávě.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00