Jak na věc


elektronická evidence tržeb

Poslanecká sněmovna schválila zákon o evidenci tržeb i snížení DPH v oblasti stravovacích služeb

    Poslanecká sněmovna ve druhém čtení schválila zákon o zavedení elektronické evidence tržeb. Zákon o elektronické evidenci tržeb, kterým chce vláda bojovat proti šedé ekonomice, prošel ve Sněmovně druhým čtením. Schválení předcházela čtyřapůlhodinová debata. Během ní se koaliční a opoziční poslanci dohadovali především o tom, zda by se Česko mělo při boji s daňovými úniky inspirovat v balkánské zemi, konkrétně v Chorvatsku.
    Zákon o evidenci tržeb (EET) byl 13.4.2016 vyhlášen ve Sbírce zákonů jako zákon č. 112/2016 Sb. Spolu s ním i doprovodný zákon č. 113/2016 Sb., kterým se snižuje DPH v oblasti stravovacích služeb z 21 na 15 % s výjimkou alkoholických nápojů, a to od okamžiku účinnosti zákona. Své tržby tak začne evidovat první skupina podnikatelů od 1. prosince 2016.
    Poznámka: pro provoz pokladních systémů na EET je třeba mit v pokladně mininálně verzi Firmware uvedenou u každého modelu v sekci: Pro zákazníky / Evidence elektronické tržby
    Ministerstvo financí vydalo prováděcí vyhlášku - technickou specifikaci k zákonu o elektronické evidenci tržeb a za účelem vývoje a testování pro vývojáře spustilo testovací prostředí (PlayGround). V současné době se jí aktivně zabýváme a pracujeme na potřebných úpravách našich pokladen a pokladních systému pro eet, tak aby splnily podmínky zákona.


Platnost pravděpodobně od poloviny roku 2016

    Finanční správa zahájila proces přidělování autentizačních údajů podnikatelům - poplatníkům, které jim umožní vstupu do webové aplikace Daňového portálu, kde získají potřebný EET certifikát.
    Elektronická evidence tržeb začne pravděpodobně fungovat až od poloviny příštího roku. Koaliční rada schválila návrh ministerstva financí, aby se prodloužila doba mezi okamžikem platnosti a účinností zákona ze tří měsíců na sedm. Informovalo o tom dnes MFČR.
    Modely pokladen SC ECR 40T/42T, řada SC ECR 550 T/TF/TF-E a LCD SC-8000 jsou již plně funkční pro EET. Pokladny lze updatovat a použít pro EET změnou Firmware, nahráním certifikátu a příslušným nastavením pokladny. Testovací prostředí je spuštěno pro ověření funkčnosti pokladního systému.
    Poslanecká sněmovna 10.2.2016 schválila návrh zákona o evidenci tržeb, který představuje jedno z nejdůležitějších systémových opatření k narovnání podnikatelského prostředí v novodobé historii České republiky. Zároveň schválila návrh Ministerstva financí na snížení DPH v oblasti stravovacích služeb z 21 na 15 % s výjimkou alkoholických nápojů, a to od okamžiku účinnosti zákona..


Zákony zavádějící EET definitivně schváleny

    Máte pokladní systém SC, SERD, Vaši pokladnu je možno pro EET použít, přihlašte se k odběru novinek na našich stránkách níže pro získávání dalších informací o přechodu Vašeho pokladního systému na EET.
    Povinnost elektronické evidence tržeb dopadne na první firmy od letošního prosince. Prezident Miloš Zeman zákony zavádějící EET podepsal ve středu 30. března 2016.
    Sledujeme pečlivě dění v této oblasti. Přizpůsobili jsme naše pokladní systémy, registrační pokladny SERD a SC Elektronické evidenci tržeb, označované jako EET nebo e-tržby, která má v Česku omezit daňové úniky.
    Finanční správazahájila proces přidělování autentizačních údajů podnikatelům - poplatníkům, včetně portálu pro vygenerování certifikátu, jeho stažení a registrace provozoven.
    Vláda schválila 3.6.2015 elektronickou evidenci tržeb. Slibuje si od ní miliardy. „Klíčový zákon proti daňovým únikům vláda schválila hlasy všech přítomných ministrů,“ sdělil premiér Bohuslav Sobotka. Potvrdil to i ministr Andrej Babiš, který si od zákona slibuje vyšší výběr daní.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00