Jak na věc


expandéry

Expander gumový TUNTURI 20-100 kg

    Systém podlahy s možností vyrovnání je složený z podlahové kapsy BT a z krokevního expandéru SE. Podlahová kapsa je spodní prvek, do kterého se následně osadí krokevní expandér SE a oba prvky se k sobě přišroubí. Velikost spodní kapsy je 85 mm na výšku, která nám slouží jako rezerva v případě vyrovnání menších nerovností stávajícího stropu. Oba prvky jsou 240 cm dlouhé a velmi lehké. Materiálem prvků je OSB a překližka, jsou snadno opracovatelné do potřebných délek.
    Oba systémy se hodí i pro vytvoření jen pochozích lávek, kdy například izolujete půdu na volno a potřebujete se dostat např. jen ke komínovým tělesům, anténě atd. V tomto případě je dobré upevnit podlahovou kapsu BT i izolační hranol ke stávající podlaze pomocí šroubů. Izolační hranol DP je pro zvýšení pevnosti celého systému pochozí lávky dobré opatřit uhlovou lištou, např. z OSB pásků, které k izolačnímu hranolu DP přilepíte.
    Závěrem je důležité říci, ze při rekonstrukci či nové realizaci podlahy existuje celá řada detailů a konstrukčních variant, které musí být vyřešeny. Proto se poraďte s odborníkem, který vám skladbu správně navrhne, aby vám dlouho a bez problémů sloužila.Více podrobností naleznete v Lexikonu izolačních prostoru zde.


Gumový posilovač v obalu TUNTURI střední červený

    Expandery jsou posilovací pomůcky s širokým spektrem využití. Sami si stanovíte odpor tahu a podílíte se na rozvoji rychlosti a dynamiky prostřednictvím různých cvičebních prvků. Expandery jsou také vhodnou formou strečinku, získaly si tudíž místo v různých druzích sportovního odvětví. Tyto univerzální posilovací pomůcky naleznete v našem sortimentu, pod vedením značek Bremshey a Power Expander. Expandery jsou tedy vhodným pomocníkem pro posílení různých svalových partií a dosažení optimálního fyzického výkonu. 
    S naším systémem jsou možné tloušťky izolace od 200 do 400 mm. Na krokevní expandery SE potom můžete rychle a hospodárně položit i masivní dřevo, například dřevěné palubky. Vzniklý izolační prostor pak snadno nejlépe zaizolujete izolací. Velmi vhodné jsou k tomuto účelu tzv. foukané izolace (cena není jedinou výhodou). Na trhu jsou k dispozici foukané minerální izolace nebo foukaná celulóza. O technologii a možnostech použití foukané izolace si přečtěte v tomto článku.
    Někteří z nás, kteří bydlíme ve starším objektu a půdní prostor využíváme například jen pro skladování nepotřebných věcí či sušení bylinek, často přemýšlíme jak podlahu na půdě rychle a efektivně zateplit a přitom dále používat pro naše účely.


Jak se tedy s těmito prvky pracuje? Snadno!

    Expandery jsou jednoduchý stavebnicový systém, kterým lze dodatečně vyrovnat a zateplit fasádu starého domu, vytvořit izolační prostor pro střechu, fasádu, podlahu. Jedná se o velmi lehké prvky, které se snadno instalují, mají velmi malý podíl tepelných mostů. Vysoká variabilita, vysoká účinnost!
    Jelikož se nám rok co rok zvyšují náklady na topení, tak se ptáme, proč bychom měli tento prostor zbytečně vytápět? V dnešní době existuje celá řada různých systémů a řešení, ale ne všechny jsou snadné pro zhotovení svépomocí. Představme si jednoduchý systém s možností vyrovnání podlahy, jejího zateplení a ještě zajištění bezproblémové pochůznosti této nové podlahy.
    Spodní prvky - podlahová kapsa BT nebo izolační hranol DP, se rozmístí v potřebné osové vzdálenosti dle použitých vrchních nosných desek ( např. OSB). Běžný rozestup pro 18 mm silnou pochozí OSB desku je 62,5 cm. Do drážky se poté dle potřebné tloušťky izolace zasune krokevní expander SE a vše je hotové.


Ohýbací tyč BRUCE LEE Signature

    Tento systém se skládá z několika prvků (říká se jim Expandery), které jsou snadno opracovatelné a lehce přenosné. Jedná se o suchý a lehký systém, který nikterak stávající strop příliš nezatíží a odpadá i riziko zabudované vlhkosti - tedy žádné mokré stěrky či betonáž. Velmi rychle a jednoduše tímto systémem vytvoříte izolační prostor pro následné položení podlahy.
    Pokud máme stávající podlahu rovnou, tak můžeme použít obdobný systém, kdy místo podlahové kapsy s možností vyrovnání použijeme izolační dřevovláknitý hranol DP. Docílíme tak vytvoření pochozí podlahy téměř bez tepelných mostů, se současným snížením kročejového hluku z půdního prostoru. Hranoly z izolační dřevovláknité desky jsou opatřené drážkou v délce 240 cm, do které se osadí dle potřebné tloušťky izolace krokevní expandéry SE.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00