Jak na věc


gastroenterologická ambulance ostrava muglinov

Změříme Vám cukr v krvi – koná se další Den měření glykémie

    Gastrocentrum nabízí své služby zahraničním i českým pacientům (jimž hradí výkony plně nebo částečně smluvní pojišťovny). Objednat se do Gastrocentra Karlovy Vary »
    Gastroenterologická poradna zajišťuje pravidelnou dispenzarizaci pacientů s onemocněním zažívacího traktu (GIT). Provádí základní gastroenterologické vyšetřovací metody jako gastroskopie, rektoskopie, biopsie jater. Znovu se podařilo zajistit plánované vyšetření ERCP, které se provádí 1x týdně ve čtvrtek. Toto vyšetření provádí naši gastroenterologičtí lékaři v čele s prof. MUDr. Špičákem z IKEM na chomutovském rentgenologickém pracovišti.V případě potřeby tohoto vyšetření statim, zajistíme převoz pacienta v doprovodu zdravotníka tam i zpět na pracoviště Masarykovi nemocnice v Ústí nad Labem, event. na pražská pracoviště.
    - zavádění nasojejunální sondy, perkutánní endoskopická gastrostomie (PEG) – metody umožňující podání enterální výživy v případě, kdy z různých důvodů není možný  perorální příjem potravy u pacienta, spolupracujeme s naší nutriční ambulancí


Screening nádoru tlustého střeva a konečníku

    Vedoucí lékař:MUDr. Alžběta BuriánováLékař:MUDr. Jana ČajánkováMUDr. Dagmar DočekalováMUDr. Jan KuchařMUDr. Pavel KlvaňaMUDr. Ivo ChrobokStaniční setra:Kornelie BolkováSestry:Jana KičerkováMichaela BergerováIveta BujokováSanitářka:Iveta Slowiková
    V případech potřeby spolupracuje Gastrocentrum Karlovy Vary s Nemocnicí Karlovy Vary a dalšími zdravotnickými zařízeními, ve kterých mohou naši pacienti podstoupit další vyšetření, doporučená vyšetření na jiných odděleních, či být hospitalizování.
    Kolonoskopie příprava - různá dle volených přípravků k očistě střeva, obecně vždy vyžadujeme v den přípravy na vyšetření (tj. den před plánovanou kolonoskopií) jen maximálně lehká snídaně, k obědu čistý bujon, dále jen tekutiny. Doporučujeme dělenou přípravu, tj. poslední část projímacího prostředku vypít 4 hodiny před plánovaným vyšetřením.
    Ve vybraných případech je možné provést vyšetření v analgosedaci či v celkové anestezii vedené anesteziologem. K tomu je nutná předchozí domluva s námi, interní předoperační vyšetření a vyšetření v anesteziologické ambulanci.


Gastrocentrum Karlovy Vary se dále nabízí:

    Pokud již nemáte k vyšetření další dotazy, můžete ke sjednání termínu využít objednávkový formulář níže. Chcete-li se objednat a máte k vyšetření další dotazy, můžete k objednání využít tel. čísla: +420 533 306 481 nebo +420 739 683 020.
    Naše pracoviště provádí základní metody diagnostické a terapeutické endoskopie zažívacího traktu včetně urgentních výkonů (zajišťujeme pro nemocnici 24 hod endoskopickou pohotovost). Ročně provedeme na 2500 endoskopických vyšetření. Jsme Centrem pro screeningovou kolonoskopii. V gastroenterologické poradně diagnostikujeme a  dispenzarizujeme pacienty s onemocněními trávící trubice (jícnu, žaludku, dvanácterníku, tenkého a tlustého střeva) a orgánů trávicího traktu (slinivky břišní, jater a žlučových cest). Poskytujeme i konziliární činnost. Při diagnostice a terapii chorob zažívacího traktu spolupracujeme i s jinými endoskopickými centry k zajištění vyšetření, která se na našem pracovišti neprovádějí.
     - kolonoskopie – vyšetření celého tlustého střeva a terminálního ilea (koncové části tenkého střeva) s možností odběru biopsie, polypektomie, stavění krvácení


Stabilizační příspěvek při nástupu až 50 000 Kč.

    Pacienti dochází do poradny po předchozím objednání na doporučení odesílajícího lékaře. Pokud dojde ze změně termínu návštěvy, jsou uvědomněni pozvánkou nebo telefonicky gastroenterologickou sestrou. Za ošetření je účtován regulační poplatek.Pokud jste pacient, který byl již v minulosti sledován v této poradně, můžete volat přímo do poradny a domluvit si návštěvu.K návštěvě poradny vezměte s sebou:
    V rámci gastroenterologické ambulance se diagnostikují, léčí a dispenzarizují pacienti s onemocněním trávicí trubice, jater, žlučových cest a slinivky břišní.
    Nabízíme vyšetření a pomoc dětem, které mají problémy s pravidelným vyprazdňováním stolice – zácpou. Rodičům vysvětlíme komplexní přístup k problematice, který zahrnuje:
    Poskytuje vyšetření a dlouhodobé sledování pacientů s chorobami zažívacího traktu, jater a slinivky břišní. V rámci ambulance se provádí řada specializovaných vyšetření:
    - endoskopie horní části trávicího traktu - vyšetření jícnu, žaludku a dvanáctníku s možností odběru biopsie,  polypektomie, stavění krvácení, extrakce cizích těles, ligace a sklerotizace varixů
    Do gastroenterologické poradny je doporučení se shrnutím provedených vyšetření, doprovodných onemocnění a užívané medikace vhodné, ale není nezbytnou podmínkou.


Oblastní nemocnice Příbram, a.s.

    Gastroenterologická poradna úzce spolupracuje s gastroentero­logickým pracovištěm KCVL Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kam jsou odesíláni pacienti, jejichž onemocnění vyžaduje péči přesahující možnosti ambulance (např. rozsáhlejší endoskopické ošetření žlučových cest).
    Vyšetření jsou podle potřeby prováděna s premedikací. Po výkonech s podáním intravenózních léčiv jsou pacienti dále u nás 1-2 hodiny sledováni. Chcete-li využít podání premedikace formou intravenózních léčiv, je nutné mít s sebou doprovod.
    Gastroenterologická poradna Gastrocentra Karlovy Vary zajišťuje dlouhodobé sledování a léčbu pacientů trpících chronickými chorobami zažívacího traktu, jater, žlučových cest a slinivky.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00