Jak na věc


hvězdy z čajových sáčků

Recenze: Velká kniha lidových obyčejů a nápadů

    Při skládání si dávejte pozor, abyste pokaždé dodrželi naprosto stejný postup. Stačí například u kroků zachycených na fotkách č. 5 a 6 zaměnit pořadí ohýbání (např. místo toho, abyste začali vpravo nepřečnívajícím cípem, složíte tento cíp vlevo), a již bude výsledný vzhled jiný, ukáží se vám jiná písmenka, jiné části obrázku. Na druhou stranu to může být výhoda a záměr, pokud takto postup změníte např. u poloviny čtverců papíru. Získáte tak i z jednoho druhu čajových sáčků dva typy cípů a výsledná hvězdička může být mnohem zajímavější.
    Zopakujte postup na druhé straně, ze zbylými dvěma cípy trojúhelníku. Jen postup tu bude obrácený, tj. u pravého cípu přehnete papír tak, aby přečníval, u levého cípu tak, aby nepřečníval. Výsledek skládání vidíte na fotu č. 7.
    Sáčky rozložte, pokud to jde. Některé jsou na okrajích jen lehce slepeny a sáček jde rozdělat velmi snadno, u jiných sáčků bude nutné okraje odstřihnout. Na čelní stranu sáčku přiložte šablonu a vystřihněte čtverec. Zopakujte u ostatních sáčků. Máte základ pro výrobu hvězdičky.
    Protože tato hvězdička vypadá pěkně z obou stran, nemusíte ji „jen“ nalepit na tvrdý papír jako přáníčko. Můžete také do jednoho cípu udělat malou dírku, protáhnout tudy nitku a hvězdičku pověsit (do okna, na stromeček, …).
    Výsledkem je hvězdička, která vypadá z obou stran zajímavě. Přední strana je na fotu č. 10, zadní strana na fotu č. 11. Ale záleží jen na vás, která ze dvou stran se vám líbí více, a která tudíž bude ta vaše „přední“ a „zadní“ strana.


Nákup správného kola pro vaše dítě

    Je dobré si nejprve vyzkoušet, jaké motivy se vám při skládání objevují, zjistit si, jaký postup skládání vám zajistí, že bude vidět méně písmenek a více obrázku. Ovšem, máte-li dostatek čajových sáčků pro takovéto experimentování.
    Je dobré nejprve si vyrobit šablonu z kousku tvrdého papíru. Příprava čajových sáčků na výrobu hvězdičky pak půjde rychleji. Pomocí pravítka a tužky si vyrobíte čtverec o rozměrech 4,5 x 4,5 cm. Záleží samozřejmě na velikosti vašich čajových sáčků, ale u většiny sáčků využijete šablonu právě této velikosti.
    Dejte si trojúhelník špičkou k sobě. Nejprve poskládáte jednu stranu, poté papír obrátíte a stejným způsobem poskládáte druhou stranu. Vezměte jeden ze dvou horních cípů (např. pravý) a přehněte ho ke středu směrem k sobě, tak, aby papír nikde nepřečníval (viz foto č. 5). Dobře uhlaďte. Vezměte druhý horní cíp (např. levý) a přehněte ho také ke středu, ale směrem od sebe, tak, aby přesahovat základní trojúhelník (viz foto č. 6).
    Nyní je potřeba „vmáčknout“ část papíru dovnitř – k tomu poslouží třetí pomocný ohyb, který jste právě vyrobili. Postup vidíte na fotkách č. 3 a 4. Ohyby dobře uhlaďte. Máte rovnoramenný trojúhelník, ze kterého poskládáte jeden výsledný cíp hvězdičky.


Betakaroten Galmed 12000IU tob.100+20

    Čtverec papíru přehněte podél jedné úhlopříčky, ideálně tak, že bílou část složíte dovnitř, rozložte a znovu přehněte podél druhé úhlopříčky a rozložte (viz foto č. 1). Nyní čtverec přehněte napůl na dva obdélníky, ideálně bílým ven a obrázkem dovnitř (viz foto č. 2). To proto, že se vám pak hvězdička bude lépe skládat. Znovu rozložte.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00