Jak na věc


hvězdy z čajových sáčků

Recenze: Velká kniha lidových obyčejů a nápadů

    Nyní je potřeba „vmáčknout“ část papíru dovnitř – k tomu poslouží třetí pomocný ohyb, který jste právě vyrobili. Postup vidíte na fotkách č. 3 a 4. Ohyby dobře uhlaďte. Máte rovnoramenný trojúhelník, ze kterého poskládáte jeden výsledný cíp hvězdičky.
    Sáčky rozložte, pokud to jde. Některé jsou na okrajích jen lehce slepeny a sáček jde rozdělat velmi snadno, u jiných sáčků bude nutné okraje odstřihnout. Na čelní stranu sáčku přiložte šablonu a vystřihněte čtverec. Zopakujte u ostatních sáčků. Máte základ pro výrobu hvězdičky.
    Výsledkem je hvězdička, která vypadá z obou stran zajímavě. Přední strana je na fotu č. 10, zadní strana na fotu č. 11. Ale záleží jen na vás, která ze dvou stran se vám líbí více, a která tudíž bude ta vaše „přední“ a „zadní“ strana.
    Dejte si trojúhelník špičkou k sobě. Nejprve poskládáte jednu stranu, poté papír obrátíte a stejným způsobem poskládáte druhou stranu. Vezměte jeden ze dvou horních cípů (např. pravý) a přehněte ho ke středu směrem k sobě, tak, aby papír nikde nepřečníval (viz foto č. 5). Dobře uhlaďte. Vezměte druhý horní cíp (např. levý) a přehněte ho také ke středu, ale směrem od sebe, tak, aby přesahovat základní trojúhelník (viz foto č. 6).


Recenze. Tvoříme hry pro děti a s dětmi

    Protože tato hvězdička vypadá pěkně z obou stran, nemusíte ji „jen“ nalepit na tvrdý papír jako přáníčko. Můžete také do jednoho cípu udělat malou dírku, protáhnout tudy nitku a hvězdičku pověsit (do okna, na stromeček, …).
    Je dobré si nejprve vyzkoušet, jaké motivy se vám při skládání objevují, zjistit si, jaký postup skládání vám zajistí, že bude vidět méně písmenek a více obrázku. Ovšem, máte-li dostatek čajových sáčků pro takovéto experimentování.
    Při skládání si dávejte pozor, abyste pokaždé dodrželi naprosto stejný postup. Stačí například u kroků zachycených na fotkách č. 5 a 6 zaměnit pořadí ohýbání (např. místo toho, abyste začali vpravo nepřečnívajícím cípem, složíte tento cíp vlevo), a již bude výsledný vzhled jiný, ukáží se vám jiná písmenka, jiné části obrázku. Na druhou stranu to může být výhoda a záměr, pokud takto postup změníte např. u poloviny čtverců papíru. Získáte tak i z jednoho druhu čajových sáčků dva typy cípů a výsledná hvězdička může být mnohem zajímavější.


Přáníčko – hvězdička z čajových sáčků II.

    Je dobré nejprve si vyrobit šablonu z kousku tvrdého papíru. Příprava čajových sáčků na výrobu hvězdičky pak půjde rychleji. Pomocí pravítka a tužky si vyrobíte čtverec o rozměrech 4,5 x 4,5 cm. Záleží samozřejmě na velikosti vašich čajových sáčků, ale u většiny sáčků využijete šablonu právě této velikosti.
    Čtverec papíru přehněte podél jedné úhlopříčky, ideálně tak, že bílou část složíte dovnitř, rozložte a znovu přehněte podél druhé úhlopříčky a rozložte (viz foto č. 1). Nyní čtverec přehněte napůl na dva obdélníky, ideálně bílým ven a obrázkem dovnitř (viz foto č. 2). To proto, že se vám pak hvězdička bude lépe skládat. Znovu rozložte.
    Zopakujte postup na druhé straně, ze zbylými dvěma cípy trojúhelníku. Jen postup tu bude obrácený, tj. u pravého cípu přehnete papír tak, aby přečníval, u levého cípu tak, aby nepřečníval. Výsledek skládání vidíte na fotu č. 7.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00