Jak na věc


introvert charakteristika

Flegmatik - stabilní introvert:

    Oficiální definice je, že člověk, který provokuje například předstíráním demence. Vlastním pozorováním jsem ale zjistila, že někteří lidé to až tak úplně nepředstírají, takže spíš je to o tom, kolik blbosti daný správce snese.
    Charakteristika záporných vlastností sangvinika: Často překypuje nápady, ale leckdy je nedokáže dotáhnout do zdárného konce. Příliš mluví, často rád přehání. Se svou překypující energií se někdy nedokáže soustředit a bývá k ostatním málo vnímavý. Bývá egocentrický, jako přítel nestálý a nespolehlivý, s čímž souvisí to, že přátel nikdy neměl nedostatek. Často mu nic neříkají termíny či stálost v zaměstnání.
    To já nad tím moc nepřemýšlím, prostě odpovídám ahoj :) Taky je dobrý, když v obchodě za kasou je nějaký viditelně mladší kluk než já - nebo prostě někde na pozici, které je zvykem zdravit formálně. Je to zvláštní... :)


Temperament - charakteristika osobností

    Jak se jeví introvertiCharakteristikaIntrovert bývá obvykle charakterizován jako člověk zaměřený na události a jevy vnitřního světa. A nemusí se jednat pouze o jeho vlastní svět.Uvádí se, že introverti mají hloubavou, přemýšlivou, do sebe uzavřenou letoru, jejich povaha je odvrací od hmotného světa.Jejich pohled na svět je nedůvěřivý, a to i ve vnějším pohledu (mimice očí).Vůči okolí zaujímají introverti stále jakoby obranný postoj.Svému okolí se jeví jako lidé bez sebedůvěry, se sníženým sebehodnocením.Jejich projevy na veřejnosti bývají obvykle křečovité a neuvolněné.Introverti se jeví jako osoby velice empatické, a tak se velmi často stávají „vrbou“, jíž druzí svěřují své problémy.Bývají mlčenliví, nemají rádi plané řeči.
    To mi připomíná, že před pár měsíci jsem v obchodě za pokladnou narazila na jednu dávnou kamarádku z dětství a ona mi řekla Dobrý den, ale asi jen proto, že byla pod dozorem nějaké kolegyně, co ju zaučovala.
    řekl bych,že jak koho to nebaví,já třeba mám rád ženy,které něco skrývají,tajemství,jsou tím zajímavé,je to věc vkusu a nepočítám se mezi ty nikoho nezajímá
    Mě baví, když některé patnáctky... sedmnáctky vykají mně :1: Ještě bych od nich očekával tykání, je mi jenom 22, takže ten rozdíl není zrovna velký, ale asi vypadám už nějak staře... :1:


Sangvinik - stabilní extrovert:

    S flegmatikem se vychází nejlépe ze všech temperamentových typů. V dětství bývá tichým, klidným a nekonfliktním dítětem. Má rád své přátele a bývá šťastný i o samotě, kde může hloubat o svých myšlenkách. V tomto je podoný melancholikovi. Představuje klidovou osobnost, která málokdy podlehá tlakům okolí. Do ničeho nevkládá velké naděje, takže bývá vesměs smířený se životními nezdary. Málokdy spěchá a jen těžko se dá vyvést z míry. V krizových situacích působí jako vyjednavač a řešitel problémů. Ke svým přátelům je slušný, ohleduplný, umí být dobrým důvěrníkem.
    Na druou stranu flegmatik bývá laxní a těžce se dokáže nadchnout pro jakoukoli věc. Brání se změnám a přestože by jeho nápady mohly mít úspěch, raději se vyhýbá tomu, aby podníti svou představivost. Nedává najevo své city a v životě se bojí odmítání, jako druhých, tak vlastních.
    Mě spíš tipují na stejno, kolik mi skutečně je, nebo navíc. Před půl rokem jsem si dělal menší průzkum, ale jenom podle fotek. Objevilo se tam i číslo 25 :1: ale fotky jsou svině... :)


Melancholik - labilní introvert:

    Pozor na laická hodnoceníNěkdy je ovšem všechno jinak. I člověk, který se na venek jeví jako veselý, rázný a hovorný, může být v soukromí křehkou a do sebe uzavřenou duší, která se zmítá v osobních pochybnostech a „bere na sebe hříchy světa“, jimiž nesmírně trpí. A na druhou stranu (a to se týká hlavně žen), tichá a nenápadná paní může být ve „svém“ prostředí upovídaná ženština, která na sebe poví vše, a to do nejmenších detailů. Je-li třeba nějakého psychologického posudku, kde je požadována i klasifikace podle Junga, měl by jej vždy vypracovat pouze odborník.
    ano,jsme takovými a není nám třeba definicí :2: ,známe se,víme to o sobě a ani údajně nejlepší psycholog nemusí být nejlepším,vidím to na fakultě,jsou psychologové a psychologové,jedni striktně se držící teorie,urputně se snažící zaškatulkovat klienta a pak ti,co mají i onu empatii a u těch je to o něčem úplně jiném,ti přesně vědí o čem mluví...
    možná vím o čem mluvíš :2: ,ale nezoufej,třeba přijde ta,která pomůže prolomit aspoň pro dobře fungující vztah a nebudeš viděn jako nepoužitelný,trvalo dlouho,ale jedné se podařilo i u mne,i když extrovert je pro mne stále tabu :2:


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00