Jak na věc


introvert charakteristika

Sangvinik - stabilní extrovert:

    To já nad tím moc nepřemýšlím, prostě odpovídám ahoj :) Taky je dobrý, když v obchodě za kasou je nějaký viditelně mladší kluk než já - nebo prostě někde na pozici, které je zvykem zdravit formálně. Je to zvláštní... :)
    Charakteristika extrovertaVýraz extrovert pochází z latinského slova vertere, které znamená obracet, a předložky ex-, která označuje z, tedy zevnitř ven. Extrovert je proto podle tohoto výkladu člověk obrácený ven, člověk, který se zaměřuje na své okolí. Lidi v okolí pro něho nejsou přítěží, dá se říci, že je naopak vyhledává. Kontakt s lidmi potřebuje extrovert pro svůj každodenní život, jinak by byl nešťastný. Mezi lidmi se extrovert cítí doslova jako „ryba ve vodě“. Protože je rád mezi lidmi, nedělá mu potíže navazovat stále nové kontakty a vztahy – ne vždy ale hluboké a kvalitní. Většinou zůstávají na povrchu. Při takovém množství lidí, se kterými se extrovert setkává, by to ani jinak nešlo. Trvalých a citově hlubokých vztahů má jen několik za život, ostatní zůstávají ve formě „známostí“.
    Mě spíš tipují na stejno, kolik mi skutečně je, nebo navíc. Před půl rokem jsem si dělal menší průzkum, ale jenom podle fotek. Objevilo se tam i číslo 25 :1: ale fotky jsou svině... :)


Melancholik - labilní introvert:

    Oficiální definice je, že člověk, který provokuje například předstíráním demence. Vlastním pozorováním jsem ale zjistila, že někteří lidé to až tak úplně nepředstírají, takže spíš je to o tom, kolik blbosti daný správce snese.
    Díky své vnímavosti bývají melancholici dobrými přáteli, kterým se můžete svěřit a u kterých najdete pochopení. Uplatňují se v zaměstnáních jako psychologové, psychoterapeuti a umělci. Nehodí se na vedoucí pozice.
    Kdo je extrovert?Extraverze je výraz používaný v psychologii k charakteristice osobnosti. Jde o jeden z faktorů tak zvaného pětifaktorového modelu popisu osobnosti, vytvořeného ve čtyřicátých letech 20. století, který měl přispět k systematizaci vlastností osobnosti a ke zjednodušení odborné psychologické komunikace. Kromě extraverze jsou dalšími faktory:přívětivost,svědomitost,emocionální stabilitaa intelekt.
    Mě baví, když některé patnáctky... sedmnáctky vykají mně :1: Ještě bych od nich očekával tykání, je mi jenom 22, takže ten rozdíl není zrovna velký, ale asi vypadám už nějak staře... :1:


Temperament - charakteristika osobností

    Charakteristika záporných vlastností sangvinika: Často překypuje nápady, ale leckdy je nedokáže dotáhnout do zdárného konce. Příliš mluví, často rád přehání. Se svou překypující energií se někdy nedokáže soustředit a bývá k ostatním málo vnímavý. Bývá egocentrický, jako přítel nestálý a nespolehlivý, s čímž souvisí to, že přátel nikdy neměl nedostatek. Často mu nic neříkají termíny či stálost v zaměstnání.
    Stejně jako sangvinik je vstřícným, otevřeným člověkem. Je úspěšný ve vedoucích pozicích, nebývá apatický či lhostejný. Narozdíl od sangvinika má cholerik schonost dotáhnou věci do zdárného konce a exceluje mimořádnou soustředěností v krizových situacích.
    Melancholik je uzavřený pesimistický člověk, který se nerad dělí o své myšlenky a nápady. Ve vztahu k lidem bývá rezervovaný. Často přemítá o svém životě a jeho podstatě. Není výjimkou, že pro svou přemýšlivost a uváženost k nim ostatní chodí pro rady. Nejsou mu cizí chmurné nálady, nevysvětlitelná úzkost a stavy podobné depresím. Často trpí nízkou dávkou sevevědomí, která hraničí až s pocitem méněcennosti. Je rezervovanější člověk a se svými soudy se drží spíše v ústraní. Svého životního partnera si vybírá cíleně a obezřetně.


Flegmatik - stabilní introvert:

    Na druou stranu flegmatik bývá laxní a těžce se dokáže nadchnout pro jakoukoli věc. Brání se změnám a přestože by jeho nápady mohly mít úspěch, raději se vyhýbá tomu, aby podníti svou představivost. Nedává najevo své city a v životě se bojí odmítání, jako druhých, tak vlastních.
    Tak podle fotek - včera jsem vyřizoval net s agentem O2 a on koukal na moji občanku: To už je hodně stará fotka, ještě ze střední, co? Ne, z letošního června, fotili si mne přímo tam.. :-)A kdybych se ještě oholil... Radši nemyslet.. :1:
    S flegmatikem se vychází nejlépe ze všech temperamentových typů. V dětství bývá tichým, klidným a nekonfliktním dítětem. Má rád své přátele a bývá šťastný i o samotě, kde může hloubat o svých myšlenkách. V tomto je podoný melancholikovi. Představuje klidovou osobnost, která málokdy podlehá tlakům okolí. Do ničeho nevkládá velké naděje, takže bývá vesměs smířený se životními nezdary. Málokdy spěchá a jen těžko se dá vyvést z míry. V krizových situacích působí jako vyjednavač a řešitel problémů. Ke svým přátelům je slušný, ohleduplný, umí být dobrým důvěrníkem.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00