Jak na věc


jak jak se přenáší plané neštovice

Maminky, pojďte si spolu popovídat

    „Když jsem zjišťovala, jak dceři ulevit od neštovic, našla jsem radu, že pomáhá ovesná koupel. V lékárně jsem si koupila prášek z čistého přírodního ovsa a ten vždy nasypala do proudu tekoucí vody. Koupele byly skvělé – zmírňovaly svědění, pomáhaly pleť rychleji hojit. Nepoužívala jsem žádné pudry ani jiné mazání, koupel bohatě stačila.“ (Alena, 37)
    Dobrý den chci se zeptat nás u syna ve školce se vyskytly neštovice problém je v tom že máme těhotnou kamarádku která neštovice měla jaké je riziko u jejího nenarozeného dítěte.
    Pokud nechcete utrácet za hotovou ovesnou koupel, pak si nálev můžete připravit sama. Dva hrnky ovesných vloček přelijete 1,5 litrem vroucí vody a necháte půl hodiny vyluhovat. Poté přecedíte a hotový jej přidáte do koupele.
    Dobrý den, mám 2 měsíční miminko, které chytlo neštovice, kojit jsem ale přestala před 14 dny a sama jsem.nestovice neprodelala, ale.jsem očkovaná, mám.strasny strach o ní, nemáte s takovýmto případem zkušenosti? Mám se opravdu tak bát? děkuji


Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

    Pár pupínků, anebo také několik set. Jsou naplněné čirou tekutinou a úporně svědí. Často se k nim přidává horečka, případně zimnice. Tak se projevují plané neštovice, onemocnění typické pro dětský věk, které se v kolektivu rádo a rychle přenáší. Průběh je u každého dítěte jiný. V průměru jej obsype 200 až 300 pupínků, ale může jich být také mnohem méně. V tom nejhorším případě jich podle studií může být až 1500. Neštovice má na svědomí lidský herpes vir HHV-3, přenáší se vzduchem či přímým kontaktem, a pokud je jednou proděláte, měla byste být po zbytek života chráněná.
    Plané neštovice většinou zanechávají doživotní imunitu. Dítě toto onemocnění prodělá obvykle jen jednou.Nemoc je infekční od prvního dne, kdy se objeví první puchýřek, až do zaschnutí posledního. Inkubační doba je 17–21 dní. Nepodávejte dítěti  nikdy acylpyrin, zvyšuje riziko vzniku Reyova syndromu (potenciálně smrtelné onemocnění, které působí četná poškození mnoha orgánů, zvláště mozku a jater). Vakcinace se u nás nepoužívá. 


Neštovice: Vaše rady, co pomáhá

    Dobrý den, měla bych dotaz oledně průběhu neštovic, minulý týden v pátek se dcerka koupala v bazénku s holčičkou, u které následující den ráno vyskočilo asi 25 červených pupínků, jinak bez příznaků ( navíc nikde nebyly ani v kontaktu s neštovicemi ). Na pohotovosti potvrdili neštovice, jela jsem se v neděli podívat na holčičku, protože pupínky se neměnily – vůbec. Jen pár malých červených pupínků a tak je to už týden. Máme před dovolenou a nevím, co dělat, zda dcerku vzít či ne. Ještě jsem poprosila kamarádku, aby zašla ke své obvodní doktorce se svou holčičkou, zda potvrdí či vyvrátí. Ale ta řekla, že pul se tváří jako že ano a další část jako že ne. Je možné, že by pupínky doted ( zítra to bude týden ) neprošly nějakou změnou, pokud má třeba lehčí průběh? Předem děkuji
    Jakmile všechna ložiska zaschnou a začnou se odlučovat strupy, můžete se vykoupat (cca 10.den), a umýt hlavu. Některé další strupy se ještě ve vodě odloučí. Jemně osušte a kůži, která je vždy suchá, promažte pleťovým mlékem.
    Dobrý den, mám 4letou holčičku u které se ve školce vyskytly neštovice, ale doma máme ještě 4 měsíčního chlapečka. Holčička může a nemusí neštovice ze školky dostat, ale kdyby ano, mám mít obavy kvůli 4 měsíčnímu bráškovi. Mohu se na to nějak připravit nebo už to pro toho malého nebude takové riziko. Přeci jen mám obavy, když teď nebudu dcerku posílat do školky, postačí týden nebo raději delší domu. Děkuji


Závislost na PC hrách. Partner se od nich nehne!

    Matka, která prodělala v dětství neštovice, poskytne svému dítěti v průběhu těhotenství dostatečné množství protilátek, které by ho měly ochránit před nákazou planými neštovicemi v prvních třech měsících života. Přísun protilátek je zároveň podporován mateřským mlékem, tedy kojením, proto se neštovice u malých dětí v průběhu kojení většinou nevyskytují. Avšak existují samozřejmě také výjimky. V případě nákazy kojenců však bývá průběh onemocnění ve většině případů lehký a bezproblémový.
    Právě že teď s naší holčičkou doktorka nic nevymyslí, můžeme jen čekat, zda se osype či ne. Ale je mi spíš divný u té druhé holčičky, která se druhý den osypala po tom, co se spolu koupaly v bazénku. Na pohotovosti první den potvrdili neštovice, ale nevyvíjelo se tak, jak všude říkaj, tak jsem ji poprosila, jestli by šla ještě jednou ke své doktorce po 4dnech a ta právě řekla, že se některé pupínky jeví jako neštovice a některé ne. Po týdnu od osypání se pupínky nerozmnožily, to by nebylo divné u slabšího průběhu, ale ve finále neprošly tou proměnou – puchýřek, stroupek. Naopak mi přišlo, že jsou míň viditelné.
    Jsme portál o neštovicích a snažíme se veřejné populaci, nejčastěji rodičům dítěte, poskytnout ucelené informace o chorobě zvané neštovice. Abyste mohli tuto nemoc identifikovat a včas zachytit, musíte také vědět, jak se nemoc projevuje a spoustu dalších cenných informací (očkování, průběh, komplikace).


MojeBříško.cz – těhotenství, porod, péče o dítě | Magazín o těhotenství, mateřství

    „Když syn dostal neštovice, hned jsem hledala na internetu rady, jak mu to co nejvíce ulehčit. Koupele v hypermanganu jsem se bála, a tak jsem našla koupel ve vodě s jedlou sodou. Koupali jsme několikrát denně ve vlažné vodě a s výsledkem jsem byla spokojená. Syna pupínky přestaly svědit a rychleji se hojily.“ (Simona, 29)
    Plané neštovice jsou virové infekční onemocnění,  typické pro dětský věk. Virus se přenáší kapénkami při přímém kontaktu s nemocným a charakteristickým projevem této infekce je vyrážka, provázená horečkou. Plané neštovice mají obvykle mírný průběh a do dvou týdnů dochází ke spontánnímu vyhojení.
    Nicméně přes všechny tyto poznatky lze plané neštovice poměrně snadno léčit, je však nezbytné přijít k lékaři včas, aby se neštovice včasně zaléčily. Ke snížení výskytu neštovic vede také poměrně účinná celoplošná vakcinace, kterou se zabýváme i v dalších sekcích. Chcete se o planých neštovicích (varicella) a pravých neštovicích (variola) dozvědět ještě více? Navštivte další sekce, kde se dozvíte jednotlivá specifika neštovic. 


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00