Jak na věc


jak se staví sen

2.4.2016 - Jak se staví sen XV, epizoda 5

    Od roku 2016 spolupracuji s TV Prima, kde jsme s kolegyní Martinou Pištělákovou designéři populárního pořadu o bydlení Jak se staví sen. V každé epizodě se seznámíme s jednou rodinou, která sní o lepším bydlení. A právě jejich sen je jedinečná výzva pro nás designéry. Během pouhých pěti dnů proměníme jejich staré a nefunkční bydlení na domov snů. Podívejte se, jak se nám to podařilo.
    Vlasta bydlí v nedostavěném domě spolu se svojí dcerou Desankou. Z celého domu můžou využívat pouze jednu místnost. Rozhodli jsme se jim pomoci a udělat Desance její vysněný pokojíček. Proměnou prošel i společný obývací prostor s kuchyní a předsíň. Nový kabát dostal i exteriér domu.
     Maminka Hanka žije společně se svým synem Honzou (21) v panelovém bytě 3+1 v Rokycanech. Student Honza by se rád osamostatnil a postavil na vlastní nohy. Ale přesně tohle doslova nemůže. Díky nemoci je částečně upoután na invalidní vozík. A tak se bez pomoci maminky, která je zároveň zdravotní sestrou, úplně neobejde. I o tom, kde je hranice soukromí této dvoučlenné rodiny, byl 8. díl Jak se staví sen.


12.3.2016 - Jak se staví sen XV, epizoda 2

    Při této proměně jsme předělávali obývací pokoj s kuchyní a dětský pokoj pro jednu statečnou rodinu. Tato proměna byla obrovská výzva, co se rozsahu v tak krátkém čase týká. Z původního plánu rekonstruovat obývací pokoj s kuchyní a maximálně se vstupní chodbou se vyklubala rekonstrukce i dětského pokoje. S výsledkem jsme velice spokojeni. Změna stylu je zásadní. Z nábytku nezůstalo zachováno nic, byt je nyní díky kombinaci bílé a světlého dubu vzdušný a prostorný.
    Čtvrtá epizoda pořadu Jak se staví sen extra byla zatím největší a nejnáročnější proměnou. Pro sympatickou Andrejku a její úžasnou maminku Jitku jsme se rozhodli předělat celý panelákový byt na bezbariérový, aby mohla být Andrejka samostatnější a péče o ní pro Jitku snadnější.
    Rekapy z Jak se staví sen pro vás už pravidelně píše odbornice na slovo vzatá okkvp, která je vždy opatří i velmi obsáhlou fotogalerií stavu před i po, stejně jako fotogalerií chyb a přehmatů, kterých se designéři nejen v posledním díle Jak se staví sen dopustili. Samozřejmě je okkvp otevřená diskuzi, takže určitě se nebojte pod jejími rekapy Jak se staví sen využít možnosti komentářů.


Poslední články na Panáčkovi v RS

    Při této proměně jsme předělávali studentský pokoj a předsíň pro sympatického jednadvacetiletého Honzu a jeho maminku. Díky posunutí dveří se nám podařilo do pokoje dostat vše potřebné. Honzovu pokoji jsme dodali šmrnc, styl a mužské barvy. Chodbu jsme sjednotili, prosvětlili a zútulnili. Oba prostory jsme sjednotili vynilovou podlahou v dekoru přírodního dubu. K podlaze jsme nakombinovali dubové dveře s černými klikami, jen Honza má dveře bílé, aby bylo hned vidět, že jeho pokoj je samostatná jednotka.
     Mladá policistka Beata překvapila svoje rodiče a zavolala tým Jak se staví sen, aby se pustili do proměny domu, který je v nekonečné rekonstrukci trvajících po několik let. Dnešní díl vede designérské duo Martina s Petrem. Domeček se nachází kousek od Kladna a za 15 let, co v domě rodina bydlí se hlava rodiny, tatínek Milan, jakožto velký kutil, pustil do rekonstruování ve velkém. Nicméně to nejde nikde vidět a dům je na rozpadnutí. V podstatě se jedná o dům, ve kterém se zalepují nedostatky nedostatečně. Manželka, paní Eva, navíc odešla do domu s rodinou z Prahy nedobrovolně. V domě se jí nelíbí a prostředí interiéru na ní působí klaustrofobně. Kdo by také chtěl žít v obývacím pokoji se zátěžovým kobercem, kde je obklopen kancelářským nábytkem? Prostě si tatínek splnil svůj sen o domě, a taksi jaksi bez ohledu na svou rodinu. Snad tu je přeci jen naděje, že se se zlepšením interiéru zlepší i prostředí, a třeba si i zbytek rodiny vybuduje vztah k interiéru. Uvidíme!


Jak se staví sen 2016 (8. díl – 23.4.): 3+1 v paneláku, aneb „byt v bytě“ pro vozíčkáře (rekap)

    Autory proměny ze soboty Kamilu a Františka představovat nemusíme. Jejich rekonstrukce si dobře pamatujeme, stejně jako jejich obsesi malými kastlíky! Díl Jak se staví sen ze soboty 14.5. zařídil syn Filip pro svého tátu a ségru Julču. Všichni tři si poskromnu žijí v Radnici, ve vesničce u Plzně. Vlastní malý rodinný dům, kde rodina bydlí v přízemí. Pavel Spěváček, tedy hlava rodiny, se stal tátou na plný úvazek poté, co ho opustila žena a na památku mu zanechala dluhy ke splácení.
     V dvanáctém dílu Jak se staví sen jsme zavítali do Mělníka, do rodinného domku vcelku početné rodiny. Maminka Andrea je učitelka, v té době na mateřské dovolené. Tatínek Jiří je policista a pohodář, kterého baví letectví, sestavování modelů a oprava aut. Společně s nimi v domácnosti bydlí 4 děti. Pátý nejstarší René už má samostatné bydlení. Byl to právě on, kdo rodinu do proměny přihlásil. Zkrátka taková normální rodinka, bydlící v domě, který Jiří dostal od své babičky. Původně malý domek si zvětšili o zadní křídlo. Rekonstruují jej už 7 let. Není se čemu divit, že peněz nemají zrovna na zbyt. Rodina by ráda uvítala proměnu kuchyně s obývacím pokojem. Což je téměř celé spodní patro domu. Konkrétně 80 m2. Tak velké sousto jsme v této řadě JSSS ještě neměli!


26.3.2018 - Jak se staví sen - extra, epizoda 8

     V devátém dílu Jak se staví sen jsme navštívili mladou rodinu v Nymburku. Dobrodruh Evžen žije společně s přítelkyní Zuzkou, jak se říká „na psí knížku“. Sympatický pár se seznámil přes internet. Mají společně dceru Agnes a další dítě za měsíc na cestě. Rodinu do proměny přihlásila maminka Evžena, Lenka. Ta s nimi sice společnou domácnost nesdílí, ale je jejím nepostradatelným a nepřeslechnutelným energickým členem. Nejraději by ihned synovi vystrojila veselku. A co na to rozvážný Evžen? Uvidíme, zda se rozhoupe.
    Při této proměně jsme předělávali obývací pokoj a chodbu v třípokojovém bytě v Plzni, kde žijí starší manžele. Prostor a světlo byly zásadní změny, které jsme vnesli do návrhu interiéru. Volili jsme proto světlé barvy a příjemné kombinace: dubové dřevo, bílou a béžovou barvu.
     Spolu s Robinsonovým ostrovem se vrátila v pondělí 5. 2. na české televizní obrazovky s novou řadou i reality show Jak se staví sen EXTRA. Tedy již tradiční rekonstrukce bytů na které je však již od minulé řady navázán silný lidský příběh. Příběh těch, kterým TV Prima ve spolupráci s designery rekonstruují byt. První díl byl čistě návratový, kdy se Iva Kubelková vrátila do pěti realizovaných rekonstrukcí bytů a zjistila, co je nového v jejich životě i bytě.


Jak se staví sen 2016 (13. díl – 28.5.): 3 ženy a jejich představy v Jirnech, které nebyly naplněny

    S tím jim následně v každém díle Jak se staví sen pomohou vybraní designéři, kteří mají tu lepší, tu horší nápady a konečné výsledky. Zde na Panáčkovi v reality show si můžete prohlédnout nejen poslední díl Jak se staví sen, ale rovněž i archiv, tedy to, co designéři řešili v dílech předešlých a jaké měli výchozí podmínky atd.
    Další víkend je za námi a s ním i další proměna a smutný životní osud. Jsem ráda, že dnes na mě vyšla moje oblíbená, nemůžu si odpustit „kastlíková“ dvojice, Kamil a František. A tak bez veškerých iluzí jsem sama byla zvědavá, co zase tito dva vymyslí, protože na ty jejich nápady snad drogy by byly málo.
    V této epizodě pořadu Jak se staví sen jsme pro rodinu Kaňkových předělávali kuchyň, jídelnu a obývací pokoj. Byla to velice zajímavá proměna, kde jsme upravili celkovou dispozici interiéru a celý jsme ho oživili a rozsvítili. Zásadním prvkem se stalo dvoumetrové zrcadlo, které dodalo prostoru zcela jiný rozměr. Dalším zajímavým prvkem je tabulová čerň, kde může rodina nechat vzkaz panu Kaňkovi, který je kvůli práci často mimo domov.


Václav Kopta dotančil ještě před začátkem StarDance 2018

    Již od roku 2007 vysílá TV Prima takřka každou sobotu v podvečerním čase populárně náučnou reality show Jak se staví sen. Do každé řady Jak se staví sen se přihlásí spousta rodin, které chystají rekonstrukci či si chtějí pořídit novou kuchyň, koupelnu nebo dětský pokoj.
     Po minulém, prvním dílu druhé řady Jak se staví sen – extra, se tentokrát v pondělí 12. 2. (21:30, TV Prima) již vydáme spolu s designéry Andreou Hylmarovou a Markem Povolným na novou rekonstrukci. Do merku dostanou garsonku paní Jeleny, která zde žije se svoji dcerou Andreou a 2 psy. Jak je patrné s fotografie, nebude to opravdu lehký úkol, vyždímat z této stísněné garsonky místo, kde lze důstojně žít.
    V této epizodě pořadu Jak se staví sen jsme si užili proměnu obývacího pokoje v rodinném domku Vlčkových. Přidali jsme do něj kus přírody v podobě kmenů břízy a divákům jsme ukázali, že se realizace interiéru dát pojmout i netradičně a přitom vkusně. Vlčkovi dostali vysněnou sedací soupravu a vyřešili jsme i pracovní kout pro tatínka tak, aby jim nebránil při vstupu na balkón.


Ano, šéfe 2018 (27. 8.) bike bistro U Všech Andělů / Nové Město pod Smrkem

    V 13. dílu Jak se staví sen jsme zavítali do domu v Jirnech, který obývají společně 3 ženy. Babička Jaroslava, bývalá ředitelka na penzi, je hlavou rodiny. Matka Eva, majitelka květinářství, doma spíše jen přespává a veškerý čas tráví v práci. Dcera Evička (15) zůstává doma hlavně s babičkou. Ty dvě si občas lezou na nervy. Babička je opravdu velitelka. Matka působí bezkonfliktně, jen aby babička byla spokojena. Jediným mužským členem domácnosti je pes Ťapka.
     A je to tu! Poslední díl XV. série JSSS. Laďka sice nestihla porodit a symbolicky tak celou sérii zakončit opravdovým happyendem. Ale i tak vtípky hýřila, dobrej byl ten ve smyslu „vy se tváříte, jako bychom vám do obýváku nasadili stromy…“ Ale nepředbíhejme.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00