Jak na věc


jame dance crew

Zastávky na naučné stezce Horní Blatná - Vlčí jámy:

    Zajímavé rady, návody, výstrahy od záchranářů, krajů, obcí i jednotlivých odborných resortů pro veřejnost, jak se chovat v případech nouze nebo jak takovýmto nouzovým situacím účinně předcházet.Přejít na web
    Naučná stezka Horní Blatná - Vlčí jámy je vlastně okruhem začínajícím i končícím v Horní Blatné. Okruh měří necelých 5 km a je na něm rozmístěno 7 informačních tabulí s českým a německým textem.
    Složení: Daniel i lvi jsou ušiti z bavlněného plátna, vnitřek je vyplněný PES kuličkami. Obličejíky jsou namalovaný barvami na textil a zažehlený. Hříva je z plsti a ocásky z PES provázku.


Trasa naučné stezky Horní Blatná - Vlčí jámy

    Z náměstí se vydáte po žluté turistické značce k bývalému dolu Konrád, odtud už je blízko k technické památce Blatenskému příkopu a pak vás čeká docela nároční výstup na Blatenský vrch, který si můžete prodloužit o další 85 schodů při výšlapu na zdejší rozhlednu. Z Blatenského vrchu sejdete k Ledové jámě - 15 m hluboké propadlině dolu Jiří, v níž se drží po celý rok sníh. Odtud už dojdete k Vlčí jámě, která vznikla propadnutím dolu Wolfgang, který byl jedním z největších dolů v okolí. Ve svém nejhlubším místě dosahoval hloubky až 85 metrů. Ledová jáma a Vlčí jáma společně tvoří přírodní památku s názvem Vlčí jámy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00