Jak na věc


kafe a cigárko doležalová

Doležalová, Marie Kafe a cigárko aneb Historky z hereckého podsvětí

    Tohle je poslední zápis. Už když jsem psala první, věděla jsem, že to bude do června. Že půlrok mi musí stačit, abych řekla to, o čem chci zkusit psát. Že dýl se v tom babrat by bylo přehnaný a že bych se v tom úplně ztratila.


Přihlášení k odebírání newsletteru

    Pořadatelé Magnesie Litery zaskočili literární veřejnost, když se v minulém roce rozhodli udělit cenu v nové kategorii blog. S jakýmikoli cenami to je vždy ošemetné a v případě blogu dvojnásob. Zařazení blogu do literární soutěže spustilo debatu nad tím, co blog je a není a zda je možné o něm mluvit jako o svébytném a plnohodnotném žánru. Do té doby byl vnímán spíše jako podezřelý internetový (pa)tvar, kterým se prezentují neúspěšní grafomani, egocentrici, nedoceněné matky či otcové na rodičovské dovolené. Ačkoli soutěž o bloggery roku v různých kategoriích má několikaletou tradici, nikdy v ní nebyly blogy prezentovány jako literatura, spíše jako lifestylová záležitost. Intelektuální společnost se navíc tváří, že kvalitní literatury chtivý člověk blogy buď nečte, nebo je čte tajně a nikde o tom nemluví. Díky blogu Kafe a cigárko Marie Doležalové, jenž cenu za nejlepší blog minulého roku vyhrál, se ukazuje, že každé podobné zobecnění je zbytečné klišé a že existují blogy špatné, ale i d
    Anekdoty z natáčení, v nichž hraje hlavní roli sama Doležalová, její chyby či přešlapy, jsou většinou spojené s konkrétním pořadem či seriálem, což je v knižní podobě trochu problém. Tyto historky byly rozhodně efektnější v internetové formě, kdy na ně čtenáři každý týden netrpělivě čekali a zároveň mohli herečku sledovat na obrazovkách. V knize působí neaktuálně a zbytečně upovídaně, což je nutná daň za papírové vydání, k němuž nebyly původně určeny.
    Jen, co jsem vkročila do kavárny Letka, chtěla jsem se okamžitě otočit a utéct. Lidi, děti, psi, strašně moc hurónskýho veselí, dredy, zdravý mlsání na stole a hluk kávovaru.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00