Jak na věc


kam autem k moři

Fotogalerie k tématu: Kam vyrazit autem k moři

    Ekonomickým a kulturním centrem Istrie je však město Pula. Důležitou roli hraje zdejší přístav, kde se mimo jiné staví zaoceánské lodě. Pula je atraktivní především díky nádherným architektonickým památkám. Nejdůležitější z nich jsou Dvojí a Herkulova brána, které jsou součástí historického opevnění města, dále Vítězný oblouk a pravoslavný kostel sv. Mikuláše či městská katedrála. Pula je však pověstná také svým rušným nočním životem. Stejně jako poblíž Poreče se i v blízkosti Puly nacházejí významné oblasti vykopávek. Město Rabac je zase oblíbenou destinací východního pobřeží Istrie. Z původní rybářské osady bylo během 20. století vybudováno turistické centrum se vším všudy. Vzdálenost od Puly činí přibližně 40 kilometrů. Najdete tu pěkné písečné pláže, nádherně bujnou vegetaci, ale i množství rekreačních objektů a sportovišť. Malá, ale velmi půvabná a stále populárnější – takové je třítisícové městečko Fažana, které naleznete jen pár kilometrů od Puly. Jde o přístavní oblast, odkud k
    Asi nejoblíbenějším letoviskem Istrie je město Poreč. To leží uprostřed západního pobřeží na vápencové pláni u zátoky Lima nedaleko údolí řeky Mirna. Turistická střediska jsou zde velmi dobře vybavena, což v kombinaci s krásnou okolní přírodou představuje lákadlo pro mnoho turistů. Nejznámější oblasti Poreče jsou Brulo, Pical, Modrá a Zelená laguna. V okolí jsou naleziště vykopávek z doby římské. Nejvýznamnější architektonickou památkou je románská bazilika svatého Eufrázia.


Diskuze: Kam vyrazit autem k moři

    Když se na mapě italského pobřeží posuneme nepatrně na západ, tak v oblasti Benátky najdeme další populární středisko, kam každoročně míří desetitisíce českých turistů. Řeč je o městečku Bibione, ve kterém žije něco málo přes 2 tisíce obyvatel. Jejich počet však samozřejmě díky množství turistů v letní sezóně neustále stoupá. Největším lákadlem Bibione je jeho 8 kilometrů dlouhá pláž, na které to však především během července a srpna bývá hlava na hlavě. Stejně jako do nedalekého Lignana i sem míří především rodiny s dětmi a méně náročnější cestovatelé, kteří si chtějí užít slanou mořskou vodu a přívětivé sluníčko v dostatečné vzdálenosti od každodenního pracovního stresu doma v České republice. Italská část Jadranu je také velmi populární u rekreantů z Rakouska a Německa.
    Nádherné Chorvatsko však není jedinou alternativou, kam můžete během jediného dne vyjet automobilem na dovolenou k moři. Oblíbeným cílem českých turistů je v tomto ohledu totiž také Itálie. Hřejivé sluneční paprsky, příjemní a otevření lidé, gastronomické lahůdky – to jsou největší lákadla, na která se do svých letovisek snaží italští hoteliéři přivést také české turisty. a nutno dodat, že se jim to zatím daří velmi dobře.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00