Jak na věc


karlova studánka webkamera online

Vybrané architektonicko-krajinářské týmy

    Lázeňské a relaxační pobyty jsou vhodné zejména pro osoby s dýchacími problémy a pro všechny, kteří si chtějí odpočinout od každodenního spěchu a stresu.
    Předpokládaná doba trvání řízení se soutěžním dialogem od zahájení zadávacího řízení do ukončení soutěžního dialogu je 9 měsíců a do výběru nejvhodnější nabídky 11 měsíců.
    „Chci poděkovat všem zaměstnancům lázní za ochotu a vlídnost, se kterou jsem se v lázních setkala. Pobyt mně prospěl a těším se, že příští rok zase přijedu.”
    Ještě váháte, zda horské lázně Karlova Studánka navštívit? Prohlédněte si na internetu fotografie z tohoto místa a pročtěte si recenze od jiných hostů. Přesvědčí vás. Paní Zdena například píše:
    V lázních Karlova Studánka je již otevřen nový bazén se slanou vodou, finskou saunou, tepidáriem a whirpoolem. Přijďte i Vy si se svými kamarády nebo rodinou zaplavat a vyzkoušet nový bazén a saunu...více o bazénu.


Koncept odůvodnění Metropolitního plánu

    Lázně a wellness | Lázně Jáchymov | Konstantinovy Lázně | Jánské Lázně | Lázně Velichovky | Lázně Jeseník | Lázně Karlova Studánka | Lázně Teplice nad Bečvou | Lázně Lednice | Mariánské lázně | Lázně Ostrožská Nová Ves | Lázně Libverda | Františkovy Lázně | Wellness hotel Rezidence | Lázně Mšené | Tree of Life - lázně Bělohrad | Lázně Vráž | Lázně Hodonín  | Akční pobyty a slevy v lázních | Lázně
    Tipy na výlety: Vydejte se podél vodopádu na horu Praděd. Zažijete úžasné dobrodružství. Chvíli půjdete po můstcích, chvíli po schodech a dokonce i po žebřících. Pokud hledáte klidnější místo, navštivte Ronaldův kámen, krásná vyhlídka vám vezme dech.
    V létě tu na vás čekají ty nejkrásnější procházky, jaké si dokážete představit. Vůně lesů a teplé horské sluníčko vás bude provázet na každém kroku. Nebo můžete sednout na kolo a vydat se prozkoumat okolí tímto způsobem. Jestli si rádi zahrajete tenis nebo volejbal, potěší vás místní kurty.
    Atelier M1 architekti s.r.o. ve spolupráci se Sant en Co V.O.F. a Atelierem PROMIKA s.r.o. – česká architektonická studia ve spolupráci s holandským krajinářským studiem
    Lázně Luhačovice pobyty pro seniory | Lázeňské pobyty pro seniory | Konstantinovy lázně pobyt pro seniory | Lázně Lednice pro seniory | Lázně Slatinice pobyt pro seniory | Konstantinovy lázně pobyt pro seniory | Karlova Studánka pobyty pro seniory


UBYTOVÁNÍ A WELLNESS V KARLOVĚ STUDÁNCE

    Právě vysoká dopravní zátěž patří k jednomu z největších problémů Karlova náměstí. Neodpovídající údržba parku, nedostatečné veřejné osvětlení, nemožnost pořádání kulturních a společenských akcí, udusávání povrchů a špatné zavlažování jsou další jevy, které náměstí sužují. Vybrané týmy vyly napřed o všech výzvách a problémech na Karlově náměstí informováni na společné konferenci a při tvoření návrhů by se měly soustředit na jejich řešení.  
    Již po dvaceti letech (1885) byl park přeměněn podle návrhu Františka Thomayera, vytvářející rozhraní mezi vnitřním, klidovým parkem a vnější rušnou ulicí. V době přeměny náměstí na krajinářský park již byla propojena dnešní Resslova ulice s Ječnou ulicí. František Thomayer však nepočítal s tak vysokou dopravní zátěží, která dnes náměstí rozděluje a limituje do jisté míry potenciál, který se v bohatém parkovém prostředí skrývá. Původní návrh výstavby Jiráskova mostu měl ústit do ulice Myslíkovy a ne do samého středu, jak je tomu v dnešní době. Park tehdy dříve působil pospolitě.


For English please follow the link >>>

    Karlovo náměstí, jedno z nejvýznamnějších veřejných prostranství Prahy, vyžaduje celkovou rekonstrukci. Proto se město rozhodlo vypsat tzv. řízení se soutěžním dialogem, který umožňuje zapojit všechny zainteresované strany do vývoje návrhu od začátku až do konce. Autorem vítězného návrhu je německé krajinářské studio Rehwaldt Landschaftsarchitekten ve spolupráci s českou architektonickou kanceláří BY Architects a českou dopravní kanceláří PD Filip.
    Buro Sant en Co V.O.F. ve spolupráci s  M1 architekti s.r.o. a Atelierem PROMIKA s.r.o. – holandské krajinářské studio ve spolupráci s českým architektonickým studiem a dopravní kanceláří
    800 metrů nad mořem - přesně to je výška, ve které se nachází horské lázně Karlova Studánka. Už první nádech vám napoví, že jste si svůj pobyt vybrali skutečně dobře. Založení těchto lázní si nebude pamatovat ani vaše babička. Je to už více než 200 let. Úžasné je, že fasády budov vypadají, jako by se tu zastavil čas. Jedna horská roubenka za druhou, doslova jako z pohádky. V okolí najdete útulné kavárny, pěkné restaurace a dokonce i jeden umělý vodopád.


Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

    V roce 2013 Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) upravil návrh rekonstrukce většiny ulic, tzv. etapy I. O dva roky později se zrekonstruovala tramvajová trať, chodníky a nástupní ostrůvky. K dokončení etapy I stále chybí zrekonstruovat křižovatky, vytvořit nové přechody, obnovit vodovody a kanalizace, což zajišťuje Technická správa komunikací (TSK).
    A v zimě se tu také nebudete nudit. Celou krajinu zahalí sněhová přikrývka a při toulkách po okolí ani nevšimnete, že mrzne. Také si perfektně zalyžujete nebo zajezdíte na snowboardu. Doma rozhodně nenechávejte ani běžky, při pohledu na zdejší udržovanou stopu by vás to mrzelo.
    Karlovo náměstí se promění. Tuto zprávu Pražani slyšeli v minulosti již několikrát. V roce 1996 se malá severní část parku revitalizovala, o 12 let později se konala ideová architektonicko-urbanistická soutěž na proměnu náměstí. Snahy na komplexní revitalizaci byly vždy zmařeny protichůdnými názory všech zainteresovaných stran. K tomu by tentokrát dojít nemělo.
    Karlovo náměstí bylo původně hlavní tržiště města v polovině 14. století a bylo nazýváno Dobytčím trhem. V roce 1606 nechal Karel IV. ve středu náměstí vystavět kapli Božího těla, kde byly vystavovány říšské klenoty a relikvie. Kaple byla 1791 zbořena a dodnes není zcela jisté, jaký přesně měla půdorys.


Adresa horských lázní Karlova Studánka:

    Lázně Karlova Studánka vyniká krásným prostředím a malebnou přírodou v okolí. Statut místa s léčivým klimatem je podmíněn horami i širokými lesními komplexy v okolí, které Jeseníky lázním Karlova Studánka zajišťují.
    Rehwaldt krajinářští architekti ve spolupráci s BY Architects + PD FILIP – německé krajinářské studio tvoří trio s dvěma českými architektonickými studii
    K ubytování hostů léčebných lázní Karlova Studánka slouží šest lázeňských domů s pokoji vybavenými vlastním sociálním zařízením a TV. Nové apartmány - ve vile Eugen. Vila Eugen prošla kompletní rekonstrukcí a je připravena uspokojit náročnější klientelu. Vila Eugen spojuje krásné a klidné prostředí s moderním ubytováním.
    Rehwaldt krajinářští architekti ve spolupráci s BY Architects + PD FILIP – německé krajinářské studio tvoří trio s dvěma českými architektonickými studii.


Nejoblíbenější pobyt v horských lázních Karlova Studánka je:

    Koncept odůvodnění Metropolitního plánu je podkladem pro předběžnou diskusi o metodice plánu, o možnostech návrhu, o způsobu možných řešení problémů Prahy a její metropolitní oblasti. Koncept odůvodnění je otevřením cesty. Předběžnou diskusi jsme slíbili na počátku práce nejen za zpracovatele, ale především za pořizovatele plánu a za politickou reprezentaci, která je zadavatelem plánu. Tato diskuse probíhá po mnoha liniích. Jsme rádi, že po více než roce spolupráce s městskými částmi, s veřejností odbornou a někdy i laickou lze konstatovat, že probíhá úspěšně.
    První část „konceptu odůvodnění“ představujeme ve formě souboru dvanácti tematických sešitů a osmi výkresů. Sešity otevírají diskuzi o tom, jak bude ve výsledku Metropolitní plán Prahy vypadat ve své závazné části (podle stavebního zákona). V červnu 2014 bude koncept doplněn o druhou část (6 sešitů a 4 výkresy) a bude ještě doplněn o ukázky podrobných regulací jednotlivých lokalit. Je nutné zdůraznit, že předložený „koncept odůvodnění“ není (a nesmí být) návrhem ve smyslu § 50 stavebního zákona. Online verze elektronického vydání je k dispozici na adrese www.iprpraha.cz/metropolitniplan.


Nový rehabilitační bazén v Karlově Studánce

    Během tohoto pobytu si budete moci vychutnat rašelinový zábal, částečnou masáž od tamějších profesionálních masérů, navštívíte solnou jeskyni, a budete si moci vychutnat večerní zábavný program který pro vás každý víkend lázně Karlova Studánka připravují. Tento pobyt je obzvláště vhodný pro lidi, kteří trpějí dýchacími potížemi, díky solné jeskyni a potížemi s klouby, díky rašelině. Navíc od nás dostanete jako dárek láhev vína Maxmillian.Objednávka pobytu relaxu v každém věku.
    V krásné horské přírodě v centrální oblasti Hrubého Jeseníku leží lázně Karlova Studánka. Lázně se nachází poměrně daleko od veškerého průmyslu v přírodní chráněné krajinné oblasti. Proto je zde nejčistší vzduch v celé střední Evropě. Lázně Karlova Studánka leží v jedinečné překrásné přírodě, která láká k nádherným procházkám.
    Pět špičkových týmů z tuzemska i ze zahraničí nyní pilně pracuje na návrzích a nemají před sebou lehký úkol. Přeměnit památkově chráněný park tak, aby vyhovoval dnešním potřebám a zároveň zůstaly zachovány jeho kulturní hodnoty.
    První úvahy o parkové proměně pocházejí z poloviny 19. století. Roku 1843 byla přeměněna jižní část náměstí hrabětem Chotkem v park protkaný příčnými cestami. V roce 1863 se po zboření zbylých budov v ploše náměstí dočkala parkové úpravy stejného charakteru i severní část. Tato úprava dle návrhu Bedřicha Wünschera umožnila přirozené průchody parkem v potřebných směrech, nenabízela ale požadovaný klidový prostor uvnitř parku.


Záznam z konference a workshopu I (8. - 9. 2. 2018) - YouTube video

    Ještě by vás mohlo zajímat, že se v Lázních Karlova Studánka dá platit kartou, připojíte se na wi-fi, bez problémů zaparkujete a o svých dětech během pobytu nebudete ani vědět. Jak to? Budou si hrát v parádním dětském koutku.
    Hlavním oříškem tak stále zůstávala proměna vnitřní části náměstí, tedy parku. Vytváření nového zadání pro další soutěž na proměnu parku by pravděpodobně opět skončilo patovou situací, jelikož požadavky městské části Praha 2, Odboru památkové péče MPMP, Odboru dopravy MHMP, Národního památkovým ústavu a dalších stakeholderů byly velmi protichůdné. Proto se město rozhodlo vyhlásit soutěžní dialog. Jde o interaktivní spolupráci města s architekty, která mezi všemi zúčastněnými zajistí průběžnou diskuzi o podobě návrhu. Návrh vzniká postupně a všichni mají možnost průběžně vyjadřovat svůj názor.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00