Jak na věc


kde jsou ledviny v těle

Když rozvod, tak rozvod! Ale co děti?

    Volné pokračování filmu Všechny moje děti s názvem Kapela se věnuje osudu romské kapely, které ke startu pomohli diváci filmu Všechny moje děti. V dokumentu sledujeme příběhy jednotlivých hudebníků, kteří se snaží se svou kapelou dostat mimo osadu – do blízkých míst, na různé společenské akce. Především by ale rádi vystoupili na pódiu jako známá a kvalitní hudební skupina. Jejich velkým cílem je multižánrový festival Pohoda v Trenčíně, Colours of Ostrava a další hudební festivaly, které navštěvují tisíce lidí. Sledujeme pouť kapely za sny, za hudebními přáními, první vystoupení romských hudebníků ve většinové společnosti v kontextu se sociálním vymezením, které vyvolá konflikty, předsudky, projevy otevřeného i skrytého rasismu a jejich neustálé balancování na hranici bídy a beznaděje.
    Příběh o lásce ženy středních let ze středostavovské rodiny a mladého floutka. Do jejího vztahu z nejméně pravděpodobného směru vstoupí nebezpečí smrti a současně naděje v podobě zrození dítěte. Film by měl být citlivým psychologickým portrétem této ženy, jejího partnera a dalších nejbližších a zároveň strhujícím svědectvím boje o život a jeho smysl. Režie Eva Tomanová
    V pondělí 3. 6. 2013 byla otevřena nová podniková prodejna v Kostelci nad Černými lesy. K dostání je zde veškerý náš vyráběný sortiment a hlavně se jedná o kvalitní české výrobky přímo od výrobce za příznivé ceny.
    Filmový portrét kameramana Jaroslava Kučery, manžela Věry Chytilové a otce výtvarnice Terezy a kameramana Štěpána Kučerových, jednoho z nejvýznamnějších světových stylotvůrců období „nových vln“ 60. let. Režie J. Felcman a T. Michálek.


Chci se zbavit toho neschopného hňupa!

    Dokumentární komedie Tomáše Bojara a Rozálie Kohoutové. Naučí se mladí Maročané hrát lední hokej? Dokáží jim v tom čeští učitelé pomoci? Co se o sobě Maročané a Češi navzájem dozvědí? Stane se hokej nástrojem porozumění v dnešním rozbouřeném světě?
    Dokument o mladých párech, které se chystají vzít a sleduje je po dobu několika let. Sledovat, jaké jsou dnes důvody, proč se lidé berou, jaké k tomu mají podmínky a co je v prvních letech manželství čeká. Režie Hana Třeštíková
    Vrátil jste se z práce a našel vybílený byt? Žena a děti nikde? Vítejte do klubu. Nejste ani první, ani poslední. Stává se to v průměru 20.000krát do roka. Nezoufejte a dělejte něco. Pokud je vaše žena přesvědčena, že je vás třeba vyloučit z výchovy vašich dětí, mnoho s tím zřejmě nenaděláte. Ale nevzdávejte to! Jednou by vám to mohly vaše děti vyčítat. Udělejte maximum, co je ve vašich silách. Tyto stránky by vám k tomu měly být nápomocné (více zde...).


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00