Jak na věc


kolik stojí přepis auta

Vybavení skladů a obchodů: Vsaďte na kvalitní moderní regály

    Jako ilustrační budeme brát plochu domu 150 m2. Nejlevnější je logicky řešení základové desky svépomocí. Pokud využijete jen dřeva a šalování, pak vás deska bude stát zhruba něco málo přes 100 000 korun. Přijatelná cena desky bez vaší práce, ale s prací zedníků se pohybuje okolo 170 000 korun. Firma si v dobrém případě naúčtuje 250 000 korun. V případě ztraceného bednění počítejte s cenou o cca 20 000 dražší. Vše je ale ryze individuální a cenové relace je nutné brát s rezervou.
    Cena základové desky je poměrně často diskutovanou záležitostí, jelikož je hodně variabilní: není se čemu divit, jelikož samotná deska není složena pouze z betonu, ale i z dalších součástí. Zapomenout nelze ani na ztracené bednění anebo na dřevo, které se používá na celkové šalování desky. V neposlední řadě je neskutečně důležité i to, kdo vám základovou desku zhotoví. Podívejme se tedy na všechny aspekty ovlivňující cenu základové desky podrobněji.
    Hodně důležitou otázkou je volba způsobu zpracování základové desky. Existují fakticky dva základní způsoby. Tím prvním je řešení základové desky za pomocí ztraceného bednění. Takovéto řešení základové desky zvládnete i svépomocí. Nepříjemná je ale cena ztraceného bednění. U šalování dřevem je zapotřebí správné techniky stavby. Cenově vyjde dřevo mnohem levněji, než je tomu u betonového ztraceného bednění, které se následně vylévá.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00