Jak na věc


krmiva hulín recenze

pro aktivní život vašeho pejska

    Vážení zákazníci bohužel s nástupem GDPR by byla správa Bonusového klubu natolik administrativně zatěžující, že firma Grel.spol s.r.o se rozhodla o je...
    Granulová krmiva - granule pro psy jsou dnes nejrozšířenějším typem krmiva pro psy. Podle volby kvalitativní kategorie a cenové hladiny si každý může vybrat jak nakrmit psa. Premiové a superpremiové granule jsou po všech výživových stránkách vyrobeny tak, aby pokryly veškeré potřeby psa. Kromě tohoto významného faktu je jejich dobrá skladovatelnost a cena (lze vybrat i levnější varianty) výhodou. Granule pro psy mají dnes již svým tvarem a konzistencí i funkcí ústní hygieny velké přednosti a jsou prevencí před tvorbou zubního kamene (používání dentálních tyčinek si však i u krmení granulemi svůj význam zachovává). Vzhledem k faktu,že granule jsou suché krmivo, zákazník "neplatí vodu" jako součást obsahu. Je však nezbytně nutné, aby měl pes vždy vodu k dispozici.


Konzervované krmivo pro psa je oblíbené

    Konzervované krmivo - pod touto formulí se skrývají konzervy pro psy, paštiky, salámy a poslední dobou moderní kapsičky pro psy. Jedná se o masný výrobek podobný speciální stravě připravené doma, ale s tím rozdílem, že jsou zde přidávány esenciální prvky a pak nehrozí jejich nedostatek. Pracnost s přípravou zde odpadá. Jsou chutné a psy velmi oblíbené. Používají se k dochucení či "ovonění" granulí. Mezi jejich hlavní nevýhody patří velká hmotnost (nesete vodu), vyšší cena (platíte vodu), těžký obal (ale recyklovatelný). Pro chovatele malých psů však jednorázové krmivo - kapsičky představují usnadnění krmení vždy čerstvou krmnou dávkou.
    Speciální strava připravena doma - v zásadě se jedná o starší způsob přípravy krmiva pro psa kombinací masa, vnitřností, zeleniny a těstovin nebo rýže. Maso je nositelem bílkovin a tuků, vnitřnosti minerálů a vitamínu, zelenina je nestravitelná vláknina, těstoviny a rýže přináší sacharidy. Na první pohled ideální strava. Má však svoje nevýhody. Nejvýznamnějším faktem z výživového hlediska je doma neměřitelný poměr vápníku a fosforu. Tato stěžejní makroprvky musí být ve vzájemné korelaci a dostatečném množství. Nedostatek nebo úplná absence může vést k vážným zdravotním problémům. Dalším významným faktem je čas a energie, kterou musí do přípravy krmiva vložit majitel psa. Nejen že nakoupit veškeré suroviny se časově i finančně nákladné,ale i jejich skladování a následná příprava vyžadují jak vstupy energetické (elektřina,plyn) tak prostorové a hlavně časové.


Nejvhodnější krmivo pro psa ke už hotové a průmyslově připravené

    Zbytky od stolu - jako hlavní krmivo je velice nevyhovující, člověk jako všežravec se od výhradně masožravého psa výrazně liší celou stavbou trávícího ústrojí. Člověk je schopen lépe vyrovnávat disharmonii živin než primární masožravec jako je pes. Používání lidské stravy jako krmivo pro psa vystavujete organismus vašeho psa nepřiměřené zátěži, podráždění trávícího traktu kořením či poškození ledvin solí. Díky vysokému obsahu tuku a cukru dochází velice často k obezitě psů a následným problémů spojených s tímto faktem.
    Krmivo pro psa můžeme rozdělit podle druhu přípravy - doma a průmyslově připravená strava.Doma připravenou pak na "zbytky od stolu" a speciálně připravené krmivo. Průmyslová krmiva na granule a konzervy.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00