Jak na věc


léčba rakoviny lněným semínkem

Léčba nedostatku růstového hormonu u dětí

    Nedostatek růstového hormonu u dětí lze léčit. Vaše dítě může dosáhnout normálního vzrůstu, pokud je včas stanovena diagnóza a je zahájena vhodná léčba. Váš dětský lékař pravděpodobně požádá, abyste se dostavil/a se svým dítětem na pravidelné prohlídky...
    Krajně lze u onemocnění vitiligem přistoupit také k chirurgickým zákrokům. Při autotransplantaci kůže lékař odejme část pacientovy pigmentované kůže a umístí ji na oblast postiženou vitiligem. Variantou této léčebné metody je záměrné podráždění kůže teplem, při kterém se vytvoří puchýřky. Takto nově vzniklá kůže se potom odstraní a transplantuje na kůži nepigmentovanou. Na ošetřených místech se však u obou zákroků mohou vyskytnout špatně se hojící jizvy, povrch kůže může být nerovnoměrný a kýžené pigmentace nakonec ani nemusí být dosaženo.
    Jakmile Vám lékař doporučí léčbu růstovým hormonem, budete se vy a vaše dítě aktivně podílet na léčbě. Tyto stránky vám počínaje volbou vhodného injekčního aplikátoru až po zdokonalení se v denní rutinní aplikaci injekcí pomohou zajistit, že vy a vaše dítě získáte maximální přínos z léčby růstovým hormonem.


Léčba nedostatku růstového hormonu u dospělých

    Pokud u vás byla stanovena diagnóza nedostatku růstového hormonu v dospělosti (AGHD), doporučí vám pravděpodobně váš lékař zahájení léčby růstovým hormonem Léčba růstovým hormonem je identická s růstovým hormonem, který vaše tělo přirozeně vytváří. Tento dodatečný růstový hormon pomůže upravit...
    V případech rozsáhlého poškození kožního pigmentu se může přistoupit i k opačnému postupu, než je podpora produkce pigmentu: během tzv. ireverzibilní (nevratné) depigmentace se na tělo aplikuje krém s obsahem chemických látek, jako je např. hydrochinon­‑mo­nobenzylether, které odstraní veškeré zbývající melanocyty, a tím zamezí produkci dalšího pigmentu. Krémy se na nepostiženou kůži nanáší 2x denně do té doby, než získá stejný odstín jako světlé skvrny. Musíte však dávat pozor, abyste se nejméně dvě hodiny po aplikaci krému vyhnuli tělesnému kontaktu s jinými osobami, protože by jim bělicí látka mohla depigmentaci kůže způsobit také. Před samotným započetím vybělování, které trvá 8–12 měsíců, je velmi důležité si uvědomit, že jde o nevratnou změnu. Pacient bude mít do konce života nejenom velice světlou pleť, ale bude také extrémně citlivý na sluneční záření. Mimoto se také mohou dostavit nežádoucí účinky v podobě zánětů (zarudnutí, otoků), svědění či suchosti pokožky.


Léčba dětí narozených jako malé na gestační věk

    Pokud se člověk odhodlá s vitiligem bojovat, musí počítat s tím, že jde o proces dlouhodobý a časově velmi náročný. Ačkoliv dnešní doba již nabízí řadu možností, jak se s nechtěnou depigmentací vypořádat, je nutné si uvědomit, že mnoho z nich může pacientovi svými vedlejšími účinky pořádně znepříjemnit život. Předpokládejme však, že se léčba obejde bez větších komplikací a že časem dosáhneme určitého pokroku a světlé skvrny začnou mizet. Není to příliš potěšující zpráva, ale ani tehdy nemá člověk vyhráno, protože téměř v jakémkoliv stádiu se může stát, že se onemocnění začne vracet a pacient bude muset s léčbou začít nanovo. Nepropadejme však panice a pojďme se podívat na řešení, která se nám prozatím nabízejí.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00