Jak na věc


lampiony štěstí děčín

... na kole, pěšky či autem ... fotky, zážitky, odkazy, zkušenosti ...

    GPSka nás vede tak nějak divně, navigace pro cyklisty nefunguje úplně správně, protože na kole lze ve skutečnosti projet téměř všudy, ale ten Garmiňácký program si to nemyslí :-(
    Lidické náměstí – Rozsvítit duše minimálně třem handicapovaným dětem a jejich blízkým se podařilo letos Ústečanům, kteří si koupili od organizátorů akce Rozsviťme Ústí nad Labem lampiony štěstí. Ačkoliv hromadné vypouštění lampionů štěstí pokazil vítr, Ústečané měli radost, že i letos koupí lampionu pomohli o Vánocích lidem, ke kterým nebyl osud vstřícný.
    Ale to úplně první setkání jednotek americké armády a prvního ukrajinského frontu proběhlo v místě zvaném Strehla o několik hodin dříve a o 30 km jižněji.
    Boží Dar - K Vánocům na České poště již tradičně patří i tzv. Ježíškova pošta na poště Partner na Božím Daru. Ta letos už po šestadvacáté zahájí svůj provoz 1. prosince.
    Seiffen - Německá vesnička Seiffen leží v Krušných horách, asi 60 km jižně od města Chemnitz, těsně za česko-německou hranicí. Obec je známa především díky produkci hraček a ukázkovým dílnám.


13. den - 2.8.2012 - Radebeul / Königstein

    Ústí nad Labem - Panenka Kiwanis již 19 let pomáhá nemocným dětem v nemocnicích s uzdravováním. Česká Kiwanis panenka vznikla 23. listopadu 2000 právě v Ústí nad Labem.
    Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení jsou placenou inzercí. Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu e-usti.cz výslovně zakázáno. Naše Prohlášení o zpracování osobních údajů najdete zde.
    Byla to zajížďka od labské trasy cca 23 km a ještěže jsme ten náklad nechali u Labe - s plnou polní by to bylo na celý den :-) A takhle nám navíc stan a vše v něm krásně proschlo.
    A je tady Wessnig a kostel pro cyklisty přece nemůžeme vynechat - přidáváme svůj špendlík do obrovské mapy této části Evropy. Brno už je sice za okrajem, tak se hrdě hlásíme k Práglu.


12. den - 1.8.2012 - Torgau / Radebeul

    A stále leje a leje. Ranní výšlap na Konigstein se ruší, protože takovou časovou rezervu nemáme. Jsme rádi, že se kolem desáté zabalíme, nasnídáme a přívozem přemístíme na opačný břeh. Silnička nás houpá - chvilku nahoru, chvilku dolů, ale za mostem v Bad Schandau, kde přejíždíme zpět na levou stranu řeky, už nás čeká jen rovina podél vody až k německo-české hranici a dále do Děčína. Ale aby to nebyla taková fádní nuda, kousek před Žlebem se spouští další bouřka. No aspoň můžeme pořádně otestovat nepromokavost naší výbavy - dnes už budeme spát ve vlastní posteli.
    Zámek Hartenfels v Torgau je dominantou města, ale nejznámějším se toto město stalo v roce 1945 jako místo setkání vojsk USA a Sovětského svazu ve společném útoku na Německo 25. dubna 1945.
    Již po šesté desítky dobrovolníků v čele s Matějem Proškem pomocí akce pomáhají malým dětem, ke kterým nebyl osud vstřícný. Během měsíce prosince nabízí ke koupi lampiony štěstí, kdy z každého jde 100 % částky na pomoc handicapovanému dítěti. Letos se rozhodli pořadatelé akce Rozsviťme Ústí pomoci Elišce, Terezce a Lukášovi. „Chtěla bych všem poděkovat. Získané peníze použijme na lázně a zdravotnické pomůcky," řekla maminka Elišky Iveta Novotná.
    Ústí nad Labem – Dobré srdce ukázali v sobotu 23. listopadu návštěvníci obchodních řetězců na Ústecku. Během podzimní potravinové sbírky, která probíhala po celé České republice, nasbírali 5 033 kilogramů potravin....


14. den - 3.8.2012 - Königstein / Děčín

    Litvínov - Záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne před patnáctou hodinou u dopravní nehody, při které došlo v Litvínově ke střetu osobního automobilu s chodcem.
    Seiffen - Německá vesnička Seiffen leží v Krušných horách, asi 60 km jižně od města Chemnitz, těsně za česko-německou hranicí. Obec je známa především díky produkci hraček a ukázkovým dílnám.
    „Synovi je šest let. Někdy bych ho roztrhla, jak zlobí. Ale když pak vidím, jak ne všichni rodiče mají to štěstí a jejich dítě trpí handicapem, mám obrovskou radost, že je živý a zdravý. Akci Rozsviťme Ústí, hodnotím jako dobrý nápad, jak pomoci druhému a přitom spojit skoro celé město. Kluk se strašně těšil, že si pustí lampion, ale větru a dešti neporučíte. Daleko více mě těší, že jsem mohla i letos koupí lampionu pomoci," řekla Střekovanka Eva Drobná.
    Při výjezdu z města se nám podařilo zakufrovat, ale je to poprvé, takže žádná tragoška. Kousek se vracíme a je to tady zase. Nekonečné hráze a lužní lesy a louky od vidím do nevidím.


11. den - 31.7.2012 - Dessau / Torgau

    Ležícího muže v litvínovské ulici Ruská si všimli občané a ohlásili to na služebně Městské policie Litvínov. Obsluha kamerového systému potvrdila, že muž leží na chodníku před prodejnou autodílů.
    K vrzajícímu kolečku se přidává prasklý drát. Samozřejmě že u kola více naloženého a zadního :-( Naštěstí máme informační brožuru popisující s německou důkladností i všechny opravny podél trasy - za 8€ získal Vašek nový drát a může se pokračovat.
    Naším posledním dnešním cílem je pevnost Königstein - utábořili jsme se v kempu u Labe a nalehko vyrazili vzhůru stezkou pro pěší :-) Nebylo jednoduché dostat kolo přes kamenné schody... Šok, a že je tak pozdě, samozřejmě už nás dovnitř nepustí, protože za chvíli zavírají.
    Trmice – Velký vánoční strom září během prvního adventního víkendu na trmické teplárně u Ústí nad Labem. Vidí ho i všichni motoristé, kteří projíždějí okolo po dálnici D8 ve směru od Ústí na Prahu.
    Ale v oblasti zvané Wörlitzer Park je to příjemná změna - trošku to tady připomíná Lednicko-valtický areál se zámkem, rybníkem, umělou zříceninou a různými stavbičkami. A nesmí chybět husy a labutě.


10. den - 30.7.2012 - Magdeburg (Biederitz) / Dessau

    V Torgau toho máme pro dnešek tak akorát dost, máme za sebou rekordních 108 km. Bylo by těch kilometrů ještě víc kdybychom se drželi cyklostezky, ale my to dnes částečně střihli po přímé silnici namísto nekonečného kopírování meandrů.
    Moc použitelných spojů mezi Děčínem a Brnem pro cyklisty nejezdí - ten poslední odjíždí z Děčína 15:24, ale stíháme jej i s rezervou, takže před odjezdem nám vybyla i chvilka na oběd v nádražní hospůdce. Jen škoda, že v Praze budeme přestupovat :-(
    Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí. Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu e-mostecko.cz výslovně zakázáno. Vydavatelem je citytalk.cz, kontakt: oldrich.hajek@citytalk.cz. Naše Prohlášení o zpracování osobních údajů najdete zde.


na kole proti proudu Labe z Cuxhavenu do Děčína

    Díky své přírodní poloze a svému baroknímu a mediteránnímu architektonickému půvabu je město nazýváno Polabskou Florencií. Samotné město bylo zničeno z 90% při náletech 13.-15. února 1945 a počet obětí je odhadován na 25 tisíc. Nevynecháváme proslavený kostel Frauenkirche, v němž se před bombardováním Drážďan v roce 1945 ukrývala spousta lidí - i kostel byl hodně zničen a jeho trosky byly zakonzervovány a prohlášeny válečným památníkem jako připomínka hrůz války. Po znovuspojení Německa bylo rozhodnuto o obnově jako o symbolu smíření mezi dříve válčícími mocnostmi - očíslované kameny byly znovu použity a nově byl kostel vysvěcen v roce 2005.
    Už ani nevím, co je dneska za den - všechny jsou stejné a z názvů německých měst při mé neznalosti německé výslovnosti mám pořádný galimatyáš. Je jedno, jestli se jedná o pravý či levý břeh, hráze jsou všude stejné :-(
    S pauzou ve výletní hospůdce u eis kafé prostě furt šlapeme a šlapeme a šlapeme. Krajina se konečně mění. Z nekonečných rovin jsou najednou kopečky a my konečně kopírujeme tok řeky a netočíme do pravých úhlů po hrázích od vesnice k vesnici.
    Na mnoha místech stojí sloupky s připomínkou, co dokáže voda - naposledy v roce 2002 dokázala svou obrovskou sílu. Ale hlavní je, že krajina kolem se rapidně mění. Skály saské části Českosaského Švýcarska jsou rozhodně hezčí kulisou než nekonečné německé roviny.
    Jeho neobvyklá, přes dvacet šest metrů vysoká kupole zvaná die Steinerne Glocke neboli kamenný zvon, je triumf techniky a inženýrství své doby srovnatelný snad jen s Michelangelovou kupolí pro baziliku svatého Petra v Římě.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00