Jak na věc


laviny v rakousku uzavřené silnice

Běžky s Chariotem Dolní Morava – Zbojnický okruh

    Obsah těchto stránek v textové a grafické podobě není možné kopírovat a využívat pro komerční účely. Nekomerční použití pro výuku a studijní účely je možné při důsledném uvedení zdroje.
    Sněhová pokrývka se vlivem vlastní tíhy a povětrnostních změn stále mění a přetváří. Může být stabilní pevnou pokrývkou, nebo mít naopak zcela rozdílné vlastnosti a při minimálním zatížení či vlivem gravitace se zřítit z horského svahu v podobě laviny!
    Popisované aktivity, prezentace, průvodce a články vznikly za podpory Společnosti MEDICI, 155. horolezeckého oddílu Vsetín, Slovenské skialpinistické asociácie, a dalších.
    Chcete vystoupit na neznačený vrchol?Nejvyšší vrcholy Gerlachovský šít, Lomnický šít, Pyšné štíty, Ľadové štíty, jako ty nejobtížnější, jsou v Tatrách dostupné po celý rok pouze v doprovodu horského vůdce.
    Turistika v horách, relax v lázních nebo návštěva rodiny?Sjednejte si cestovní pojištění na Slovensko on-line. A pojistit se můžete i pro případný zásah horské služby! Stačí projít jednoduše 3 kroky a máte jistotu.


Slunečné skialpové velikonoce 2019 v Itálii a Slovinsku

    Laviny jsou v zimních horách reálným nebezpečím. Zdaleka se netýkají pouze horolezců a skialpinistů. I řada v zimě přístupných turistických cest v TANAPu je ohrožena velkými samovolnými údolními lavinami! Je tedy dobré mít o  této problematice dostatek informací z oboru lavinové prevence, záchrany z laviny a první pomoci. Nejlepší zkušeností je samozřejmě absolvovat osobně lavinový kurz.
    Na tomto místě jsou pro vás připraveny textíky o lavinách. Jsou připraveny do nových PDF souborů. Obrovské díky patří Petru Holubovi, který převedl a upravil texty do této podoby:
    Všechny aktivity prováděné v horském prostředí se sněhovou pokrývkou nebo ledovci mohou být nebezpečné, může dojít k vážným zraněním, případně až smrtelným. Každý se ve sněhem pokrytých horách pohybuje s ohledem na své zkušenosti a na svou vlastní zodpovědnost, pokud si nenajme certifikovaného horského vůdce. Autoři článků na tomto webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné škody nebo zranění, které si způsobí čtenáři při nevhodném použití tady uvedených informací.
    Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00