Jak na věc


laviny v rakousku uzavřené silnice

Výstup na Hohe Warte a Kleiner Kaserer, aneb jarní skialpové radovánky v tyrolském Wipptalu

    Laviny jsou v zimních horách reálným nebezpečím. Zdaleka se netýkají pouze horolezců a skialpinistů. I řada v zimě přístupných turistických cest v TANAPu je ohrožena velkými samovolnými údolními lavinami! Je tedy dobré mít o  této problematice dostatek informací z oboru lavinové prevence, záchrany z laviny a první pomoci. Nejlepší zkušeností je samozřejmě absolvovat osobně lavinový kurz.
    Turistika v horách, relax v lázních nebo návštěva rodiny?Sjednejte si cestovní pojištění na Slovensko on-line. A pojistit se můžete i pro případný zásah horské služby! Stačí projít jednoduše 3 kroky a máte jistotu.
    Od září 2014 je hlavním informačním webem ke skialpinismu a freeridu v českém jazyce stránka TuleniPasy.cz. Zde budou nadále zveřejňovány obecné informace ke skialpu a zimním horským disciplínám, stejně jako upozornění na zajímavé akce, popřípadě anotace novinek.
    Sněhová pokrývka se vlivem vlastní tíhy a povětrnostních změn stále mění a přetváří. Může být stabilní pevnou pokrývkou, nebo mít naopak zcela rozdílné vlastnosti a při minimálním zatížení či vlivem gravitace se zřítit z horského svahu v podobě laviny!
    Obsah těchto stránek v textové a grafické podobě není možné kopírovat a využívat pro komerční účely. Nekomerční použití pro výuku a studijní účely je možné při důsledném uvedení zdroje.


Praktické zkušenosti s návrhem a tiskem fotoknihy u Saal

    Popisované aktivity, prezentace, průvodce a články vznikly za podpory Společnosti MEDICI, 155. horolezeckého oddílu Vsetín, Slovenské skialpinistické asociácie, a dalších.
    Na tomto místě jsou pro vás připraveny textíky o lavinách. Jsou připraveny do nových PDF souborů. Obrovské díky patří Petru Holubovi, který převedl a upravil texty do této podoby:
    Chcete vystoupit na neznačený vrchol?Nejvyšší vrcholy Gerlachovský šít, Lomnický šít, Pyšné štíty, Ľadové štíty, jako ty nejobtížnější, jsou v Tatrách dostupné po celý rok pouze v doprovodu horského vůdce.
    Všechny aktivity prováděné v horském prostředí se sněhovou pokrývkou nebo ledovci mohou být nebezpečné, může dojít k vážným zraněním, případně až smrtelným. Každý se ve sněhem pokrytých horách pohybuje s ohledem na své zkušenosti a na svou vlastní zodpovědnost, pokud si nenajme certifikovaného horského vůdce. Autoři článků na tomto webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné škody nebo zranění, které si způsobí čtenáři při nevhodném použití tady uvedených informací.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0048:00:00