Jak na věc


mám nárok na dávky v hmotné nouzi?

Květák à la halušky s brynzou

    Citrón se nám také hodí i k pročištění ucpaného odpadu u umyvadla nebo vany. K tomu potřebujeme už jen sodu. Do výlevky nasypeme sodu a vymačkáme půlku citrónu. Hodinu počkáme a výlevku propláchneme studenou vodou.
    Pod potah položíme podložku, aby bělidlo pod něj neprosáklo a pro větší jistotu si položíme bělidlo do misky. Vezmeme tenký štětec, případně špejli nebo párátko. Namočíme do bělidla a pomalu vytváříme na potahu různé ornamenty – kytičky, zajímavé obrazce nebo další kreativní vzory. Vzory na potahu vystoupí již po pár minutách. Je dobré si předem rozmyslet umístění jednotlivých vzorů na celém potahu, aby výsledný efekt byl přirozený a symetrický.
    I když nevyužijeme celý citrón, můžeme jej kreativně použít. Například k odstranění vodního kamene v rychlovarné konvici. Natočíme do rychlovarné konvice vodu, vymačkáme do ní citronovou šťávu a zbytek citronu vložíme do konvice. Zapneme konvici a po zahřátí vody na bod varu vylejeme vodu a ještě propláchneme čistou vodou. Vnitřek konvice je pak čistý, leskne se a konvice je jako nová.


Elegantní miska na mýdlo na umyvadle nebo vaně

    Jednou za čas je potřeba vyčistit sedačku více než jen za pomocí vysavače. Jak na to? Potřebujeme k tomu vodu, alkohol, stolní vinný ocet, sodu a aviváž. Do rozprašovače nalijeme na jedné třetiny trychtýřem vodu, alkohol, stolní vinný ocet, sodu a aviváž. Zaděláme rozprašovačem, vše pořádně zamícháme a nastříkáme na sedačku. Po chvíli sedačku vykartáčujeme a vytřeme ji mikro utěrkou.
    Také vás rozčiluje na umyvadle nebo vaně zaschlé mýdlo? Opakovaně vymýváte plastovou misku, ale kousky ztvrdlého mýdla se stále na misce obnovují. Tak právě pro vás máme jednoduchý trik: místo plastové misky na mýdlo použijte mycí houbu, na kterou mýdlo jen položíte. Tak mýdlo vždy vyschne a nebudete mít potřebu odstraňovat zaschlé zbytky. Navíc když mýdlo dojde, můžete houbou umyvadlo nebo vanu umýt. Efektní jsou houby různých barev a tvarů.
    Zbytek citrónu nám také pomůže k vyčistění dřevěného kuchyňského prkénka. Potřebujeme jen citrón a hrubou sůl. Prkénko potřeme rozpůleným citrónem, posypeme hrubou solí, za 15 min omyjeme vodou.
    Energická moderátorka Eva přichází s nápady, recepty a návody, jak si vylepšit a zpříjemnit domov v novém hobby magazínu. Připravili: J. Timková, E. Vrbková, J. Pivoňka, M. Herz a další


Tvorba ornamentů na potahu gauče

    Jedná se o specifický formát lifestylového hobby magazínu pro moderní a sebevědomé ženy. Hlavní průvodkyní celého pořadu je herečka Eva Vrbková. Pořad je cílený na chytré a vzdělané ženy napříč Českou republikou, z měst i vesnic, ženy kreativní a akční. Důležitou roli v pořadu hraje prostor, což je reálný dům, ve kterém Eva vaří, pere, uklízí, maluje, tapetuje, stará se o zahradu, bazén, vyrábí dárky, natírá nábytek, zpracovává úrodu z přilehlého lesa i zahrady, griluje, rekonstruuje, zatepluje dům, opravuje omítky, mění podlahy, řeší havárie, připravuje rodinné oslavy, prostírá slavnostní tabule, zdobí dům, aranžuje květiny, nakupuje, zjednodušeně řečeno, řeší vše, co řeší většina žen doma. Eva není moderátorkou, která pasivně zpovídá hosty. Eva naopak věci dělá – je aktivní průvodkyní pořadu. Žije aktivní život, je vystavovaná desítkám zkoušek, výzev, reálných problémů, které přináší běžný rodinný život. Setkává se s přáteli, věnuje se zájmům a koníčkům, stará se o dům a zahradu.
    V prvním díle Evu navštíví kamarádka Jana. Společně upravují místnost na šití a tvoření, kreativně opraví flekatý gauč a vyrobí panenku. Eva připravuje rekonstrukci domu, a proto si pozve architekty. Uvaří jednoduchá a zajímavá jídla z květáku a nebude chybět ani divácká soutěž.


Polévka z pečeného květáku a pečený květák s parmazánem - dokončení

    Vezmeme si střih na panenku, přiložíme na látku a obkreslíme střih. Na tělíčku, na ručičkách a na nožičkách vynecháme plnící otvory, obšijeme a pak si tělíčko obstřihneme dokola. Potom si panenku otočíme. Na to využijeme skvělý trik –brčko. Vsuneme brčko hlavičkou do panenky a protáhneme jej až do nožičky. Na venkovní stranu nožičky panenky dáme cokoliv ostřejšího – špejli nebo pletací jehlici, a tou prorazíme na nožičce látku a dostaneme se do brčka, které je stále uvnitř panenky, a tím si látku na nožičce protlačíme dovnitř. To samé uděláme i s druhou nožičkou panenky. A pak panenku lehce vycpeme výplní z dutého vlákna například ze starého polštáře. Při práci nám dobře poslouží dlouhá pinzeta, kterou se dostaneme do vzdálenějších míst. Postupujeme od vzdálenějších míst, tedy od nožiček směrem vzhůru. Na panenku si ušijeme jednoduché šatičky do šňůrky. Šatičky uvážeme pod krčkem panenky šňůrkou. Na vlásky panenky nám stačí jakákoliv vlna, cokoli střapatého, co si pak na hlavičce panen
    Také se vám špatně čistí struhadlo nebo kovové síto? Tady je jednoduchý recept za pomoci jedné sody. Ve větším hrnci přivedeme vodu do varu, přidáme jedlou sodu a dáme dovnitř struhadlo (nebo další předmět, který potřebujeme vyčistit), po deseti minutách struhadlo vyjmeme, opláchneme vodou a vytřeme.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00