Jak na věc


mýdlový princ vstupenky brno

Nechte si zasílat noviny e-mailem

    Ahoj, předpírku moc nepoužívám, prádlo není obvykle tak špinavé, aby to bylo třeba. Takže ani netuším, jak to ta moje pračka dávkuje a jak to funguje s tekutými prostředky. Ale asi bych nalila trošku slizu na předpírku a celou dávku i se solí na skvrny na hlavní praní. Nevím, jestli se po předpírce voda nevypustí a nenapustí nová. To by se pak prádlo pralo v hlavním cyklu skoro jen čistou vodou.
    Ja mám levandulový olejíček v ostřikovači z Ikey. Na plnou lahev vody dávám 3-5 kapek oleje. Používám na prádlo i jako osvěžovač vzduchu - v místnostech s kobercem nebo stříkám nad postel/přehoz. :)A flíčky to nedělá na prádle ani když tu a tam omylem postříkám i zeď.
    Já nechám projet celý prací cyklus a když je hotovo, pouštím ještě jedno máchání s odstředěním navíc a tam právě dávám ten ocet nebo kys. citronovou. Ale můžete ho nalít i do nádržky na aviváž a pračka by si ho měla vzít ve správnou chvíli sama. Těch máchacích cyklů je při každém praní několik a pračka si aviváž vezme až při tomposledním.


Můj blog o rodičovtsí, dětech, víře, domácí škole a jak to všechno jde (a někdy nejde) dohromady

    Dobrý den, moc děkuju za pochvaly :)S mýdlovým slizem je to složité. Někdo na něj nedá dospustit, někdo si ho do pračky už nepustí. Peru v něm plínky už na druhé dítě a žádné ničení pračky jsem nezaznamenala. Ostatní prádlo peru ve Froschi, tak možná je to tím střídáním. Spíš bych ale řekla, že to bude souviset s tvrdostí vody. V tvrdé vodě se mýdlo špatně rozpouští a vytváří povlaky. Je třeba přidat víc sody na změkčení vody, aby k tomu nedocházelo. Takže osobně bych přičetla ty špatné zkušenosti špatnému poměru mýdlo/ soda vzhledem k tvrdosti vody. Ocet by, myslím, vadit neměl. Těch pár polévkových lžic, které se použijí do máchání, nezmění pH natolik zásadně, aby to mohlo mít větší vliv než jiné chemikálie, které se běžně používají. Ale je to můj názár, tak je třeba to brát :)
    Dobrý den, chystám se vytvářet sliz a nejsem si jistá sodou. Mám práškovou a té se prý má dávat až 3x méně než krystalické. Vy v popisu uvádíte sodu krystalickou a dáváte jí jen 100-200 gramů? Děkuji za odpověď.
    Ahoj, díky za pochvalu :)Separačky peru ve slizu s plínkami, je to v pohodě. Jen fleecové peru zvlášť. S tím olejíčkem nevím, co by to udělalo. Jednak se nemísí s vodou, možná by to mohlo udělat mastné flíčky, a i tak by to časem vyvětralo. Osvědčené řešení je dát něco voňavého do skříně s oblečením. Já tam mám sáček s levandulí, moje babička mívala dřevěné kuličky napuštěné oblíbenou vůní.Se skvrnami zatím nemám moc zkušeností, prcek je ještě malý, tak se tolik nezamaže. Ale hádám, že za rok touhle dobou bude o čem psát :D


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00