Jak na věc


mezilidské vztahy na pracovišti

Interpersonální dovednosti - mezilidské vztahy a komunikace

    Interpersonální dovednosti jsou důležitou podmnožinou oblasti zvané emoční inteligence. Bez ohledu na to, v jaké jsme funkci, kolik máme podřízených a čeho chceme dosáhnout, potkáváme se s lidmi, a potřebujeme s nimi vyjít. Když se nám nepodaří vytvořit dobré vztahy, může se zajímavá pozice s inspirativními úkoly stát nepříjemnou, neskutečně obtížnou a možná i nesnesitelnou. Vztahy na pracovišti jsou výsledkem mnoha faktorů, ale naše úroveň zvládnutí interpersonálních dovedností je to, co máme ve svých rukou. Podobně to platí o kontaktu se zákazníky. Existuje řada postupů, technik a návodů jak jednat s klienty, podřízenými, nadřízenými atd., které je dobré znát, ale sebelepší znalost technik nenahradí naši schopnost (v horším případě neschopnost) vytvářet si spíše přátele než nepřátele a být pro lidi spíše věrohodnou osobou než manipulátorem. Mnohdy se bohužel liší to „jak to myslíme“ a „jak to lidé vnímají“. V tréninku se zamyslíme nad tím, jak jednat s druhými, aby byli snáze ochotni
    Člověk má dvě uši a pouze jednu pusu proto, aby více poslouchal a méně mluvil. Jednou z hlavních příčin, které ničí mezilidské vztahy je, že si většina lidí neumí naslouchat.
    Jde o to, že si mnohdy skáčeme do řeči, případně již při poslouchání toho druhého přemýšlíme, co chceme říct my. Tím nedostane protistrana prosto řádně vyjádřit své myšlenky a její slova nejsou pochopena. Dochází tak ke komunikačnímu šumu.
    Mezilidské vztahy jsou velmi křehká záležitost a naučit se je upevňovat je celoživotním úkolem. Pokud však toto zvládnete a budete na sklonku svého života rekapitulovat, uvidíte v zrcadle spokojeného člověka.


Energetické dráhy: Meridián ledvin...

    Pokud při komunikaci slyšíte něco, co Vám není příjemné, než provedete unáhlenou reakci, raději se ještě jednou zeptejte, zda jste správně rozuměli tomu, co Vám druhá osoba říká. To, že něco slyšíte ještě neznamená, že tomu správně rozumíte. Mezilidské vztahy většinou troskotají právě na nepochopení se při komunikaci. Dlouhodobě se pak ničí přátelství a jen velmi těžko se navazují zpět.
    Přípravek Triphala je kombinací tří ájurvédských bylin na účinnou detoxikaci organismu přírodní cestou. Blahodárné účinky směsi bylin Amalaki, Vibhitaki a Haritaki jsou známy už více než 5000 let. Tato kombinace působí velmi pozitivně na celý trávicí systém, nervovou soustavu a psychický stav. Aktivujte svůj imunitní systém směsí bylin Triphala a vyhněte se mnohým nemocem, které souvisí s oslabenou imunitou organismu. Zbavíte se také únavy, vyčerpání a stresu.
    Správná komunikace pomáhá upevňovat mezilidské vztahy. Přátelství se dlouho vytváří a velmi rychle ztrácí. Proč tomu tak je? Co ničí mezilidské vztahy?
    Pokud jsou mezilidské vztahy narušené, je velmi těžké něco řešit mluvením. Podobná komunikace bývá velmi často plná emocí a nepochopení. Doporučuji toto spíše řešit písemně. Klidně věnujte přípravě i několik dní, text si pozorně několikrát přečtěte a ubezpečte se, že své pocity vyjadřujete přesně.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00