Jak na věc


moravská vodárenská pracoviště luhačovice

Darujte let sportovním letadlem

    Výměna plynovodu omezí začátkem května dopravu v křižovatce ulic Komenského, Olomoucká a Čs. armády. Až do listopadu je uzavřena část ulice Lanškrounská. Sledujte dopravní značení. Děkujeme za trpělivost.
     Město Moravská Třebová poskytne stipendia pro tři studenty vysokých škol. V porovnání s minulými roky nově není poskytnutí stipendia omezeno výší příjmu rodiny. Žádosti o stipendium se podávají na předepsaném formuláři na finančním odboru v termínu od 1. do 15. srpna 2019.
    Akrobatické lety jsou skvělým dárkem pro všechny milovníky adrenalinu. Zkušený pilot s Vámi bude provádět různé akrobatické kousky, během kterých se svět kolem Vás promění v rozmazanou šmouhu. Zjistěte hranice svých možností během vývrtek a pádů při letecké akrobacii.
     V průběhu celého roku se staráme o to, aby se k údržbě zeleně ve městě přistupovalo správným způsobem. Technické služby se v případě sekání trávníků řídí jasnými praktickými i environmentálními pravidly, která často vyvolávají diskuzi veřejnosti.


Rozhledna Pastýřka je opět otevřena

    V pondělí 5. srpna proběhne losování zájemců o koupi posledního ze čtveřice stavebních pozemků v lokalitě ulice Nová, které byly nabízeny ke koupi během června. Kupní cena pozemku parc. č.1193/9 v ulici Nová o velikosti 1 063 m2 je stanovena ve výši 520 Kč/m2 bez DPH.
     Nejnovější statistiky ukazují, že redukce svozu komunálního odpadu z dvoutýdenního do měsíčního režimu byla krok správným směrem.
    Od 26. srpna začíná oprava mostu přes Třebůvku při vjezdu do místní části Boršov. Silnice III. třídy č. 36826 v Boršově bude až do 19. listopadu uzavřena. Silniční doprava pro osobní automobily a autobusy bude vedena objízdnou trasou, chodce a cyklisty modernizace díky provizorní lávce neomezí.
     Rozhledna Pastýřka byla v únoru dočasně uzavřena z důvodu zhoršeného stavu dřevěných konstrukcí, který byl zjištěn během pravidelné kontroly. Jeden z nosných dřevěných sloupů byl v průběhu času napaden dřevokaznou houbou, která způsobila ztrátu požadované pevnosti materiálu.


Údržba městské zeleně je diskutovaným tématem

    Opravdovou chloubou letiště Moravská Třebová je zdejší akrobatické centrum, které se může pochlubit dlouhou historií a skvělými výsledky svých pilotů na světových soutěžích. Není divu, že letiště Moravská Třebová je využíváno jako domovská základna Českého reprezentačního týmu v letecké akrobacii. Mezi nejznámější odchovance místní akrobatické školy patří bezesporu Martin Šonka, který se od roku 2010 může pochlubit účastí ve světoznámých sérii leteckých závodů Red Bull Air Race. Pro Vás jsme připravili jedinečnou nabídku akrobatických letů se špičkovým profesionálním akrobatickým letadlem EXTRA 300, kde zažijete ten pravý adrenalin a nepřekonatelný zážitek stejně jako piloti Red Bull Air Race. Právě pro potřeby zdejšího akrobatického centra byla v roce 2013 otevřena na letišti Moravská Třebová nová asfaltová dráha, která umožňuje provoz i během zimních měsíců.
    Chcete si vyzkoušet let sportovním letadlem nebo věnovat svým blízkým dárkový poukaz na pilotem letadla na zkoušku? Jsme tu pro Vás, abychom Vás vzali letadlem do oblak s odletem z mezinárodního letiště Brno Tuřany.
    Omlouváme se za dočasné dopravní omezení v ul. Zahradnická. V úseku mezi ul. Jiráskova a K. Čapka byla vyfrézována komunikace, aby zde nejpozději do konce srpna mohlo být dokončeno asfaltování vozovky. Současně probíhá oprava levého chodníku směrem k ul. Jiráskova. Děkujeme za trpělivost.
    Městský úřad Moravská TřebováT. G. Masaryka 29571 01 Moravská Třebovátel.: 461 353 111fax: 461 353 074e-podatelna: posta@mtrebova.czdatová schránka: fqtb4bsDalší kontakty


Vyhlídkové lety létáme také z těchto letišť

    V neděli 14. července byla provozovna čistírny odpadních vod v Linharticích kontaminována neznámou látkou, která se v kanalizaci během dnešního dne objevila znovu. Pracovníci společnosti VHOS a.s. situaci intenzivně řeší s cílem udržet při životě mikroorganismy i celý provoz ČOV.
    Rádi byste si užili zážitek vyhlídkového letu společně se svoji rodinou nebo blízkými přáteli? V tom případě Vám nabízíme vyhlídkové lety v letadle určeném až pro 5 pasažérů a jednoho pilota. Vyhlídkový let se tak stane jedinečnou vzpomínkou nejen pro Vás, ale i Vaše blízké.
    Závěrečné restaurátorské práce na obnově mariánského morového sloupu byly zahájeny. V pořadí druhá etapa s celkovými náklady 400 tis. Kč bez DPH bude dokončena do 30. listopadu 2019. Oprava je z 80 % hrazena z dotace Ministerstva kultury ČR z Programu regenerace MPR.
    Upozorňujeme občany, že v pondělí 5. srpna začne plánovaná běžná údržba lávky na ul. Olomoucká. Dojde k výspravám a nátěru ocelové konstrukce a namontování nové podlahy. Dojde k uzavírce a pěší budou směřováni po dobu rekonstrukce po komunikaci.


Akrobatický let letadlem Zlín 142

    Pozn. Kompletní ceník najdete přímo v objednávce a ceny jsou stanoveny za celé letadlo vč. veškerých poplatků a pilota. Vyhlídkové lety z Moravské Třebové provozujeme celoročně s ohledem na počasí..
    Letiště Moravská Třebová najdete v obci Staré Město asi pět kilometrů severně od města. Místní letiště vzniklo během Druhé světové války pro potřeby německé armády, ale ihned po skončení bojů bylo obsazeno plachtařským aeroklubem, který zde sídlí s malými obměnami dodnes. Kromě bezmotorových letounů si dnes můžete na letišti Moravská Třebová prohlédnout i klasická sportovní letadla a samozřejmě si s námi zalétat vyhlídkový let skvělým 4 místným letadlem MAULE M-7 i s možností krátké pilotáže, kdy Vám pilot dle Vašeho zájmu na chvíli propůjčí řízení celého letadla.
    Exkluzivní dárek a zážitek pro všechny, kteří chtějí zažít něco netradičního, nasednout do vrtulníku a odletět si dle své představy na svá oblíbená místa. Navíc si vyzkoušíte jak se takový vrtulník pilotuje. Na vlastní kůži zažijete - pilotem vrtulníku.


Morový sloup je v poslední fázi opravy

    Nově jsme pro Vás připravili Letecký mini kurz určený jak pro širokou veřejnost tak pro fandy do létání. Naučíte se základy teorie a praktické pilotáže letounu přímo na mezinárodním letišti.
     Dominanta nad městem s nádhernou vyhlídkou do okolní krajiny je opět přístupná pro veřejnost. Technicky náročná oprava poškozené části konstrukce proběhla úspěšně v časovém předstihu oproti plánovanému termínu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00