Jak na věc


návod na vzory na ruční pletení pro děti

Jednoduché náušnice s ebenovým dřevem

    Když jsem dokončila svou knihu Korálky s Darí, zbylo mi spoustu jednoduchých návodů a protože ne všechny čtenářky časopisu Korálki vyžadují návody na složité majstrštyky, o jeden z nich se tu s vámi podělím. Jde vlastně o efektní techniku, kterou můžete vytvořit libovolně dlouhý řetěz. Ještě rada na závěr: Čím jednodušší šperk vyrábíte, tím krásnější a třeba i dražší korálky vybírejte!
    Mám Rhodeského Ridgebacka a tak jsem jako první návod z kumihima udělala pro časopis Korálki vodítko pro velkého psa a teď si říkám, že i ti malí by si zasloužili vodítko. Tenčí, ale stejně hezké jako má můj Jack. Tady je návod a barevnou kombinaci už nechám jen na Vás. Pokud se budete chtít pochlubit, pošlete mi foto s vaším pejskem a vodítkem vytvořeným podle tohoto návodu.
    Nemám klasické dřevěné korálky ráda. Divíte se, proč tedy ebenové dřevo? Jednoduše proto, že na rozdíl od obyčejných korálků je prostě úžasné a i jednoduchý šperk z něj vypadá báječně.
    Jste zastánci vlastnoručně vyrobených dárků? Stalo se vám právě, že jste zjistili, že pro někoho ještě dárek nemáte? Využijte křišťálovou pryskyřici a vyrobte jednoduše a rychle chybějící dárek. Výhodou je, že z pryskyřice můžete dělat dárky nejen pro ženy, ale i pro muže. Pro muže se hodí třeba manžetové knoflíčky nebo přívěsky na klíče. Pro ženy různé náušnice, prsteny, náramky, přívěsky na krk.


Sponky do vlasů s motivem kytiček

    Eifellova věž je vyhlášenou turistickou atrakcí v Paříži. Když jsem viděla ty malé věžičky, řekla jsem si, že výtvořím suvenýr z dovolené, na které jsem nikdy nebyla. Malé korálky použité v tomto návodu se jmenují rokajl a jejich zakoupením v obchůdku Rooya přispějete ještě navíc na dobrou věc, polovina z ceny rokajlu jde charitativní akci na podporu provozu Domova Sue Ryder.
    Dostala jsem od přítele gravírku Dremel a mám z ní velikou radost. Nevydržela jsem to a šla ji hned druhý den vyzkoušet. Protože jsme nedávno dávali loď do vody, a protože na lodi se hodně pije grog, vyrobila jsem si pirátský hrnek a o návod se tu s vámi podělím.


Rady ptáka Loskutáka 19.10.2008 technika kumihimo

    To si nejdřív vyrobíte gelové nehty, aby při focení vaše ruce vypadaly dobře. Pak je ještě rychle přelakujete světlým lakem, tmavý, ten by prý rušil návod. To vám zabere první hodinu. Mezi tím přemýšlíte, co vlastně vyrobíte. Vždy něco slíbím a pak následně řeším, zda to vůbec lze vyrobit. Najdete si potřebný materiál, dnes v mém případě sutašky a černé slavíky. Máte v hlavě nápad, že to bude červenočerný náramek. Připravíte foťák, odsunete vrstvu korálků a jiných drobností, vytvoříte plochu na focení. Ustřihnete první šňůrky, stále ještě věříte, že to bude náramek. Navléknete jehlu a začnete sešívat. Nyní nastává problém, hlavou vám probleskne jiný nápad. Rychle zapomenete na náramek a ono se to vlastně začne najednou tvořit samo. Sešíváte k sobě šňůrky, místy vložíte nějaký korálek. Co to bude, to stále ještě netušíte. A co z toho vzniklo? Tady vidíte výsledek.
    Divný název,že. Ležím v posteli a volné asociace běží hlavou. Náramek je zubatý ,tedy zuby ,zelený tedy krokodýl. Vymyslet název je pro mě to nejtěžší z celého návodu. Korálkuji už dlouho a docela dlouho jsem tvrdila, že šít nebudu. To ale skončilo před nedávnem, když jsem objevila kouzlo korálků miuki delika a TOHO. Nečtu návody a tak jsem začala experimentovat s kombinací velikostí korálků a tónů barev. A je tu úžasný letní náramek. Teď už jen potřebujete spoustu trpělovosti a kouzelný výsledek je naprosto zaručený.
    Vzhledem k tomu, že se tato technika učí na začátečnickém kurzu korálkování, je návod určen zejména pro ty, kteří zapoměli jak se motanicový uzlík dělá.Materiál: směs rokajlů, 2 kaloty, 2 kroužky 6mm, 1ks karabinka, 2ks zamačkávací rokajl, vlasec 0,25mm


O1 Letní náušnice z Bi beads.pdf

    Ke konci roku mě kamarádka pozvala na křest své knížky. Řešila jsem dilema, zda jí donést květiny anebo raději nějaký náhrdelník, protože vím, že je ráda nosí. Nakonec vyhrál náhrdelník, ten totiž nezvadne a květin dostala kamarádka spoustu. Náhrdelník se mi moc líbil, tady je návod
    Bižuterní lanko je tvořeno ocelovými strunami (7-49) a potaženo nylonem. Je nealergenní. Skýtá řadu možností využití a na rozdíl od vlasce je k dispozici velká škála barev. Můžeme ho sladit s barvou korálků a nebude nám vadit, když ho někde zůstane kus koukat.
    Že jste to slovo nikdy neslyšeli? Co asi znamená? Millefiori jsou různobarevné korálky s květinovým vzorem. Korálky mohou mít různý tvar - čtverečky, obdélníčky, srdíčka, hvězdičky, kuličky, kostičky, oválky, vlastně skoro jakýkoliv tvar. Mě padly do oka korálky laděné do modra a zkombinovala jsem je s lístky a kuličkami v barvě staromědi. Návod je pro zručné začátečnice a mírně pokročilé korálkářky.
    Návod pro web hezké věcičkyRudá je nadčasová. A jako doplněk vždycky elegantní. Pokud navíc použijete potahované perly matné i lesklé, v různých odstínech, pěkně barvu umocníte. Pohrajte si s různými variantami náušnic.


Velikonoční vajíčka v síťce II.

    Každá z nás se ráda zdobí. Určitě se vám stává to co mě - koupím si nové triko, ale co k němu? Není nic jednoduššího něž dojít do obchodu a "něco" si k němu vybrat. Jenže tohle je krátké, tohle zas dlouhé, to nemá správný odstín a nakonec jsme rozčarované - vůbec to vlastně jednoduché není. A tak nakonec zavítám ještě do obchodu s korálky, vyberu pár pytlíčků korálků, a hurá domů tvořit. Dnes to bude náhrdelník s kovovými kytičkami a k němu náramek.
    • V prvním návodu jsme společně vytvořili jednoduchou síťku kolem vajíček. Protože už korálkování bylo dost, dozdobíme vajíčka jednoduše a rychle tavnou pistolí. Vytvoříme na vajíčkách květy z korálků.
    Také to znáte. Jeden kabel k telefonu druhý k foťáku další……. ani nevím na co všechny jsou,a všechny jsou černé. Pořád se trápím s tím, že když chci nějaký použít, musím koukat na koncovky, protože jsou si strašně podobné. Nemám ráda cokoliv polepeného, tak jsme přemýšlela, jak si je poznačím a jelikož mám korálky všude, nemohlo to jinak dopadnout, jsou už i na kabelech k počítači. Třeba se někomu z vás tento nápad zalíbí.


Francouzská spona pošitá rokajlem.

    Nedávno jsem s tavnou pistolí zdobila vajíčka a zalíbila se mi rychlost výroby. Pořídila jsem si menší tavnou pistoli Dremel 930, která má možnost volby teploty. Kdo mě zná, ví, jak jsem netrpělivá, a tak čím vyšší teplota, tím rychleji je hotovo. Pozor - neplatí to vždy. Dala jsem se do zkoušení, co vše se dá vyrobit. A co mě nejvíce nadchlo, jsou barevné perleťové tyčinky. Vznikl velmi zajímavý medailon s krystaly Swarovski. Můžete si ho nyní zkusit vyrobit se mnou.
    Že nevíte, co je rokajl. Je druh skleněných korálků, vyrábí se v různých barvách a různých velikostech.Neznáte žádnou korálkovou techniku, kterou by jste mohli vajíčka ozdobit, ani to dnes nevadí.Stačí tavná pistole a korálky.
    Venku už nám sluníčko připomíná, že se blíží jaro a velikonoce jsou skoro za dveřmi. Moc času na zdobení vajec už tedy nezbývá. Letos jsem se rozhodla pro trochu netradiční zdobení, a když jsem nestihla ,, okorálkovat ,,vánoční ozdoby vynahradím si to na vajíčkách a vy můžete se mnou. Síťku na vajíčka zvládnou vytvořit i začátečníci.
    Pokud se chystáte se svým drahým slavit svátek zamilovaných,jistě přemýšlíte o detailech, které by tento výjimečný den ozvláštnily.Nemusí jít jen o krásně upravený stůl a romantické svíčky.Zkuste si vyrobit krásnou korálkovou soupravu náušnic a náhrdelníkus motivem srdíček.


Vánoční ozdoby podle vykrajovátek na pečení

    Blíží se Valentýn a tak většina z nás řeší, jaký dáreček dát svému protějšku. Nerada dělám ,,klučičí,, korále, ale když jsem viděla tyhle keramické z Peru, neodolala jsem. V nabídce jsou různé barevné variace a tvary, proto je tento návod jen inspirací, a kombinace korálků nechám na vás. Vyzkoušíte si zde techniku kumihimo (česky "motání ozdobných šňůrek").
    Dlouho se mi nechtělo míchat do kumihima korálky. Přišlo mi to moc složité, a pak jsem se rozhodla, že už je načase to zkusit. Tak jsem prohledala šuplíky našla korálky s co největší dírkou(bavoráčky) aby se pro začátek dobře navlékali.Výsledek mě potěšil a snad potěší i vás.
    Znáte to, zahlédnete krásný náramek, a musíte si ho koupit. Ale většina z nás se nespokojí jen s náramkem, ale chce mít celou sadu. Co dělat, když se prodávají jen náramky, si ukážeme v následujícím návodu.
    Každá žena se ráda krášlí, proč tedy ozdoby nedopřát i vlasům. Je sychravé počasí, více fouká vítr, zajímavá spona do vlasů přijde jistě vhod. A večery se prodlužují a s šerem přichází správná doba na koníčky, na které nebylo v létě tolik času.


Valentýnský náhrdelník z Korálki 1/2011

    Půlku letního šatníku mám modro-bíle pruhovanou a půlku prázdnin trávím na Lipně na plachetnici. Proto určitě nepřekvapí mé každoroční veliké těšení na letní číslo časopisu s tématem „Léto, voda, prázdniny“. Dřív jsem vyšívala a tak jsem si zkusila převést předlohu na vyšívání do korálkové podoby. Použila jsem plochý čtvercový steh a vytvořila jsem náušnice pro hravé a odvážné vodačky.
    V předstihu jen zdánlivě je tenhle srdíčkový náhrdelník. Valentýn je tady coby dup a potřebujeme přece chvilku na tvoření, ne? A co se týká barevnosti – přece víme, co dokáže malý červený doplněk udělat s přísně černobílým outfitem!
    Slíbila jsem návod na prýmkování a tady je.Původně tenhle náramek vznikl jako doplněk k mému svetru,a modrozlatá kombinace se mi moc líbila. Protože ale modrozlatá samotná neladila dokonale, pošila jsem celý vršek rokajly a výsledek posuďte sami.Ted už mi chybí jen náhrdelník a naušnice.
    Šperky zhotovené ze smaltu jsou velmi oblíbené nejen u nás, ale i za hranicemi naší země. Velmi často se používají jako doplňující kovodíly k různým řetízkům na kabelky, batohy i do běžné bižuterie.
    Přivezla jsem si z Jablonce spoustu různých komponentů a mezi nimi i půlkruhové drátky na naušnice. Už docela dlouho ležely v šuplíku, jako ostatně všechny komponenty než se k nim dostanu.V kombinaci s práskanými korálky vzniknou docela zajímavé náušnice.


Hrátky se saténovou stuhou a africkým dřevem

    Už je to tu zas, svátek zamilovaných. Můj přítel tvrdí, že tenhle svátek je tahem obchodním, a že ho slavit nebude. Tak jsem si to valentýnské srdce koupila sama, vyrobila úžasný náhrdelník a i vy můžete tvořit se mnou. Když budete mít štěstí, tak vás žádná kamarádka o náhrdelník nepřipraví, až ho uvidí. Já totiž už ten svůj nemám, a to ještě Valentýn není.
    Občas hledám inspiraci na internetu a zkouším, zda bych něco podobného zvládla udělat také Většinou to dopadne tak, že po pár korálcích zjistím, že když je poskládám trochu jinak, bude to hezčí a moje. A tak vznikla i tato ledová květina a podle ročního období můžete přizpůsobovat její barvy.V návodu je použita kombinace peyot stehu a rybího stehu.
    Žádné Vánoce se neobejdou bez slavnostní atmosféry a tu nám pomáhají vytvořit svíce, svícny, aromalampy a podobné dekorace. Protože jsme si začali hrát s korálky, použijeme je i na ozdobení vánočního svícnu. K Vánocům patří samozřejmě barvy a k těm tradičním zejména zelená a červená, proto je i náš svícen v těchto barvách. Pokud jste se rozhodli sladit vánoční výzdobu do jiného barevného tónu, není nic jednoduššího, než zaměnit i barvu korálků.


Plotýnkový smat s razítky na nehty

    Vzhledem k návalu vloček, které za poslední dny přibyly, si nejsem jistá, zda bych měla přidat další. Ale téhle nemohu odolat ani já. A tak přidávám tu svou, ale kovovou a hodně třpytivou. Můžete s ní ozdobit sebe, nebo ji schovat pro někoho jako vánoční dárek.
    Kumihimo je stará japonská tradiční technika ozdobného splétání šňůr, pomocí které můžeme vyrobi úžasný, eleganní a jednoduchý šperk, který se může hodit také jako dáreček. Použijeme africké dřevo a saténové stuhy, které šperku přidají na eleganci a noblese.
    Chvíli jsem si lámala hlavu jaký šperk připravit na svátek Svatého Valentýna připravit. Že by to mělo být něco se srdíčkem, o tom jsem nezapochybovala. A tak jsem zvolila řetěz z kroužků vyrobený byzantskou vazbou a na něj zavěšené velké srdce ze skla Swarovski. Pokud chcete dárek pro přítele, tak můžete stejnou technikou jen z větších kroužků vyrobit pánský náramek.
    Kalendářní jaro už je tu a počasí naznačuje, že snad už si to jaro i začněme užívat. Navrhuji přivítat jaro přívalem kvítků. A tak jsem pro vás připravila návod na sponky do vlasů s motivem kytiček. Výroba je relativně rychlá, kytičky jednoduché, ale efektní. Kytičky můžete použít třeba na náušnice, náhrdelník nebo jako ozdobu na kabelku.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00