Jak na věc


návštěva u lékaře v době pracovní neschopnosti

Pracovní neschopnost a návštěva lékaře s dětmi

    V pojetí překážek v práci se v novém zákoníku práce (zákon č. 262/2006 Sb.) nic nezměnilo. Stále platí, že zaměstnanci mají navštěvovat lékaře pokud možno mimo pracovní dobu. A v případě, že to nebylo možné, pak jim za stanovených podmínek náleží náhrady mzdy v nezbytně nutném rozsahu, maximálně však 1 den. Viz nařízení vlády č. 590/2006 Sb., bod 1) písm. a) a b).
    Já taky marodím a sestřička mi říkala, že pokud je to zdravotnické zařízení, tak se nic neděje. Tak doufám, že je to pravda, protože lítám pořád s někým :-(
    Podle nového ZP s platností od 1.1.2007 je údajně zaměstnanec povinen dobu strávenou návštěvou u lékaře nadpracovat. Pracovní doba je pevná, 8:00 - 16:30 Je tomu tak ??
    Mohl by mi prosím někdo poradit? Když jsem nemocná na neschopence, mohu jít s dětmi k lékaři? Je to akceptovatelné, kdyby mi přišla domů kontrola? Jsme s malým objednaní k zubaři.. Děkuji za odpověď
    Brzký odchod z práce po skončení pracovní dobyDovolená a nepřetržitý provozEvidence pracovní dobyNástup na noční směnuNávštěva lékaře v pracovní doběNávštěva u lékaře poloviční úvazekNedodržení pracovní doby a odchod na přestávku (nezáměrně)Má svědek na svatbě konané v pátek nárok na prac. volno?Návštěva lékaře mimo město (místo) pracovištěNedodržení pracovní přestávky (nezáměrné)

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00