Jak na věc


návod na vzory na ruční pletení pro děti

Valentýnský náhrdelník z Korálki 1/2011

    Dostala jsem od přítele gravírku Dremel a mám z ní velikou radost. Nevydržela jsem to a šla ji hned druhý den vyzkoušet. Protože jsme nedávno dávali loď do vody, a protože na lodi se hodně pije grog, vyrobila jsem si pirátský hrnek a o návod se tu s vámi podělím.
    Půlku letního šatníku mám modro-bíle pruhovanou a půlku prázdnin trávím na Lipně na plachetnici. Proto určitě nepřekvapí mé každoroční veliké těšení na letní číslo časopisu s tématem „Léto, voda, prázdniny“. Dřív jsem vyšívala a tak jsem si zkusila převést předlohu na vyšívání do korálkové podoby. Použila jsem plochý čtvercový steh a vytvořila jsem náušnice pro hravé a odvážné vodačky.
    Dvoudirkové korálky PRECIOSA Twin skýtají nepřeberné množství způsobů použití. Jedním z nich je použítí na výrobu kuliček-ač nemám ráda růžovou barvu říkám jim pracovně Darinky.
    Nemám klasické dřevěné korálky ráda. Divíte se, proč tedy ebenové dřevo? Jednoduše proto, že na rozdíl od obyčejných korálků je prostě úžasné a i jednoduchý šperk z něj vypadá báječně.


Jednoduché náušnice s ebenovým dřevem

    Nedávno jsem s tavnou pistolí zdobila vajíčka a zalíbila se mi rychlost výroby. Pořídila jsem si menší tavnou pistoli Dremel 930, která má možnost volby teploty. Kdo mě zná, ví, jak jsem netrpělivá, a tak čím vyšší teplota, tím rychleji je hotovo. Pozor - neplatí to vždy. Dala jsem se do zkoušení, co vše se dá vyrobit. A co mě nejvíce nadchlo, jsou barevné perleťové tyčinky. Vznikl velmi zajímavý medailon s krystaly Swarovski. Můžete si ho nyní zkusit vyrobit se mnou.
    Přivezla jsem si z Jablonce spoustu různých komponentů a mezi nimi i půlkruhové drátky na naušnice. Už docela dlouho ležely v šuplíku, jako ostatně všechny komponenty než se k nim dostanu.V kombinaci s práskanými korálky vzniknou docela zajímavé náušnice.
    Každá z nás se ráda zdobí. Určitě se vám stává to co mě - koupím si nové triko, ale co k němu? Není nic jednoduššího něž dojít do obchodu a "něco" si k němu vybrat. Jenže tohle je krátké, tohle zas dlouhé, to nemá správný odstín a nakonec jsme rozčarované - vůbec to vlastně jednoduché není. A tak nakonec zavítám ještě do obchodu s korálky, vyberu pár pytlíčků korálků, a hurá domů tvořit. Dnes to bude náhrdelník s kovovými kytičkami a k němu náramek.
    Šperky zhotovené ze smaltu jsou velmi oblíbené nejen u nás, ale i za hranicemi naší země. Velmi často se používají jako doplňující kovodíly k různým řetízkům na kabelky, batohy i do běžné bižuterie.


Plotýnkový smat s razítky na nehty

    Jistá podoba tu je, a tak jsem se rozhodla udělat z nich náramek. Jeden z nich dostane ten můj koledník doma, tedy pokud si ho nenechám raději pro sebe. Peruánské korálky jsme tu už jednou měli, jenže tyhle se vajíčkům docela podobají a jsou hezky barevné. Takže je tu návod na náramek, náhrdelník můžete vyrobit stejným způsobem.
    Téhle technice se říká prýmkování, a šnůrkám, ze kterých je prsten ušit sutašky nebo prýmky. Technika je to poměrně jednoduchá a hodně efektní. Je těžší udělat dva stejné kusy a tak je každý vyrobený kousek opravdu originální. K letním šatům se hodí jako doplněk i velký prsten a tak společně jeden vyrobíme.
    Vexolo® 8 ks (V), TOHO Round 11/0 20 ks    (T11), broušená perle 4 mm 13 ks (BP),vosková   perle 6 mm 2 ks, mačkané – kytička 1    ks   (nemusí   být), ketlovací nýt 4-5 cm,    rybářský   kroužek 4 mm 1   ks, křidélka 1 ks,   jjehla,   NYMO B
    Že nevíte, co je rokajl. Je druh skleněných korálků, vyrábí se v různých barvách a různých velikostech.Neznáte žádnou korálkovou techniku, kterou by jste mohli vajíčka ozdobit, ani to dnes nevadí.Stačí tavná pistole a korálky.


Rady ptáka Loskutáka 19.10.2008 technika kumihimo

    V předstihu jen zdánlivě je tenhle srdíčkový náhrdelník. Valentýn je tady coby dup a potřebujeme přece chvilku na tvoření, ne? A co se týká barevnosti – přece víme, co dokáže malý červený doplněk udělat s přísně černobílým outfitem!
    To si nejdřív vyrobíte gelové nehty, aby při focení vaše ruce vypadaly dobře. Pak je ještě rychle přelakujete světlým lakem, tmavý, ten by prý rušil návod. To vám zabere první hodinu. Mezi tím přemýšlíte, co vlastně vyrobíte. Vždy něco slíbím a pak následně řeším, zda to vůbec lze vyrobit. Najdete si potřebný materiál, dnes v mém případě sutašky a černé slavíky. Máte v hlavě nápad, že to bude červenočerný náramek. Připravíte foťák, odsunete vrstvu korálků a jiných drobností, vytvoříte plochu na focení. Ustřihnete první šňůrky, stále ještě věříte, že to bude náramek. Navléknete jehlu a začnete sešívat. Nyní nastává problém, hlavou vám probleskne jiný nápad. Rychle zapomenete na náramek a ono se to vlastně začne najednou tvořit samo. Sešíváte k sobě šňůrky, místy vložíte nějaký korálek. Co to bude, to stále ještě netušíte. A co z toho vzniklo? Tady vidíte výsledek.


Sponky do vlasů s motivem kytiček

    Kumihimo je stará japonská tradiční technika ozdobného splétání šňůr, pomocí které můžeme vyrobi úžasný, eleganní a jednoduchý šperk, který se může hodit také jako dáreček. Použijeme africké dřevo a saténové stuhy, které šperku přidají na eleganci a noblese.
    Bižuterní lanko je tvořeno ocelovými strunami (7-49) a potaženo nylonem. Je nealergenní. Skýtá řadu možností využití a na rozdíl od vlasce je k dispozici velká škála barev. Můžeme ho sladit s barvou korálků a nebude nám vadit, když ho někde zůstane kus koukat.
    Chcete, aby vám bižuterie chvíli vydržela? Pak se snažte koupit si kvalitní komponenty. Už vás slyším, jak říkáte, a jak je poznám? Ano, to je složité. Obvykle až pouhým nákupem a jejich následným používáním. Takže si pamatujte, odkud věci fungují a pak se raďte se stejně laděnými kamarádkami. A to stejné platí i o informacích.


Velikonoční vajíčka v síťce II.

    Divný název,že. Ležím v posteli a volné asociace běží hlavou. Náramek je zubatý ,tedy zuby ,zelený tedy krokodýl. Vymyslet název je pro mě to nejtěžší z celého návodu. Korálkuji už dlouho a docela dlouho jsem tvrdila, že šít nebudu. To ale skončilo před nedávnem, když jsem objevila kouzlo korálků miuki delika a TOHO. Nečtu návody a tak jsem začala experimentovat s kombinací velikostí korálků a tónů barev. A je tu úžasný letní náramek. Teď už jen potřebujete spoustu trpělovosti a kouzelný výsledek je naprosto zaručený.
    Občas hledám inspiraci na internetu a zkouším, zda bych něco podobného zvládla udělat také Většinou to dopadne tak, že po pár korálcích zjistím, že když je poskládám trochu jinak, bude to hezčí a moje. A tak vznikla i tato ledová květina a podle ročního období můžete přizpůsobovat její barvy.V návodu je použita kombinace peyot stehu a rybího stehu.
    Millefiori jsou různobarevné korálky s motivem kytiček. Nemám moc ráda modrou, ale moje maminka ji miluje a tak zkouším, která barva galvanizace se k modré hodí. Dnes vyhrála staromosaz. Zkombinovat pár kovových lístků, akrylové korálky, kroužky a ketlovací jehly. Jediné, co mi chybí, je karabinka a za chvíli mám hotový celý náhrdelník a vy můžete korálkovat se mnou.
    Vzhledem k tomu, že se tato technika učí na začátečnickém kurzu korálkování, je návod určen zejména pro ty, kteří zapoměli jak se motanicový uzlík dělá.Materiál: směs rokajlů, 2 kaloty, 2 kroužky 6mm, 1ks karabinka, 2ks zamačkávací rokajl, vlasec 0,25mm


O1 Letní náušnice z Bi beads.pdf

    Ke konci roku mě kamarádka pozvala na křest své knížky. Řešila jsem dilema, zda jí donést květiny anebo raději nějaký náhrdelník, protože vím, že je ráda nosí. Nakonec vyhrál náhrdelník, ten totiž nezvadne a květin dostala kamarádka spoustu. Náhrdelník se mi moc líbil, tady je návod
    Má ráda techniky, které jsou poměrně rychlé a mezi ně patří i plotýnkový smalt. Kdo už si plotýnkový smalt vyzkoušel ví, že se s ním nedá moc malovat. A když něco nejde, snažím se vymyslet, jak to udělat aby to šlo. A tak je se rozhodla zkombinovat dvě zdánlivě nesouvisející techniky, a to plotýnkový malt a razítka na nehty.
    Chvíli jsem si lámala hlavu jaký šperk připravit na svátek Svatého Valentýna připravit. Že by to mělo být něco se srdíčkem, o tom jsem nezapochybovala. A tak jsem zvolila řetěz z kroužků vyrobený byzantskou vazbou a na něj zavěšené velké srdce ze skla Swarovski. Pokud chcete dárek pro přítele, tak můžete stejnou technikou jen z větších kroužků vyrobit pánský náramek.


Hrátky se saténovou stuhou a africkým dřevem

    Už je to tu zas, svátek zamilovaných. Můj přítel tvrdí, že tenhle svátek je tahem obchodním, a že ho slavit nebude. Tak jsem si to valentýnské srdce koupila sama, vyrobila úžasný náhrdelník a i vy můžete tvořit se mnou. Když budete mít štěstí, tak vás žádná kamarádka o náhrdelník nepřipraví, až ho uvidí. Já totiž už ten svůj nemám, a to ještě Valentýn není.
    Návod pro web hezké věcičkyRudá je nadčasová. A jako doplněk vždycky elegantní. Pokud navíc použijete potahované perly matné i lesklé, v různých odstínech, pěkně barvu umocníte. Pohrajte si s různými variantami náušnic.
    • V prvním návodu jsme společně vytvořili jednoduchou síťku kolem vajíček. Protože už korálkování bylo dost, dozdobíme vajíčka jednoduše a rychle tavnou pistolí. Vytvoříme na vajíčkách květy z korálků.
    Žádné Vánoce se neobejdou bez slavnostní atmosféry a tu nám pomáhají vytvořit svíce, svícny, aromalampy a podobné dekorace. Protože jsme si začali hrát s korálky, použijeme je i na ozdobení vánočního svícnu. K Vánocům patří samozřejmě barvy a k těm tradičním zejména zelená a červená, proto je i náš svícen v těchto barvách. Pokud jste se rozhodli sladit vánoční výzdobu do jiného barevného tónu, není nic jednoduššího, než zaměnit i barvu korálků.


Francouzská spona pošitá rokajlem.

    Kalendářní jaro už je tu a počasí naznačuje, že snad už si to jaro i začněme užívat. Navrhuji přivítat jaro přívalem kvítků. A tak jsem pro vás připravila návod na sponky do vlasů s motivem kytiček. Výroba je relativně rychlá, kytičky jednoduché, ale efektní. Kytičky můžete použít třeba na náušnice, náhrdelník nebo jako ozdobu na kabelku.
    Znáte to, zahlédnete krásný náramek, a musíte si ho koupit. Ale většina z nás se nespokojí jen s náramkem, ale chce mít celou sadu. Co dělat, když se prodávají jen náramky, si ukážeme v následujícím návodu.
    Když tak koukám z okna, sluníčko se na chvíli schovalo, a tak se vrhám na další návod. Tentokrát to budou náušnice z masivně postříbřených komponentů. V létě se hodně nosí bílá a tak se stříbrné doplňky jistě hodí.
    Pokud se chystáte se svým drahým slavit svátek zamilovaných,jistě přemýšlíte o detailech, které by tento výjimečný den ozvláštnily.Nemusí jít jen o krásně upravený stůl a romantické svíčky.Zkuste si vyrobit krásnou korálkovou soupravu náušnic a náhrdelníkus motivem srdíček.
    Každá žena se ráda krášlí, proč tedy ozdoby nedopřát i vlasům. Je sychravé počasí, více fouká vítr, zajímavá spona do vlasů přijde jistě vhod. A večery se prodlužují a s šerem přichází správná doba na koníčky, na které nebylo v létě tolik času.


Vánoční ozdoby podle vykrajovátek na pečení

    Začíná vás chytat vánoční šílenství a řešíte, kolik druhů letos upečete? Zkuste si v tom shonu udělat chvilku na výrobu vánočních ozdob a dekorací. Pokud jste na tom tak jako já a neumíte malovat, poradím vám zde takový malý fígl. Vezměte prostě jen vykrajovátka na perník nebo cukroví obkreslete je na papír a máte krásné a rychlé šablony, podle kterých si vytvoříte vlastní dekorace na vánoční stůl nebo i do oken. Tato metoda je vhodná i k tomu, aby vám i vaše malá dítka pomáhala.
    Vzhledem k návalu vloček, které za poslední dny přibyly, si nejsem jistá, zda bych měla přidat další. Ale téhle nemohu odolat ani já. A tak přidávám tu svou, ale kovovou a hodně třpytivou. Můžete s ní ozdobit sebe, nebo ji schovat pro někoho jako vánoční dárek.
    Jste zastánci vlastnoručně vyrobených dárků? Stalo se vám právě, že jste zjistili, že pro někoho ještě dárek nemáte? Využijte křišťálovou pryskyřici a vyrobte jednoduše a rychle chybějící dárek. Výhodou je, že z pryskyřice můžete dělat dárky nejen pro ženy, ale i pro muže. Pro muže se hodí třeba manžetové knoflíčky nebo přívěsky na klíče. Pro ženy různé náušnice, prsteny, náramky, přívěsky na krk.
    Blíží se plesová sezona a perly patří ke klasice.Navléknout rovnou řadu perliček není nic složitého, ale aby perly vypadaly zajímavěji, navlékneme řady dvě a použijeme různé velikosti perliček.Materiál: Směs perel.(velikost 14 mm, 10 mm, 8 mm, 4 mm), 1m lanko, 2 kaloty, zamačkávací rokajl, 2 kroužky, karabinka. Ploché kleště.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00