Jak na věc


návod na vzory na ruční pletení pro děti

Sponky do vlasů s motivem kytiček

    Venku už nám sluníčko připomíná, že se blíží jaro a velikonoce jsou skoro za dveřmi. Moc času na zdobení vajec už tedy nezbývá. Letos jsem se rozhodla pro trochu netradiční zdobení, a když jsem nestihla ,, okorálkovat ,,vánoční ozdoby vynahradím si to na vajíčkách a vy můžete se mnou. Síťku na vajíčka zvládnou vytvořit i začátečníci.
    Že jste to slovo nikdy neslyšeli? Co asi znamená? Millefiori jsou různobarevné korálky s květinovým vzorem. Korálky mohou mít různý tvar - čtverečky, obdélníčky, srdíčka, hvězdičky, kuličky, kostičky, oválky, vlastně skoro jakýkoliv tvar. Mě padly do oka korálky laděné do modra a zkombinovala jsem je s lístky a kuličkami v barvě staromědi. Návod je pro zručné začátečnice a mírně pokročilé korálkářky.
    Dostala jsem od přítele gravírku Dremel a mám z ní velikou radost. Nevydržela jsem to a šla ji hned druhý den vyzkoušet. Protože jsme nedávno dávali loď do vody, a protože na lodi se hodně pije grog, vyrobila jsem si pirátský hrnek a o návod se tu s vámi podělím.
    Přivezla jsem si z Jablonce spoustu různých komponentů a mezi nimi i půlkruhové drátky na naušnice. Už docela dlouho ležely v šuplíku, jako ostatně všechny komponenty než se k nim dostanu.V kombinaci s práskanými korálky vzniknou docela zajímavé náušnice.


Vánoční ozdoby podle vykrajovátek na pečení

    Když tak koukám z okna, sluníčko se na chvíli schovalo, a tak se vrhám na další návod. Tentokrát to budou náušnice z masivně postříbřených komponentů. V létě se hodně nosí bílá a tak se stříbrné doplňky jistě hodí.
    Žádné Vánoce se neobejdou bez slavnostní atmosféry a tu nám pomáhají vytvořit svíce, svícny, aromalampy a podobné dekorace. Protože jsme si začali hrát s korálky, použijeme je i na ozdobení vánočního svícnu. K Vánocům patří samozřejmě barvy a k těm tradičním zejména zelená a červená, proto je i náš svícen v těchto barvách. Pokud jste se rozhodli sladit vánoční výzdobu do jiného barevného tónu, není nic jednoduššího, než zaměnit i barvu korálků.
    Má ráda techniky, které jsou poměrně rychlé a mezi ně patří i plotýnkový smalt. Kdo už si plotýnkový smalt vyzkoušel ví, že se s ním nedá moc malovat. A když něco nejde, snažím se vymyslet, jak to udělat aby to šlo. A tak je se rozhodla zkombinovat dvě zdánlivě nesouvisející techniky, a to plotýnkový malt a razítka na nehty.
    • V prvním návodu jsme společně vytvořili jednoduchou síťku kolem vajíček. Protože už korálkování bylo dost, dozdobíme vajíčka jednoduše a rychle tavnou pistolí. Vytvoříme na vajíčkách květy z korálků.


Velikonoční vajíčka v síťce II.

    Jste zastánci vlastnoručně vyrobených dárků? Stalo se vám právě, že jste zjistili, že pro někoho ještě dárek nemáte? Využijte křišťálovou pryskyřici a vyrobte jednoduše a rychle chybějící dárek. Výhodou je, že z pryskyřice můžete dělat dárky nejen pro ženy, ale i pro muže. Pro muže se hodí třeba manžetové knoflíčky nebo přívěsky na klíče. Pro ženy různé náušnice, prsteny, náramky, přívěsky na krk.
    Ke konci roku mě kamarádka pozvala na křest své knížky. Řešila jsem dilema, zda jí donést květiny anebo raději nějaký náhrdelník, protože vím, že je ráda nosí. Nakonec vyhrál náhrdelník, ten totiž nezvadne a květin dostala kamarádka spoustu. Náhrdelník se mi moc líbil, tady je návod
    Pokud se chystáte se svým drahým slavit svátek zamilovaných,jistě přemýšlíte o detailech, které by tento výjimečný den ozvláštnily.Nemusí jít jen o krásně upravený stůl a romantické svíčky.Zkuste si vyrobit krásnou korálkovou soupravu náušnic a náhrdelníkus motivem srdíček.
    Dlouho se mi nechtělo míchat do kumihima korálky. Přišlo mi to moc složité, a pak jsem se rozhodla, že už je načase to zkusit. Tak jsem prohledala šuplíky našla korálky s co největší dírkou(bavoráčky) aby se pro začátek dobře navlékali.Výsledek mě potěšil a snad potěší i vás.


Hrátky se saténovou stuhou a africkým dřevem

    Občas hledám inspiraci na internetu a zkouším, zda bych něco podobného zvládla udělat také Většinou to dopadne tak, že po pár korálcích zjistím, že když je poskládám trochu jinak, bude to hezčí a moje. A tak vznikla i tato ledová květina a podle ročního období můžete přizpůsobovat její barvy.V návodu je použita kombinace peyot stehu a rybího stehu.
    Chcete, aby vám bižuterie chvíli vydržela? Pak se snažte koupit si kvalitní komponenty. Už vás slyším, jak říkáte, a jak je poznám? Ano, to je složité. Obvykle až pouhým nákupem a jejich následným používáním. Takže si pamatujte, odkud věci fungují a pak se raďte se stejně laděnými kamarádkami. A to stejné platí i o informacích.
    Také to znáte. Jeden kabel k telefonu druhý k foťáku další……. ani nevím na co všechny jsou,a všechny jsou černé. Pořád se trápím s tím, že když chci nějaký použít, musím koukat na koncovky, protože jsou si strašně podobné. Nemám ráda cokoliv polepeného, tak jsme přemýšlela, jak si je poznačím a jelikož mám korálky všude, nemohlo to jinak dopadnout, jsou už i na kabelech k počítači. Třeba se někomu z vás tento nápad zalíbí.


Francouzská spona pošitá rokajlem.

    Blíží se plesová sezona a perly patří ke klasice.Navléknout rovnou řadu perliček není nic složitého, ale aby perly vypadaly zajímavěji, navlékneme řady dvě a použijeme různé velikosti perliček.Materiál: Směs perel.(velikost 14 mm, 10 mm, 8 mm, 4 mm), 1m lanko, 2 kaloty, zamačkávací rokajl, 2 kroužky, karabinka. Ploché kleště.
    Vzhledem k tomu, že se tato technika učí na začátečnickém kurzu korálkování, je návod určen zejména pro ty, kteří zapoměli jak se motanicový uzlík dělá.Materiál: směs rokajlů, 2 kaloty, 2 kroužky 6mm, 1ks karabinka, 2ks zamačkávací rokajl, vlasec 0,25mm
    Každá z nás se ráda zdobí. Určitě se vám stává to co mě - koupím si nové triko, ale co k němu? Není nic jednoduššího něž dojít do obchodu a "něco" si k němu vybrat. Jenže tohle je krátké, tohle zas dlouhé, to nemá správný odstín a nakonec jsme rozčarované - vůbec to vlastně jednoduché není. A tak nakonec zavítám ještě do obchodu s korálky, vyberu pár pytlíčků korálků, a hurá domů tvořit. Dnes to bude náhrdelník s kovovými kytičkami a k němu náramek.


Jednoduché náušnice s ebenovým dřevem

    Mám Rhodeského Ridgebacka a tak jsem jako první návod z kumihima udělala pro časopis Korálki vodítko pro velkého psa a teď si říkám, že i ti malí by si zasloužili vodítko. Tenčí, ale stejně hezké jako má můj Jack. Tady je návod a barevnou kombinaci už nechám jen na Vás. Pokud se budete chtít pochlubit, pošlete mi foto s vaším pejskem a vodítkem vytvořeným podle tohoto návodu.
    Vánoce se kvapem blíží a já mezi pracovními schůzkami řeším dárky pro kamarádky.Všichni o mě vědí ,že jsem zastáncem jednoduchých,rychle hotových šperků a ty jsou založené zejména na zajímavosti použitého materiálu.Moc ráda tvořím stále z nových a neokoukaných korálků, a tak jsem si dnes odpoledne nakoupila pár kovových komponentů a z nich vytvořila ,,rychlodárky,,.Takže tady je návod na úžasnou sadu šperků.
    Znáte to, zahlédnete krásný náramek, a musíte si ho koupit. Ale většina z nás se nespokojí jen s náramkem, ale chce mít celou sadu. Co dělat, když se prodávají jen náramky, si ukážeme v následujícím návodu.
    Bižuterní lanko je tvořeno ocelovými strunami (7-49) a potaženo nylonem. Je nealergenní. Skýtá řadu možností využití a na rozdíl od vlasce je k dispozici velká škála barev. Můžeme ho sladit s barvou korálků a nebude nám vadit, když ho někde zůstane kus koukat.


Valentýnský náhrdelník z Korálki 1/2011

    Nemám klasické dřevěné korálky ráda. Divíte se, proč tedy ebenové dřevo? Jednoduše proto, že na rozdíl od obyčejných korálků je prostě úžasné a i jednoduchý šperk z něj vypadá báječně.
    Nejraději používám ty nejlepší materiály jakojsou korálky TOHO a Myiuki Delica. Pokud je alenemáte nevadí, stačí pouřit rokajl a trubičky od firmy Preciosa Ornela.
    Vzhledem k návalu vloček, které za poslední dny přibyly, si nejsem jistá, zda bych měla přidat další. Ale téhle nemohu odolat ani já. A tak přidávám tu svou, ale kovovou a hodně třpytivou. Můžete s ní ozdobit sebe, nebo ji schovat pro někoho jako vánoční dárek.


O1 Letní náušnice z Bi beads.pdf

    To si nejdřív vyrobíte gelové nehty, aby při focení vaše ruce vypadaly dobře. Pak je ještě rychle přelakujete světlým lakem, tmavý, ten by prý rušil návod. To vám zabere první hodinu. Mezi tím přemýšlíte, co vlastně vyrobíte. Vždy něco slíbím a pak následně řeším, zda to vůbec lze vyrobit. Najdete si potřebný materiál, dnes v mém případě sutašky a černé slavíky. Máte v hlavě nápad, že to bude červenočerný náramek. Připravíte foťák, odsunete vrstvu korálků a jiných drobností, vytvoříte plochu na focení. Ustřihnete první šňůrky, stále ještě věříte, že to bude náramek. Navléknete jehlu a začnete sešívat. Nyní nastává problém, hlavou vám probleskne jiný nápad. Rychle zapomenete na náramek a ono se to vlastně začne najednou tvořit samo. Sešíváte k sobě šňůrky, místy vložíte nějaký korálek. Co to bude, to stále ještě netušíte. A co z toho vzniklo? Tady vidíte výsledek.
    Eifellova věž je vyhlášenou turistickou atrakcí v Paříži. Když jsem viděla ty malé věžičky, řekla jsem si, že výtvořím suvenýr z dovolené, na které jsem nikdy nebyla. Malé korálky použité v tomto návodu se jmenují rokajl a jejich zakoupením v obchůdku Rooya přispějete ještě navíc na dobrou věc, polovina z ceny rokajlu jde charitativní akci na podporu provozu Domova Sue Ryder.
    Už od jarního Kreativu v Dubči mi leží v šuplíku malá krabička s minimozaikou, spárovací hmota lepidlo a jiné věcičky a já jsem slíbila, že až budu mít čas, napíšu návod. Pořád jsem to odkládala a vymlouvala se, až výmluvy došly. Je na čase tu mozaiku vyzkoušet a vy můžete se mnou.


Plotýnkový smat s razítky na nehty

    Chvíli jsem si lámala hlavu jaký šperk připravit na svátek Svatého Valentýna připravit. Že by to mělo být něco se srdíčkem, o tom jsem nezapochybovala. A tak jsem zvolila řetěz z kroužků vyrobený byzantskou vazbou a na něj zavěšené velké srdce ze skla Swarovski. Pokud chcete dárek pro přítele, tak můžete stejnou technikou jen z větších kroužků vyrobit pánský náramek.
    Kalendářní jaro už je tu a počasí naznačuje, že snad už si to jaro i začněme užívat. Navrhuji přivítat jaro přívalem kvítků. A tak jsem pro vás připravila návod na sponky do vlasů s motivem kytiček. Výroba je relativně rychlá, kytičky jednoduché, ale efektní. Kytičky můžete použít třeba na náušnice, náhrdelník nebo jako ozdobu na kabelku.
    Už je to tu zas, svátek zamilovaných. Můj přítel tvrdí, že tenhle svátek je tahem obchodním, a že ho slavit nebude. Tak jsem si to valentýnské srdce koupila sama, vyrobila úžasný náhrdelník a i vy můžete tvořit se mnou. Když budete mít štěstí, tak vás žádná kamarádka o náhrdelník nepřipraví, až ho uvidí. Já totiž už ten svůj nemám, a to ještě Valentýn není.


Rady ptáka Loskutáka 19.10.2008 technika kumihimo

    Když jsem dokončila svou knihu Korálky s Darí, zbylo mi spoustu jednoduchých návodů a protože ne všechny čtenářky časopisu Korálki vyžadují návody na složité majstrštyky, o jeden z nich se tu s vámi podělím. Jde vlastně o efektní techniku, kterou můžete vytvořit libovolně dlouhý řetěz. Ještě rada na závěr: Čím jednodušší šperk vyrábíte, tím krásnější a třeba i dražší korálky vybírejte!
    V předstihu jen zdánlivě je tenhle srdíčkový náhrdelník. Valentýn je tady coby dup a potřebujeme přece chvilku na tvoření, ne? A co se týká barevnosti – přece víme, co dokáže malý červený doplněk udělat s přísně černobílým outfitem!
    Vexolo® 8 ks (V), TOHO Round 11/0 20 ks    (T11), broušená perle 4 mm 13 ks (BP),vosková   perle 6 mm 2 ks, mačkané – kytička 1    ks   (nemusí   být), ketlovací nýt 4-5 cm,    rybářský   kroužek 4 mm 1   ks, křidélka 1 ks,   jjehla,   NYMO B
    Dvoudirkové korálky PRECIOSA Twin skýtají nepřeberné množství způsobů použití. Jedním z nich je použítí na výrobu kuliček-ač nemám ráda růžovou barvu říkám jim pracovně Darinky.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
200
21883
cache: 0024:00:00