Jak na věc


návod na vzory na ruční pletení pro děti

Velikonoční vajíčka v síťce II.

    Nemám klasické dřevěné korálky ráda. Divíte se, proč tedy ebenové dřevo? Jednoduše proto, že na rozdíl od obyčejných korálků je prostě úžasné a i jednoduchý šperk z něj vypadá báječně.
    Mám Rhodeského Ridgebacka a tak jsem jako první návod z kumihima udělala pro časopis Korálki vodítko pro velkého psa a teď si říkám, že i ti malí by si zasloužili vodítko. Tenčí, ale stejně hezké jako má můj Jack. Tady je návod a barevnou kombinaci už nechám jen na Vás. Pokud se budete chtít pochlubit, pošlete mi foto s vaším pejskem a vodítkem vytvořeným podle tohoto návodu.
    Vexolo® 8 ks (V), TOHO Round 11/0 20 ks    (T11), broušená perle 4 mm 13 ks (BP),vosková   perle 6 mm 2 ks, mačkané – kytička 1    ks   (nemusí   být), ketlovací nýt 4-5 cm,    rybářský   kroužek 4 mm 1   ks, křidélka 1 ks,   jjehla,   NYMO B
    Za okny je pošmourno a tak se mi tam nějak nechce. Prohrabuji šuplíky s komponenty, a že jsem jich za těch pár let posbírala docela hodně. Nakonec to vyhrály komponenty ve tvaru kytiček a tak zkouším co s nimi a vy to můžete zkusit také.Dnes to vyhrála fialová barva a tak budou květinky ozdobené fialovými sluníčky swarovski.


Rady ptáka Loskutáka 19.10.2008 technika kumihimo

    Slíbila jsem návod na prýmkování a tady je.Původně tenhle náramek vznikl jako doplněk k mému svetru,a modrozlatá kombinace se mi moc líbila. Protože ale modrozlatá samotná neladila dokonale, pošila jsem celý vršek rokajly a výsledek posuďte sami.Ted už mi chybí jen náhrdelník a naušnice.
    Pokud se chystáte se svým drahým slavit svátek zamilovaných,jistě přemýšlíte o detailech, které by tento výjimečný den ozvláštnily.Nemusí jít jen o krásně upravený stůl a romantické svíčky.Zkuste si vyrobit krásnou korálkovou soupravu náušnic a náhrdelníkus motivem srdíček.
    • V prvním návodu jsme společně vytvořili jednoduchou síťku kolem vajíček. Protože už korálkování bylo dost, dozdobíme vajíčka jednoduše a rychle tavnou pistolí. Vytvoříme na vajíčkách květy z korálků.
    Každá žena se ráda krášlí, proč tedy ozdoby nedopřát i vlasům. Je sychravé počasí, více fouká vítr, zajímavá spona do vlasů přijde jistě vhod. A večery se prodlužují a s šerem přichází správná doba na koníčky, na které nebylo v létě tolik času.


Jednoduché náušnice s ebenovým dřevem

    Vánoce se kvapem blíží a já mezi pracovními schůzkami řeším dárky pro kamarádky.Všichni o mě vědí ,že jsem zastáncem jednoduchých,rychle hotových šperků a ty jsou založené zejména na zajímavosti použitého materiálu.Moc ráda tvořím stále z nových a neokoukaných korálků, a tak jsem si dnes odpoledne nakoupila pár kovových komponentů a z nich vytvořila ,,rychlodárky,,.Takže tady je návod na úžasnou sadu šperků.
    Dlouho se mi nechtělo míchat do kumihima korálky. Přišlo mi to moc složité, a pak jsem se rozhodla, že už je načase to zkusit. Tak jsem prohledala šuplíky našla korálky s co největší dírkou(bavoráčky) aby se pro začátek dobře navlékali.Výsledek mě potěšil a snad potěší i vás.
    Millefiori jsou různobarevné korálky s motivem kytiček. Nemám moc ráda modrou, ale moje maminka ji miluje a tak zkouším, která barva galvanizace se k modré hodí. Dnes vyhrála staromosaz. Zkombinovat pár kovových lístků, akrylové korálky, kroužky a ketlovací jehly. Jediné, co mi chybí, je karabinka a za chvíli mám hotový celý náhrdelník a vy můžete korálkovat se mnou.


Francouzská spona pošitá rokajlem.

    Každá z nás se ráda zdobí. Určitě se vám stává to co mě - koupím si nové triko, ale co k němu? Není nic jednoduššího něž dojít do obchodu a "něco" si k němu vybrat. Jenže tohle je krátké, tohle zas dlouhé, to nemá správný odstín a nakonec jsme rozčarované - vůbec to vlastně jednoduché není. A tak nakonec zavítám ještě do obchodu s korálky, vyberu pár pytlíčků korálků, a hurá domů tvořit. Dnes to bude náhrdelník s kovovými kytičkami a k němu náramek.
    Že jste to slovo nikdy neslyšeli? Co asi znamená? Millefiori jsou různobarevné korálky s květinovým vzorem. Korálky mohou mít různý tvar - čtverečky, obdélníčky, srdíčka, hvězdičky, kuličky, kostičky, oválky, vlastně skoro jakýkoliv tvar. Mě padly do oka korálky laděné do modra a zkombinovala jsem je s lístky a kuličkami v barvě staromědi. Návod je pro zručné začátečnice a mírně pokročilé korálkářky.
    Znáte to, zahlédnete krásný náramek, a musíte si ho koupit. Ale většina z nás se nespokojí jen s náramkem, ale chce mít celou sadu. Co dělat, když se prodávají jen náramky, si ukážeme v následujícím návodu.
    Kumihimo je stará japonská tradiční technika ozdobného splétání šňůr, pomocí které můžeme vyrobi úžasný, eleganní a jednoduchý šperk, který se může hodit také jako dáreček. Použijeme africké dřevo a saténové stuhy, které šperku přidají na eleganci a noblese.


Valentýnský náhrdelník z Korálki 1/2011

    Návod pro web hezké věcičkyRudá je nadčasová. A jako doplněk vždycky elegantní. Pokud navíc použijete potahované perly matné i lesklé, v různých odstínech, pěkně barvu umocníte. Pohrajte si s různými variantami náušnic.
    Ke konci roku mě kamarádka pozvala na křest své knížky. Řešila jsem dilema, zda jí donést květiny anebo raději nějaký náhrdelník, protože vím, že je ráda nosí. Nakonec vyhrál náhrdelník, ten totiž nezvadne a květin dostala kamarádka spoustu. Náhrdelník se mi moc líbil, tady je návod
    Že nevíte, co je rokajl. Je druh skleněných korálků, vyrábí se v různých barvách a různých velikostech.Neznáte žádnou korálkovou techniku, kterou by jste mohli vajíčka ozdobit, ani to dnes nevadí.Stačí tavná pistole a korálky.
    Také to znáte. Jeden kabel k telefonu druhý k foťáku další……. ani nevím na co všechny jsou,a všechny jsou černé. Pořád se trápím s tím, že když chci nějaký použít, musím koukat na koncovky, protože jsou si strašně podobné. Nemám ráda cokoliv polepeného, tak jsme přemýšlela, jak si je poznačím a jelikož mám korálky všude, nemohlo to jinak dopadnout, jsou už i na kabelech k počítači. Třeba se někomu z vás tento nápad zalíbí.


O1 Letní náušnice z Bi beads.pdf

    Půlku letního šatníku mám modro-bíle pruhovanou a půlku prázdnin trávím na Lipně na plachetnici. Proto určitě nepřekvapí mé každoroční veliké těšení na letní číslo časopisu s tématem „Léto, voda, prázdniny“. Dřív jsem vyšívala a tak jsem si zkusila převést předlohu na vyšívání do korálkové podoby. Použila jsem plochý čtvercový steh a vytvořila jsem náušnice pro hravé a odvážné vodačky.
    To si nejdřív vyrobíte gelové nehty, aby při focení vaše ruce vypadaly dobře. Pak je ještě rychle přelakujete světlým lakem, tmavý, ten by prý rušil návod. To vám zabere první hodinu. Mezi tím přemýšlíte, co vlastně vyrobíte. Vždy něco slíbím a pak následně řeším, zda to vůbec lze vyrobit. Najdete si potřebný materiál, dnes v mém případě sutašky a černé slavíky. Máte v hlavě nápad, že to bude červenočerný náramek. Připravíte foťák, odsunete vrstvu korálků a jiných drobností, vytvoříte plochu na focení. Ustřihnete první šňůrky, stále ještě věříte, že to bude náramek. Navléknete jehlu a začnete sešívat. Nyní nastává problém, hlavou vám probleskne jiný nápad. Rychle zapomenete na náramek a ono se to vlastně začne najednou tvořit samo. Sešíváte k sobě šňůrky, místy vložíte nějaký korálek. Co to bude, to stále ještě netušíte. A co z toho vzniklo? Tady vidíte výsledek.


Plotýnkový smat s razítky na nehty

    Když jsem dokončila svou knihu Korálky s Darí, zbylo mi spoustu jednoduchých návodů a protože ne všechny čtenářky časopisu Korálki vyžadují návody na složité majstrštyky, o jeden z nich se tu s vámi podělím. Jde vlastně o efektní techniku, kterou můžete vytvořit libovolně dlouhý řetěz. Ještě rada na závěr: Čím jednodušší šperk vyrábíte, tím krásnější a třeba i dražší korálky vybírejte!
    Občas hledám inspiraci na internetu a zkouším, zda bych něco podobného zvládla udělat také Většinou to dopadne tak, že po pár korálcích zjistím, že když je poskládám trochu jinak, bude to hezčí a moje. A tak vznikla i tato ledová květina a podle ročního období můžete přizpůsobovat její barvy.V návodu je použita kombinace peyot stehu a rybího stehu.
    Chvíli jsem si lámala hlavu jaký šperk připravit na svátek Svatého Valentýna připravit. Že by to mělo být něco se srdíčkem, o tom jsem nezapochybovala. A tak jsem zvolila řetěz z kroužků vyrobený byzantskou vazbou a na něj zavěšené velké srdce ze skla Swarovski. Pokud chcete dárek pro přítele, tak můžete stejnou technikou jen z větších kroužků vyrobit pánský náramek.


Vánoční ozdoby podle vykrajovátek na pečení

    Má ráda techniky, které jsou poměrně rychlé a mezi ně patří i plotýnkový smalt. Kdo už si plotýnkový smalt vyzkoušel ví, že se s ním nedá moc malovat. A když něco nejde, snažím se vymyslet, jak to udělat aby to šlo. A tak je se rozhodla zkombinovat dvě zdánlivě nesouvisející techniky, a to plotýnkový malt a razítka na nehty.
    Blíží se Valentýn a tak většina z nás řeší, jaký dáreček dát svému protějšku. Nerada dělám ,,klučičí,, korále, ale když jsem viděla tyhle keramické z Peru, neodolala jsem. V nabídce jsou různé barevné variace a tvary, proto je tento návod jen inspirací, a kombinace korálků nechám na vás. Vyzkoušíte si zde techniku kumihimo (česky "motání ozdobných šňůrek").
    Přivezla jsem si z Jablonce spoustu různých komponentů a mezi nimi i půlkruhové drátky na naušnice. Už docela dlouho ležely v šuplíku, jako ostatně všechny komponenty než se k nim dostanu.V kombinaci s práskanými korálky vzniknou docela zajímavé náušnice.
    Blíží se plesová sezona a perly patří ke klasice.Navléknout rovnou řadu perliček není nic složitého, ale aby perly vypadaly zajímavěji, navlékneme řady dvě a použijeme různé velikosti perliček.Materiál: Směs perel.(velikost 14 mm, 10 mm, 8 mm, 4 mm), 1m lanko, 2 kaloty, zamačkávací rokajl, 2 kroužky, karabinka. Ploché kleště.


Hrátky se saténovou stuhou a africkým dřevem

    Divný název,že. Ležím v posteli a volné asociace běží hlavou. Náramek je zubatý ,tedy zuby ,zelený tedy krokodýl. Vymyslet název je pro mě to nejtěžší z celého návodu. Korálkuji už dlouho a docela dlouho jsem tvrdila, že šít nebudu. To ale skončilo před nedávnem, když jsem objevila kouzlo korálků miuki delika a TOHO. Nečtu návody a tak jsem začala experimentovat s kombinací velikostí korálků a tónů barev. A je tu úžasný letní náramek. Teď už jen potřebujete spoustu trpělovosti a kouzelný výsledek je naprosto zaručený.
    Dostala jsem od přítele gravírku Dremel a mám z ní velikou radost. Nevydržela jsem to a šla ji hned druhý den vyzkoušet. Protože jsme nedávno dávali loď do vody, a protože na lodi se hodně pije grog, vyrobila jsem si pirátský hrnek a o návod se tu s vámi podělím.
    Dvoudirkové korálky PRECIOSA Twin skýtají nepřeberné množství způsobů použití. Jedním z nich je použítí na výrobu kuliček-ač nemám ráda růžovou barvu říkám jim pracovně Darinky.
    Už od jarního Kreativu v Dubči mi leží v šuplíku malá krabička s minimozaikou, spárovací hmota lepidlo a jiné věcičky a já jsem slíbila, že až budu mít čas, napíšu návod. Pořád jsem to odkládala a vymlouvala se, až výmluvy došly. Je na čase tu mozaiku vyzkoušet a vy můžete se mnou.


Sponky do vlasů s motivem kytiček

    Venku už nám sluníčko připomíná, že se blíží jaro a velikonoce jsou skoro za dveřmi. Moc času na zdobení vajec už tedy nezbývá. Letos jsem se rozhodla pro trochu netradiční zdobení, a když jsem nestihla ,, okorálkovat ,,vánoční ozdoby vynahradím si to na vajíčkách a vy můžete se mnou. Síťku na vajíčka zvládnou vytvořit i začátečníci.
    Šperky zhotovené ze smaltu jsou velmi oblíbené nejen u nás, ale i za hranicemi naší země. Velmi často se používají jako doplňující kovodíly k různým řetízkům na kabelky, batohy i do běžné bižuterie.
    Svatý Martin na bílém koni nepřijel, ale i přes to se nezadržitelně blíží Vánoce. Vánoční výzdoba v obchodech se každý rok objevuje dříve. A mně to vždy připomene, že už několik let slibuji hvězdičky z trubiček na vánoční stromek. Letos je poprvé budeme opravdu mít a to jen díky vám, čtenářům, a mému slibu Pepovi, že připravím nějaký návod na vánoční ozdobičky.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00