Jak na věc


natoaktual quarterly review

SPECIÁL: Summit NATO v Bruselu 2018

    Summit NATO ve Varšavě 2016Summit ve Walesu 2014Summit v Chicagu 2012Summit v Lisabonu 2010Summit ve Štrasburku/Kehlu 2009Summit v Bukurešti 2008Summit v Rize 2006Summit v Istanbulu 2004Summit v Praze 2002
    Stěžejním posláním Aliance je chránit svobodu a bezpečnost svých členů politickými i vojenskými prostředky. NATO spojuje země z Evropy a Severní Ameriky, které vzájemně spolupracují a konzultují v oblasti bezpečnosti a obrany. Tím vytváří jedinečnou transatlantickou vazbu pro politickou a bezpečnostní spolupráci.
    NATO Information Center in Prague provides information about the North Atlantic Treaty Organization and security-related issues. If you have any questions in this regard, you can contact us at info@natoaktual.cz.
    Both natoaktual.cz and NATO Information Center are public diplomacy projects started by the Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic and are run by the Jagello 2000 Association, a leading Czech non-profit NGO in the fields of public and defence diplomacies.


Vybrané zahraniční analýzy a komentáře

    natoaktual.cz is an independent information and news portal covering NATO, defence and security topics. This website also serves as an official portal of the NATO Information Center in Prague. In 2015, the webpage recorded over 5 milion visits.
    Související zprávy natoaktual.cz:NATO pro systém AGS nakoupí letouny Global Hawk (3.2 2012)ČR přispěje 610 miliony korun na systém vzdušného průzkumu NATO (17.1. 2012)
    Kromě operací a misí se NATO se spojenci a partnery angažuje v mnoha dalších činnostech, jako jsou obranné a politické reformy, vojenské plánování a cvičení, vědecká spolupráce a výzkum, sdílení informací nebo humanitární pomoc.
     Letošní summit je první, který se uskutečnil v novém sídle Severoatlantické aliance v Bruselu, které je schematicky znázorněno i na logu summitu. To symbolizuje ale i sepjaté ruce a spojenectví členských států.
    Česká republika se již několik let poté rozhodla, že se bude chtít podílet na společných akcích Severoatlantické aliance, což umožnilo přijetí aliančního programu Partnerství pro mír v roce 1994.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00