Jak na věc


největší strom na světě wikipedia

Vývoj prodejů aut v Číně děsí i největší světové automobilky, imunní není nikdo

    Jak je tedy vidno, největší trh světa momentálně zásadně ovlivňuje automobilový sektor, obavy prakticky všech významných výrobců z Evropy, Ameriky, Japonska či Koreje tak lze pochopit - pro všechny Čína buď hodně znamená, nebo si alespoň plánovali, že pro ně znamenat bude. Že by další čínský sešup mohl způsobit krizi i v Evropě, nemusíme dodávat.
    Situace je tedy opravdu dramatická, zvláště z pohledu tradičních výrobců. Na Číně jsou vedle VW či GM závislí Honda nebo Nissan. Toyota či Hyundai pak na největší trh světa posílají jen asi 15 % své produkce, výkyvy je tak zasáhnou mírněji, ani tyto firmy ale nejsou proti čínským těžkostem imunní. A ještě méně to platí o prémiových a luxusních značkách, třeba Audi, BMW a Mercedes na Číně doslova lpí.
    To není dobrá zpráva ani pro čínské, ani pro světové automobilky, pro které země představuje stěžejní odbytiště. Značky jako Volkswagen do elektromobility investovaly miliardy, a to právě s ohledem na skutečnost, že značnou část z nich prodají na trhu se zdí viditelnou až z Vesmíru. To se ale stane jen stěží ve chvíli, kdy ona podpora, jež mnohdy tvoří i čtvrtinu či pětinu ceny, úplně skončí. Očekávat tak lze nejen zmenšení zisků, ale možná i ztráty.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00