Jak na věc


ošklivé káčátko obsah pohadky

Děj pohádky Ošklivé káčátko a já

    Při jejich cestě plné dobrodružství se z Oškliváčka stává dospívající „puberťák“ a začíná mezi nimi vznikat pevné pouto. V temném lese zachrání Oškliváček kachnu Jessie a zamiluje se do ní. Jessie se k nim přidá za společně jdou za svým snem.
    Krysí podvodníček Krysík má jeden veliký sen – v lunaparku uvádět večerní představení. Při jeho výpravě se dostane do problémů na slepičí farmě a aby se z maléru vyvlíkl, přivlastní si jedno nalezené a ztracené vejce a hraje si na otce. Z vejce se vylíhne tvor, který je tak ošklivý, že mu každý říká Oškliváček. Krysík z farmy utíká a vezme s sebou i syna – chce ho totiž do lunaparku jako účinkujícího v jeho pořadu.


Videa k pohádce Ošklivé káčátko a já (0)

    Když vstoupí do parku, čeká tam na ně nemilé překvapení – nepřátelské krysy z města, které je stopují už delší dobu. Nikdo však netuší, kromě Krysíka, proč. Kocour Ernie, bratranec Krysíka, který v lunaparku žije, přátele zachrání a večer se koná představení. Krysík má výčitky, jelikož ví, že každý se bude Oškliváčkovi za jeho vzhled smát. Nejdříve z toho viděl samé peníze, ale teď má svého syna rád a nechce mu způsobit bolest. Oškliváček vejde na jeviště a Krysík ho nestihne zastavit. Každý se směje, až se za břicho popadá a Oškliváček je smutný. Krysík se mu snaží vše vysvětlit, ale v tu chvíli Oškliváčka unesou krysy zpět na slepičí farmu.
    Jako otec se rozhodne s pomocí Ernieho a Jessie svého syna zachránit. Krysy jsou na farmě v přesile a všichni jsou zajati. Přes noc se z Oškliváčka stane labuť a myslí si, že ráno bude jeho otec popraven. Místo toho, aby zabránil popravě,svým příletem zabrání svatbě s krysou z města, která vychytralého Krysíka pronásledovala už nějakou dobu. Krysík jí už totiž jednou od oltáře utekl. Vše se vysvětlí a labutě volají nového příbuzného do své rodiny. Oškliváček s nimi odlétá, ale vzápětí se vrací za Jessie a Krysíkem, za svou pravou rodinou.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00