Jak na věc


obrázky na plochu zima

Nová doba si žádá nová přísloví

    Pokud vyplníme alt a v Internet Exploreru na obrázek najedeme myší, zobrazí se nám znění altu v bublině. Je to však nestandardní chování, jelikož to má dělat atribut title. Viz níže.
    Pokud obrázek nenese informační hodnotu, ale pouze má dekorační charakter, atribut alt uvedeme, ale necháme ho prázdný; případně takový obrázek do stránky vkládáme pomocí CSS.
    S nástupem moderní doby a nových technologií bylo potřeba tradiční přísloví aktualizovat, aby šla s dobou.
    Nad velkým městem jehož sláva hvězd se dotýká, skví se majestátní hrad, jehož standartou jsou rudé trenky vlající a komunikací pak pro pobavení lidu širého povoláváni jsou odborn...
    Sedí pán v restauraci, má před sebou diplomatku, občas ji otevře, nahlédne do ní, povzdechne si, objedná si koňak. Když už si takhle objedná koňak ...
    Podařilo se nám získat tajný snímek z speciálního výcvikového tábora LEGO kostek. Až příště na nějakou šlápnete budete vědět, že to opravdu není náhoda!
    Když se mrknete na film Čelisti pozpátku, je to o žralokovi, kterej vyzvracel tolik lidí, že kvůli tomu museli otevřít pláž...


Pěstujeme web... ...aneb návody, jak tvořit www stránky

    Jak jste si již určitě všimli, atribut se zadávají tak, že napíšeme název atributu potom rovnítko a uvozovky. Mezi uvozovky pak napíšeme hodnotu atributu.
    Takto vypadá nezobrazený obrázek s přednastavenou velikostí 160 × 160 px, pokud však používáte webový prohlížeč Firefox, vidíte pouze alt (alespoň verze 3.0.5 to dělá).
    A co když velikost obrázku předem neznáme? Možností, jak to zjistit, je víc. Například ho můžeme otevřít v prohlížeči, kliknout na něj pravým tlačítkem myši a dát Vlastnosti.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00