Jak na věc


omalovánka svatý martin na bílém koni

Vám všem, všem dětem, všem rodičům, všem ošetřovatelům,

    vstupné na všechny body programu je dobrovolné, jakožto i za vození na koníčku zaplatíte jen když chcete a kolik chcete výtěžek vždy na letní tábor o.s. Zajíček na koni (speciální táborový transparentní učet - možnost ověření vkladu výtěžku: Raiffeisen BANK, č.ú. 2012113028/5500)
    Program mimo jiné: seznámení s dobrovolníky, detailní seznámení s programem, seznámení s náplní a cíli jednotlivých terapií, seznámení s jednotlivými/ individuálními potřebami dětí, prostor pro otázky...
    V České republice Slunečnice mimo jiné letos podporuje šest turnusů letních dětských integračních táborů pro děti z dětských domovů, utečeneckých táborů a děti handicapované - letos je to téměř 400 dětí.
    Tábor pomáhá několika skupinám dětí ze znevýhodněného prostředí strávit smysluplný týden na horách. Nejen sport zde pomůže dětem začlenit se do plnohodnotného života. Je to i přístup nás dospělých a všech kolem nás. Vstřícné chování všech, s kým se naše děti setkají v Božím Daru, je lákavým pozváním…


KAŽDÝ DEN V ŠESTAJOVICÍCH U PRAHY

    O co půjde? Až do konce roku 2008 vás každý měsíc zveme na akce, které podpoří protidrogovou prevenci a stmelí neziskovky Prahy 14. Zábavné odpoledne pro děti a mládež, které spolu s námi připraví Praha 14 a její další neziskovky. Chcete je poznat? Chcete se pobavit? Přijďte hned na první z akcí: 26.10.2008 GALERIE 14 OD 14.00 Zabíjačka s Prahou 14 - aneb i děti z města mohou znát, co to byly a jsou vesnické zabíjačky!
     V Česku se slaví jeho svátek 11. listopadu a je s ním spojeno mnoho tradic či pranostik. Jedni čekají, že Svatý Martin přijede na bílém koni (čekají první sníh), druzí ochutnávají první letošní, tzv. Svatomartinské víno nebo v poslední době často i Svatomartinské pivo. Tento svátek je dnem, kdy se lidé setkávají s dobrými přáteli nebo s celou rodinou a kdy zasednou nad martinskou husou či martinským pečivem. Sv. Martin je totiž mj. patronem hus, což údajně vzniklo díky legendě, kdy se Martin zdráhal přijmout biskupský úřad v Tours. Schoval se do husince, hejno hus ho ale svým hýkáním prozradilo, a tak musel tu poctu přijmout.Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_z_Tours - výňatekMateriál a pomůckykreslicí karton A4vytištěná omalovánka koně pastelkymodré temperové barvy a bíláplochý štětecšpejlenůžkylepidlo lepidlo se třpytkamihvězdičky (drobná vánoční dekorace nebo samolepky)


Praha: 5.12. zveme děti do Galerie 14 na Mikulášskou nadílku s Prahou 14.

    * o víkendu 17-18.5. přijeďte za Zajíčkem do Staré Boleslavi. Budeme zde na parkurových závodech vozit děti. Pro členy sdružení zdarma. Více info o akci na našich www, na tel.: 731 009 645 nebo o závodech na www.primacup.cz
    Vyrábění, divadélko, sportovní hry a nakonec i vožení na jediném (kvůli deštivému počasí nemohlo přijet koní více) statečném koníku Jůlince pomohlo všem dětem strávit příjemné odpoledne. To pak bylo završeno lampiónovým průvodem Prahou 14. Průvod nevedl nikdo jiný, než sám Svatý Martin na bílém koni - Adélce!
    * 24.5. květnový výlet s koníky: tradičně se sejdeme v Šestajovicích a půjdeme se projít rozkvetlou přírodou. Doprovodí nás Zuzanka, Polynka, Artuš, Sára a Johny. A bude koňská soutěž! Ne závod! Soutěžit budou děti...
    Slunečné odpoledne vylákalo ven nečekané množství dětí, rodičů, ale i mladých bezdětných páru a na druhou stranu i babiček a dědečků bez vnoučátek... Dá se říci, ze každá generace měla na Votickém náměstí svého zástupce a to v hojném počtu! Tři koníci povozili přes 90 dětí! Hrály se hry, rozdávaly se zdarma jogurty DANONE, omalovánky a pexesa IKEA, bonbony a CDečka ALLIANZ.


LUKÁŠ BAUER A DĚTI ZE SDRUŽENÍ ZAJÍČEK NA KONI – ZIMNÍ TÁBORY 2008.

    Na obou akcích jsme prodávali vánoční pohledy z našich arteterapeutickych dílen handicapovaných dětí - celkem jsme prodali 99 pohledu. Výtěžek 1060 Kč uschováme již na naše integrační tábory pro handicapované děti!


Nedělní Zajíčkovo povídání a veselení - 26.10.2008

    I když byly děti v tu neděli zrovna uprostřed prázdnin, našlo se hodně těch, kteří neměly kam odjet. A ať už samy nebo s maminkami přišly v neděli do Galerie 14 na Zajíčkovu akci. V Galerii, za jejíž bezúplatný pronájem děkujeme MČ Praha 14, začalo Zajíčkovo odpoledne ve 14.00 divadélkem souboru Hračka. Představení Domek plný pohádek upoutalo všech 30 párů dětských očí na celých 60 minut. Nakonec se všechny děti ještě zapojily aktivně do hraní... Po divadle už začal tradiční program Zajíčkových akcí: výtvarné vyrábění v Galerii, sportovní hříčky a ježdění na koníčkách v parku před Galerií. V Galerii na prezentaci se mohli hlavně asi dospěláci seznámit s naší činností a též se zajímavým časopisem Konta Bariéry - Můžeš. Nakonec jsme napočítali, a to hlavně na koních, více než 60 dětí... Přesto, že podle našeho zvyku, byly všechny aktivity úplně zdarma, aby se mohly účastnit skutečně i děti, co tráví volný čas venku docela samy (a že jich přišlo hodně!) vybralo se pár korunek do tří kasič
    Přesto že všechny aktivity byly zdarma, rodiče ocenili naši snahu a na akci v Praze 14 se vybralo 2466 Kč. Finance byly použity na krmivo, kování a veterináře pro koně.
    16:00 si oblékneme bundičky a vyjdeme ven před Galerii a společnými silami zavoláme svatého Mikuláše. A pokud jsme byli hodní, světec přijede i s doprovodem anděla a čertíka na konících... Vy jste ještě nikdy neviděli anděla na koni? Tak to musíte přijít!
    PŘIJĎTE SVÉZT DĚTI, DÁT SI KÁVU A ZKUSTE VYHRÁT HODNOTNÝ DÁRKOVÝ BALÍČEK OD AVONU A JINÉ CENY. PŘIJĎTE SE DOZVĚDĚT NĚCO O KONÍCÍCH A LIDECH, CO PRACUJÍ VE SVÉM VOLNÉM ČASE S HANDICAPOVANÝMI DĚTMI.
    Jak se k nám dostanete? Autobusem z Florence nebo z Roztyl do Votic a nebo vlakem z Hlavního nádraží do Benešova. Jak do Votic, tak do Benešova si pak pro vás přijedeme autem. Na jízdy se musíte předem nahlásit a domluvit, kdy vás máme čekat.


V sobotu 8.11. se i za nepříznivého počasí konalo Zajíčkovo zábavné odpoledne "Průvod Sv. Martina na bílém koni". Na program do Galerie 14 (MČ Praha 14) se přišlo podívat na 180 dětí!

    Ve Voticich Program "Nech to koňovi" podpořily výše zmíněné společnosti a velké poděkování patří městu VOTICE! Děkujeme za vstřícný přístup a veškerou podporu, pomoc a ochotu MÚ!
    Helena Houdová se tajně provdala po půlroční známosti za filmového producenta Omara Amanata. Ten se tábora bohužel zúčastnit nemohl. "Moc se na to těšil, ale nedovolily mu to pracovní povinnosti," uvedl náš zdroj. Topmodelka je na začátku devátého měsíce a čeká svého prvního potomka, kterým by měl být chlapec. „Původně jsem chtěla rodit do vody, ale uvidíme, jak to všechno dopadne," nechala se slyšet Houdová.
    vstupné na všechny akce dobrovolné- výtěžek vždy na letní tábor o.s. Zajíček na koni (speciální táborový transparentní učet u Raiffeisen BANK, č.ú. 2012113028/5500)
    OPĚT ZVEME VŠECHNY DĚTI NA JÍZDY NA KONÍCH, TENTO ROK DO BUČOVIC! (Jak se k nám dostanete? Autobusem z Florence nebo z Roztyl do Votic a nebo vlakem z Hlavního nádraží do Benešova. Jak do Votic, tak do Benešova si pak pro vás přijedeme autem.) Na jízdy se musíte předem nahlásit a domluvit, kdy vás máme čekat.


sobota 21.2.2009 * GALERIE PRAHY 14 * náměstí Plukovníka Vlčka 686, Černý Most II

    První turnus si báječně užil karneval na lyžích a holky z druhého turnusu se zase celý týden nadšeně donekonečna chlubily, jak se na začátku tábora pozdravily a vyfotily s Lukášem Bauerem, vítězem SP 2007/2008.
    16.30 - 17.00 PŘIJEDE ZA DĚTMI OPRAVDOVÝ SVATÝ MARTIN V HISTORICKÉM ODĚVU NA VELKÉM BÍLÉM KONI A POZVE VŠECHNY DĚTI I RODIČE NA MALÝ PRŮVOD PODZIMNÍ PRAHOU 14.
    BRIGÁDA BUČOVICE: PRO TATÍNKY - stavění dřevěných boxů pro koně (Maminky a děti svezeme na koníčkách a všem uděláme dobré kafíčko nebo čajíček, svařáček, groček… Tatínkové mohou přespat. Více info: 731 009 645)
    Z toho na 30 jich přišlo bez rodičů přímo z ulice či parku. Zajíček tak splnil co slíbil, že i bez jediné korunky se děti bezvadně pobaví a odnesou si něco malého domů...


Votice: 28.11. budeme zase zdarma vozit děti na Votickém jarmarku!

    V březnu se vydaly děti za Zajíčku na koni na hory. První turnus začínal v době, kdy v Praze se už hlásilo jaro. Všichni se divili, že si bereme lyže, a ne kola. Ale Boží Dar, městečko Lukáše Bauera, nezklamal. Sníh a dokonce hory sněhu čekaly na děti z obou turnusů. A nejen sníh, lyžování a hry. Všechny děti nadchlo vyrábění různých zajímavých maličkostí po večerech v chatě, a to i pány kluky, co na začátku říkali, že oni nic vyrábět přece nebudou. Rodiče handicapovaných dětí měli zase radost ze vstřícnosti Areálu Novako. Handicapované děti totiž jezdily celý týden zdarma a jeden rodič - doprovod za cenu dítěte! Provozovatelům a vlekařům patří velký díky za jejich pochopení!
    Za krásné povedené dva týdny děkujeme MČ Praha 14 (díky jejím příspěvkům na jiné aktivity o.s. se podařilo ušetřit na dva turnusy!), společnosti Patria a.s. - plátci ubytování jednoho turnusu, panu faráři Markovi za poskytnutí fary a slevy, panu starostovi z obce za pomoc a všem dobrovolníkům…
    vstupné na všechny akce dobrovolné - výtěžek vždy na letní tábor o.s. Zajíček na koni (speciální táborový transparentní učet u Raiffeisen BANK, č.ú. 2012113028/5500)


AKCE JE SOUČÁSTÍ PROGRAMU SDRUŽENÍ: "NECH TO KOŇOVI" - PROGRAM PROTI KRIMINALITĚ DĚTÍ A MLÁDEŽE.

    ProvedeníKrok 1 – pozadíČtvrtku si položíme na výšku.S odstíny modré namalujeme oblohu a necháme uschnout.S bílou barvou a špejlí natiskneme sníh.Krok 2 – dokreslení postavy, dokončeníZopakujeme si základní proporce lidského těla.Velikost hlavy v poměru k tělu je u dospělého člověka asi 1 : 8, čili hlava je přibližně osmkrát obsažena v celkové výšce figury.Polovina celkové výšky je v klínu (rozkroku) figury.Nohy tedy tvoří přibližně polovinu celkové výšky.Kolena jsou v polovině nohou.Paže volně visící podél těla sahají při natažených prstech asi do půli stehen.Lokty jsou ve výšce pasu. Na upravenou omalovánku koně dokreslíme jezdce a vybarvíme.   Obrázek pečlivě vystřihneme, nalepíme na pozadí a ozdobíme se třpytkami,hvězdičkami … . Původní omalovánka: http://www.peppitext.de/Ausmalbilder_Tiere_P-S/1_Horse.gif Upravená omalovánka Selské tradice a pranostikySvátek svatého Martina byl jedním z nejoblíbenějších svátků roku. Na mnoha místech se konaly poutě, hojně se pořádala martinská pos
    NOVÍ DOBROVOLNÍCI: i nadále hledáme dobrovolníky, kteří by měli zájem pomáhat dětem s handicapy a kteří mají rádi koně. Jsme malé občanské sdružení, které pořádá jízdy na koních zdarma pro děti s handicapy, celodenní integrační výlety, integrační tábory a jiné aktivity. Za pomoc - s dětmi i ve stájích (hlavně asistence u jízd, organizování programu pro děti v klubovně, pomoc na výletech) je možné si domluvit vyjížďky na koních. Rovněž je možné napsat potvrzení o praxi pro školu…A v neposlední řadě radost ze smysluplné práce a pomoci…
    Přihlášky a informace co s sebou a podobně: paní Monika Splavcová: 605 466 166 Půjdeme ven s koníky i pokud bude sníh, zahrajeme si zimní hry a společně postavíme největšího sněhuláka - koňáka. Když sníh nebude, snad bude alespoň ospalé sluníčko.
    Info stánek o.s. Zajíček na koni - pozvání na letní integrační tábor do Bučovic (7km od Votic) formou docházky na vámi zvolené programy v termínu: 17.-22.8.


PRŮVOD SVATÉHO MARTINA PODZIMNÍM MĚSTEM S DOPROVODNÝM ODPOLEDNÍM PROGRAMEM - VOZENÍ DĚTÍ NA KONÍČCÍCH ZDARMA!

    Zábavná odpoledne byly součástí našeho prevenčního programu proti kriminalitě dětí a mládeže "Nech to Koňovi" s podtitulem - Nech to koňovi má větší hlavu? Koňovi starosti s kriminalitou nechat nemůžem, ale společně s koněm rádi pomůžem.
    Přestože v den konání akce bylo pro Helenu, která je v pokročilém stadiu těhotenství, nepříznivé horké letní počasí, nevynechala ani letos modelka svou účast. "Snažili jsme se pro ni zajistit maximální pohodlí, aby ona i miminko byly v pořádku. Chvílemi to vypadalo dost riskantně, ale vše se zvládlo a děti byly z účasti Heleny nadšené," prozradil nám jeden z blízkých přátel topmodelky, která se dětem věnovala několik hodin. Na táboře v Koutu na Šumavě je doprovodila při jízdě na koni a osobně se zúčastnila rozdávání dárků a cen za umístění v soutěžích.
    Přestože je topmodelka Helena Houdová (28) v devátém měsíci těhotenství, ani letos nevynechala letní tábor, kde dětem předala dárky v rámci svého nadačního fondu Slunečnice.


ZIMNÍ LYŽAŘSKÝ INTEGRAČNÍ TÁBOR - BOŽÍ DAR

    Tábor Otevřené dveře, který organizuje občanské sdružení Zajíček na koni v Koutu na Šumavě, se zaměřuje na 90 dětí (mix handicapovaných a z utečeneckých zařízení). Program je připraven odborníky a zahrnuje arteterapii, muzikoterapii, terapii jízdou na koni, canisterapii, fyzioterapeutické masáže a individuální přístup k potřebám každého dítěte. (yas)
    Helena Houdová je zakladatelkou nadačního fondu Slunečnice, který usiluje o pomoc dětem v 15 zemích překonat tíhu chudoby, nemocí, sociálního znevýhodnění nebo různých handicapů. Slunečnice (v Americe Sunflower Children) pomáhá například v Kambodži, Indii, Keni, Guineji, Nepálu, Nikaragui, Brazílii, Peru, Kubě, České republice a dalších zemích.
    Program významně podporuje MČ Praha 14 a spřátelené neziskové organizace. Jedna z nich - o.s. Jahoda přijala pozvání na Svatého Martina k prezentaci své činnosti. Za účast Jahodě děkujeme.
    PŘIJĎTE SE ROZLOUČIT S POLYNKOU, ZUZANKOU, ARTUŠEM, JOHNYSKEM, LADYNKOU, SAMBOU, SÁROU A OSTATNÍMI ČTYŘNOŽCI. PO VÝLETĚ UŽ KONÍCI NASEDNOU DO KOŇSKÉHO AUTOBUSU A POJEDOU DOMŮ... NE NA DLOUHO, NA TÁBOŘE V ČERVENCI SE UŽ ZASE BUDOU NA DĚTI TĚŠIT...

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00