Jak na věc


opakovač pmr brno

První zkušenosti se čtečkou Kindle DX v ČR

    Možnosti uvedení opakovače AC750 do provozu jsou dvě. První je určená pro absolutní neznalce a spočívá v tom, že zařízení zasunete do zásuvky (rozsvítí se LED indikující napájení, tedy ta první nad čtvercovým tlačítkem) co nejblíž ke směrovači a současně nebo postupně stisknete tlačítka WPS na směrovači a na opakovači. Na směrovači začne svítit nebo blikat dioda WPS a na opakovači slouží pro aktivaci WPS čtvercové tlačítko pod sloupcem diod informujících o stavu zařízení - to se na dobu, po kterou jsou obě zařízení párována, rozsvítí. Máte na to asi 90 sekund, aby se obě zařízení spárovala, celé spárování pak trvá kolem minuty. Výsledkem je rozsvícení třetí diody nad tlačítkem, indikující komunikaci se směrovačem. A pak i čtvrté a páté diody nad tlačítkem, ukazujícími v jakém pásmu se připojení ke směrovači událo, zda v pásmu 2,4 GHz (čtvrtá) nebo/i 5 GHz (pátá). Jakmile se nějaké zařízení připojí k opakovači, třetí dioda nad tlačítkem začne blikat.
    Z tohoto pohledu to vypadá, že české pobočce TP-Linku tak spadl úspěch na českém trhu do klína úplně bez práce. Myslet si to ale znamená velký omyl. Tato společnost pravidelně a trpělivě přináší na náš trh inovované výrobky, které navíc fungují skvěle i dlouhodobě a tím si získávají cenné body třeba právě u lokálních poskytovatelů přístupu na internet, takže se výrobky TP-Linku objevují stále ve větší míře v domácnostech, dodávány právě pracovníky poskytovatelů. A když už jsou doma, lidé kupují i další výrobky TP-Linku, protože jsou spokojeni s tím, co doma už mají.


3D televize bez brýlí a nebo rovnou 4D

    Abychom byli úplně přesní, Netgear, jako producent špičkových přístrojů pro oblast profesionálního přenosu dat má mnoho dobrých nápadů i pro oblast domácí techniky, ale opět - vedení společnosti, které nebylo schopno tato zajímavá zařízení portovat na náš trh - se zachovalo stejně, odvolalo do té doby dobře fungujícího lokálního manažera, pracujícího ovšem s jimi svázanýma rukama, a výsledek se opět dostavil. Úspora v podobě vedení Netgearu z Polska již brzy přinesla své ovoce. Do té doby už tak chudá nabídka, zapříčiněná nezájmem amerického mamuta o nějaké lokální trhy v nějakém malém Česku, přešla pod velení lidí, kteří o našem trhu nevědí zhola nic, nejsou schopni zapůjčovat ani přístroje na testování a tak se nelze divit, že i Netgear se z našeho trhu (tak nějak trochu logicky) vytrácí, protože se o něm přestává mluvit.
    Obě linky RS485 jsou rovnocenné, galvanicky oddělené od napájecího zdroje i navzájem, ochráněné proti přepětí a propojením na svorkovnici je lze impedančně zakončit. Opakovač je vybaven indikačními LED, které informují o aktivitě na linkách a směru přenosu. Směr přenosu je řízen automaticky s programově nastavitelnou dobou “klidu na lince”.
    Vynikající věcí je i existence síťové ethernetové zásuvky RJ-45 ve spodku přístroje, protože tak můžete připojit pomocí ethernetového kabelu například notebook, který nemá Wi-Fi nebo jiné zařízení, které se připojuje pouze kabelem (napadá mne třeba chytrá televize bez Wi-Fi adaptéru, chytré Blu-ray přehrávače opět bez Wi-Fi adaptéru), nicméně máte jistotu toho, že jste připojeni kabelem a víte odkud. Je dobré o tom vědět. Pokud máte připojeno nějaké zařízení kabelem přes tuto zásuvku, blikáním druhé diody nad tlačítkem je indikován datový provoz na něm.


Technologie blízké budoucnosti - IBM, HP, Apple, GM, VW

    Společnost TP-Link na našem trhu poté, co do té doby velmi oblíbená společnost D-Link zazmatkovala a nevěděla, zda prezentovat prvky pro profesionální nasazení nebo pro domácí použití, a zcela nelogicky vyměnila místní vedení pobočky, aby velením pověřila lidi z Maďarska, což jí přineslo spíše prodejní neúspěchy, než úspěchy, využila tohoto oslabení doposud na českém trhu dobře zavedené značky a dá se říci, že převzala trh domácích síťových zařízení. A šikovné zastoupení TP-Linku ihned zahltilo trh domácích spotřebičů síťové techniky velmi kvalitní nabídkou, která je pravidelně inovována. Navíc jsou produkty TP-Linku velmi elegantní a snadno nastavitelné, takže jejich použití je v domácnostech o to snazší. Navíc někteří poskytovatelé internetu především lokálního významu ihned dokázali šikovnými zařízeními obsadit místa, která do té doby využívala například zařízení zmíněné společnosti D-Link nebo Netgear. To proto, že se nesetkávali s nějakými chybami při nasazování i dlouhodobém prov
    A tak je to třeba právě s opakovači, kterých jsme už psali. Jedním z testovaných zařízení byl opakovač signálu (extender) TP-Link TL-WA850RE - externí odkaz . Připomínáme ale i článek o směrovačích (routerech) TP-Link Archer C7 a C2 - externí odkaz , protože s právě s modelem Archer C7 jsme prováděli test novinky TP-Linku, totiž opakovačem signálu AC750.
     Společnost TP-Link uvedla na trh další pokračování řady veleúspěšných opakovačů, které se hodí k vykrytí míst signálem Wi-Fi tam, kam nedosáhne signál z Wi-Fi směrovače. Tentokrát TP-Link vyrobil verzi, která zvládne i nejmodernější standard 802.11 ac, tedy dvoupásmový opakovač pracující v pásmu 2,4 i 5,0 GHz. A jako bonus pro vás máme tip, jak zvýšit pravděpodobnost připojení se k internetu na dovolené. Kupodivu to rovněž souvisí s opakovači.


Základní technické údaje

    Při měření přístupových dob například přes server speedtest.net došlo pouze ke zvýšení doby odezvy z internetu, což je logické, protože do cesty signálu bylo vloženo další zařízení, které tento čas odezvy zákonitě prodlouží.


Opakovač signálu 802.11ac od TP-Linku je tu

    Protože linka RS485 je koncipována jako polo duplexní, je nejdůležitějším úkolem logiky opakovače správně určit směr přenosu dat. Principiálně nemůže opakovač korektně pracovat zcela univerzálně, to znamená nezávisle na přenosové rychlosti a komunikačním protokolu. Pro správnou funkci je tedy nutné opakovač před instalací řádně nakonfigurovat, což znamená nastavit čas “klidu na lince”. Nakonfigurovaný opakovač je po zapnutí napájecího napětí ve stavu, kdy jsou vysílače obou linek odpojeny, tedy čeká na příjem dat z obou linek. Pokud se například na lince 1 objeví jako první stav logické nuly, je okamžitě aktivován vysílač linky 2 a data jsou přenášena ve směru Linka1 -> Linka2. Pokud stav na lince 1 přejde do úrovně logické jedničky neznamená to že je vysílač linky 2 okamžitě odpojen, ale je zahájeno časování doby “klidu na lince”. Pokud se po tuto dobu znovu neobjeví na lince 1 stav logické nuly, přechází opakovač do výchozího stavu, tj. odpojí se oba vysíla
    Já ale doporučuji využít druhou nabízenou možnost, kdy na mobilním zařízení pak snadno poznáte, k jaké síti jste momentálně připojeni. Po volbě Customize se k názvu vámi vybrané sítě přidá _EXT. Sice do všech mobilních zařízení budete zadávat hesla znovu, aby se připojovaly přes opakovač, ale zase víte ihned, k jaké síti jste kde připojeni. Můžete si rovněž vytvořit síť s úplně jiným názvem a _EXT tak ignorovat:


Inteligentní digitální domácnost

    Důležitá informace k Wi-Fi na dovolené: V souvislosti s blížícími se dovolenými je důležité vědět i to, že některé hotely nabízejí internet zdarma. Po konzultaci s techniky právě od společnosti TP-Link jsem ale došel ke zjištění, když jsem se o loňské dovolené na Turecké Riviéře nemohl dlouhodobě připojit k Wi-Fi, že jeden směrovač dokáže - podle typu - obsloužit tak kolem pětadvaceti připojení najednou. To je příčinou toho, že zrovna, když se potřebujete připojit, nejde to. Vím, že na dovolené se nepracuje, ale prostě potřebujete dokončit nějaký svůj projekt nebo odeslat kolegům důležitá data, která na potvoru zrovna uvízla jen na vašem počítači. A na recepci hotelu u jediného hot-spotu, tedy Wi-Fi routeru sedí několik desítek pubertálních děvčátek a postpubertálních krásek a všechny přes Wi-Fi komunikují s kámoškami někde ve světě o tom, jaká je tu nuda. Z toho důvodu doporučuji, pokud je to možné, připojit se na hotelu k internetu kabelem, tento vozit stále s sebou. A pokud to nejde


Zloděj vás vykrade do pěti minut!

    Výhodou tohoto postupu je, že opakovač převezme všechna nastavení pro sítě v pásmu 2,4 i 5 GHz, tedy názvy sítí i jejich hesla. Vše se řídí tím, zda váš směrovač používá standard 802.11ac, který pracuje se dvěma kmitočtovými pásmy. V případě, že používá nastavení 802.11 a/b/g/n, pak jsou nastaveny pouze ty frekvence, které odpovídají standardu, používanému Wi-Fi směrovačem. Nato opakovač vyjmete ze zásuvky a umístíte do zásuvky, kde je ještě dostupný signál z Wi-Fi směrovače (na mobilu vám intenzitu Wi-Fi ukazuje indikátor síly signálu a má v místě příjmu alespoň jednu čárku z typicky čtyř nebo pěti) a zasunete do zásuvky poblíž. Objevení se několika čárek indikujících sílu signálu Wi-Fi na vašem mobilním zařízení v prostoru, kde před chvílí ještě signál nebyl, svědčí o tom, že opakovač pracuje a vaše zařízení se s ním propojilo a přijímá z něj signál rychlostí až 750 Mb/s. Připojení poznáte i podle toho, že třetí dioda LED nad tlačítkem bliká a tím informuje o existujícím provozu mezi


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0048:00:00