Jak na věc


opakovač pmr

ROMAN DELTA - Důvody, proč není opakovač beskydy v provozu.

    Abychom byli úplně přesní, Netgear, jako producent špičkových přístrojů pro oblast profesionálního přenosu dat má mnoho dobrých nápadů i pro oblast domácí techniky, ale opět - vedení společnosti, které nebylo schopno tato zajímavá zařízení portovat na náš trh - se zachovalo stejně, odvolalo do té doby dobře fungujícího lokálního manažera, pracujícího ovšem s jimi svázanýma rukama, a výsledek se opět dostavil. Úspora v podobě vedení Netgearu z Polska již brzy přinesla své ovoce. Do té doby už tak chudá nabídka, zapříčiněná nezájmem amerického mamuta o nějaké lokální trhy v nějakém malém Česku, přešla pod velení lidí, kteří o našem trhu nevědí zhola nic, nejsou schopni zapůjčovat ani přístroje na testování a tak se nelze divit, že i Netgear se z našeho trhu (tak nějak trochu logicky) vytrácí, protože se o něm přestává mluvit.
    Vše funguje v pohodě, jak jsem se sám mohl několikrát přesvědčit včetně funkcionality 802.11ac, tedy možnosti současného využívání dvou pásem u modernějších zařízení najednou. Zkoušel jsem to na tabletu Samsung a věc byla bezproblémová. Opakovač pak dává o spojení vědět rychlým blikáním třetí diody nad tlačítkem.
    Závěrem chci říci, že opakovač (exteder) TP-Link AC750 je opravdu schopný přístroj, který vyřeší problémy s nedostupností signálu v některých koutech vaší domácnosti. Během měsíčního testovacího provozu ani jednou nebylo nutné ho restartovat nebo nějak upravovat jeho nastavení. Funguje spolehlivě a vypadá i elegantně. Neobávejte se ale toho, že jeho teplota je během provozu stále na úrovni přibližně 37,8 až 38,5 °C. Nebojte se, horečku nemá a plně uspokojí vše, co od něj čekáte.


Vítejte v oddílu o opakovači CB - aktuálně nefunkční - důvody viz diskuze dole

    Vynikající věcí je i existence síťové ethernetové zásuvky RJ-45 ve spodku přístroje, protože tak můžete připojit pomocí ethernetového kabelu například notebook, který nemá Wi-Fi nebo jiné zařízení, které se připojuje pouze kabelem (napadá mne třeba chytrá televize bez Wi-Fi adaptéru, chytré Blu-ray přehrávače opět bez Wi-Fi adaptéru), nicméně máte jistotu toho, že jste připojeni kabelem a víte odkud. Je dobré o tom vědět. Pokud máte připojeno nějaké zařízení kabelem přes tuto zásuvku, blikáním druhé diody nad tlačítkem je indikován datový provoz na něm.


Opakovač signálu 802.11ac od TP-Linku je tu

    Výhodou tohoto postupu je, že opakovač převezme všechna nastavení pro sítě v pásmu 2,4 i 5 GHz, tedy názvy sítí i jejich hesla. Vše se řídí tím, zda váš směrovač používá standard 802.11ac, který pracuje se dvěma kmitočtovými pásmy. V případě, že používá nastavení 802.11 a/b/g/n, pak jsou nastaveny pouze ty frekvence, které odpovídají standardu, používanému Wi-Fi směrovačem. Nato opakovač vyjmete ze zásuvky a umístíte do zásuvky, kde je ještě dostupný signál z Wi-Fi směrovače (na mobilu vám intenzitu Wi-Fi ukazuje indikátor síly signálu a má v místě příjmu alespoň jednu čárku z typicky čtyř nebo pěti) a zasunete do zásuvky poblíž. Objevení se několika čárek indikujících sílu signálu Wi-Fi na vašem mobilním zařízení v prostoru, kde před chvílí ještě signál nebyl, svědčí o tom, že opakovač pracuje a vaše zařízení se s ním propojilo a přijímá z něj signál rychlostí až 750 Mb/s. Připojení poznáte i podle toho, že třetí dioda LED nad tlačítkem bliká a tím informuje o existujícím provozu mezi
    Při měření přístupových dob například přes server speedtest.net došlo pouze ke zvýšení doby odezvy z internetu, což je logické, protože do cesty signálu bylo vloženo další zařízení, které tento čas odezvy zákonitě prodlouží.
    Druhou možností, jak nastavit opakovač TP-Link AC750 využívá právě možnosti připojení tohoto zařízení síťovým kabelem k notebooku. Všechna nastavení pak totiž provedete sami přes webové rozhraní nebo s pomocí mini osmicentimetrového CD, které je součástí dodávky a najdete ho v elegantně vyrobené krabičce (nesnažte se ji otevírat, po odstranění průhledného obalu z PVC se z krabičky vysune směrem dolů vanička, ve které v jejím krytu najdete právě zmíněné CD, krátký návod v angličtině pro expresní nastavení - právě popsané - a na druhé straně pak pokyny k nastavení opakovače připojeného ethernetovým kabelem k notebooku za pomoci jednoho z prohlížečů. Návod, jak se dostat do okna prohlížeče s parametry opakovače máte v přiloženém návodu.


Felix Francova Lhota - Opakovač

    Společnost TP-Link na našem trhu poté, co do té doby velmi oblíbená společnost D-Link zazmatkovala a nevěděla, zda prezentovat prvky pro profesionální nasazení nebo pro domácí použití, a zcela nelogicky vyměnila místní vedení pobočky, aby velením pověřila lidi z Maďarska, což jí přineslo spíše prodejní neúspěchy, než úspěchy, využila tohoto oslabení doposud na českém trhu dobře zavedené značky a dá se říci, že převzala trh domácích síťových zařízení. A šikovné zastoupení TP-Linku ihned zahltilo trh domácích spotřebičů síťové techniky velmi kvalitní nabídkou, která je pravidelně inovována. Navíc jsou produkty TP-Linku velmi elegantní a snadno nastavitelné, takže jejich použití je v domácnostech o to snazší. Navíc někteří poskytovatelé internetu především lokálního významu ihned dokázali šikovnými zařízeními obsadit místa, která do té doby využívala například zařízení zmíněné společnosti D-Link nebo Netgear. To proto, že se nesetkávali s nějakými chybami při nasazování i dlouhodobém prov
    Z tohoto pohledu to vypadá, že české pobočce TP-Linku tak spadl úspěch na českém trhu do klína úplně bez práce. Myslet si to ale znamená velký omyl. Tato společnost pravidelně a trpělivě přináší na náš trh inovované výrobky, které navíc fungují skvěle i dlouhodobě a tím si získávají cenné body třeba právě u lokálních poskytovatelů přístupu na internet, takže se výrobky TP-Linku objevují stále ve větší míře v domácnostech, dodávány právě pracovníky poskytovatelů. A když už jsou doma, lidé kupují i další výrobky TP-Linku, protože jsou spokojeni s tím, co doma už mají.


Roman Delta - A nastalo velké ticho-den první

    Jinak funkci zařízení samotného poznáte tak, že jej zastrčíte do zásuvky - rozsvítí se jen první dioda nad tlačítkem, indikující provoz opakovače samotného. Chvíli počkáte na rozsvícení jedné nebo obou diod indikujících frekvenci, na které komunikují se směrovačem a po chvíli se rozsvítí i třetí dioda, indikující datový provoz. Pokud se nerozsvítí ani jedna z diod do minuty, musíte zkusit jinou zásuvku, protože v místě, kde je nyní zařízení připojeno, není možné zachytit signál ze směrovače a tím pádem není možné využít funkce opakování signálu.
    Jak už víte ze zmíněného článku o možnosti přenést signál ve vaší domácnosti v podstatě kamkoli, opakovač (extender) je zařízení, které dokáže přijmout signál z Wi-Fi směrovače a vykrýt další část domácnosti (bytu, novostavby, pracovního prostoru, atd.) novým signálem, který posílí signál původní. A pokud si do svých mobilních zařízení nastavíte všechny směrovače a jejich hesla, plynule pak v prostoru domácnosti přecházíte z místa, který je vykryt jedním zařízením (směrovač Wi-Fi) do místa, vykrytého zařízením dalším (třeba právě opakovačem Wi-Fi). Těch můžete mít doma několik a tak počet zařízení, které mohou v jeden okamžik komunikovat, může být až několik desítek. Viz obrázek.


Inteligentní digitální domácnost

     Společnost TP-Link uvedla na trh další pokračování řady veleúspěšných opakovačů, které se hodí k vykrytí míst signálem Wi-Fi tam, kam nedosáhne signál z Wi-Fi směrovače. Tentokrát TP-Link vyrobil verzi, která zvládne i nejmodernější standard 802.11 ac, tedy dvoupásmový opakovač pracující v pásmu 2,4 i 5,0 GHz. A jako bonus pro vás máme tip, jak zvýšit pravděpodobnost připojení se k internetu na dovolené. Kupodivu to rovněž souvisí s opakovači.
    A tak je to třeba právě s opakovači, kterých jsme už psali. Jedním z testovaných zařízení byl opakovač signálu (extender) TP-Link TL-WA850RE - externí odkaz . Připomínáme ale i článek o směrovačích (routerech) TP-Link Archer C7 a C2 - externí odkaz , protože s právě s modelem Archer C7 jsme prováděli test novinky TP-Linku, totiž opakovačem signálu AC750.


První zkušenosti se čtečkou Kindle DX v ČR

    Důležitá informace k Wi-Fi na dovolené: V souvislosti s blížícími se dovolenými je důležité vědět i to, že některé hotely nabízejí internet zdarma. Po konzultaci s techniky právě od společnosti TP-Link jsem ale došel ke zjištění, když jsem se o loňské dovolené na Turecké Riviéře nemohl dlouhodobě připojit k Wi-Fi, že jeden směrovač dokáže - podle typu - obsloužit tak kolem pětadvaceti připojení najednou. To je příčinou toho, že zrovna, když se potřebujete připojit, nejde to. Vím, že na dovolené se nepracuje, ale prostě potřebujete dokončit nějaký svůj projekt nebo odeslat kolegům důležitá data, která na potvoru zrovna uvízla jen na vašem počítači. A na recepci hotelu u jediného hot-spotu, tedy Wi-Fi routeru sedí několik desítek pubertálních děvčátek a postpubertálních krásek a všechny přes Wi-Fi komunikují s kámoškami někde ve světě o tom, jaká je tu nuda. Z toho důvodu doporučuji, pokud je to možné, připojit se na hotelu k internetu kabelem, tento vozit stále s sebou. A pokud to nejde
    Možnosti uvedení opakovače AC750 do provozu jsou dvě. První je určená pro absolutní neznalce a spočívá v tom, že zařízení zasunete do zásuvky (rozsvítí se LED indikující napájení, tedy ta první nad čtvercovým tlačítkem) co nejblíž ke směrovači a současně nebo postupně stisknete tlačítka WPS na směrovači a na opakovači. Na směrovači začne svítit nebo blikat dioda WPS a na opakovači slouží pro aktivaci WPS čtvercové tlačítko pod sloupcem diod informujících o stavu zařízení - to se na dobu, po kterou jsou obě zařízení párována, rozsvítí. Máte na to asi 90 sekund, aby se obě zařízení spárovala, celé spárování pak trvá kolem minuty. Výsledkem je rozsvícení třetí diody nad tlačítkem, indikující komunikaci se směrovačem. A pak i čtvrté a páté diody nad tlačítkem, ukazujícími v jakém pásmu se připojení ke směrovači událo, zda v pásmu 2,4 GHz (čtvrtá) nebo/i 5 GHz (pátá). Jakmile se nějaké zařízení připojí k opakovači, třetí dioda nad tlačítkem začne blikat.


ABapBleseNup - 40 Ways to Drop Your Blood Influence

    A teď už pojďme k samotném u testu opakovače TP-Link AC750. Ono na něm toho totiž k testování mnoho není. Zasunete zařízení do zásuvky a za tím ho zapnete. A pokud by náhodou síť nefungovala, je dobré vědět, že na něm vespodu - vedle ethernového konektoru RJ-45 - najdete i tlačítko pro resetování přístroje, což se provádí ideálně mikrotužkou nebo špendlíkem (je to malý otvor a propiska se tam nevejde, navíc hrozí možnost zašpinění spínače inkoustem z náplně). Ale z dlouhodobých zkušeností, jaké mám s modelem 850 (viz odkaz výše) to potřebovat nebudete. A když - stejně jako stisk tlačítka reset - se chová vyjmutí opakovače a jeho opětovné zastrčení do zásuvky (soft reset neboli měkký reset, které zařízení restartuje). Pokud byste ale chtěli opakovač uvést do stavu, ve kterém jej dodává výrobce, musíte restartovací tlačítko použít a čekat aspoň šest sekund, než se zařízení restartuje (tvrdý reset).
    A vy si, stejně jakoby to za vás udělalo připojení WPS, vyberete název sítě - implicitně je stejná jako ta, jejíž vlastnosti se kopírují (začerněno, Main router/AP WiFi Network name (SSID) a Extender WiFi Network name (SSID) jsou v případě kopírování - viz obrázek - shodné). To je dobré k tomu, že název sítě a její heslo máte už uloženo v mobilních zařízeních a nemusíte si přidávat žádné další připojení a heslo k němu:
    Já ale doporučuji využít druhou nabízenou možnost, kdy na mobilním zařízení pak snadno poznáte, k jaké síti jste momentálně připojeni. Po volbě Customize se k názvu vámi vybrané sítě přidá _EXT. Sice do všech mobilních zařízení budete zadávat hesla znovu, aby se připojovaly přes opakovač, ale zase víte ihned, k jaké síti jste kde připojeni. Můžete si rovněž vytvořit síť s úplně jiným názvem a _EXT tak ignorovat:


Peter Alfa - opakovač muže být Roman Delta,,,

    Než se dostaneme k samotnému testu dvoupásmového opakovače TP-Link AC750 standardu IEEE 802.11ac a popisu nastavení tohoto přístroje, musím konstatovat, že doma mi v přízemí mi opakuje signál od června 2012 jeden z předchozích modelů této společnosti, extender TP-Link TL-WA850RE. Za dva a tři čtvrtě roku jsem na toto zařízení v podstatě nesáhl, pouze v případě výměny Wi-Fi směrovače nebo změny hesla na směrovači jsem musel nastavit nové jméno a heslo SSID i pro kódovaný přenos dat v opakovači. Jinak sám z vlastní vůle nikdy neodešel a slouží věrně dodnes.
    V každém případě si ale nechte nastavení opakovače zálohovat na váš lokální disk do souboru, nikdy nevíte, kdy se vám to bude opětovně hodit (v menu samozřejmě můžete provádět i další činnosti jako restartovat opakovač nebo ho uvést do stavu, v jakém vám byl výrobcem dodán):
    Pro profíky: Můžete ale nejprve nastavit parametry opakovače přes WPS a z routovací tabulky směrovače pak zjistit a do prohlížeče zadat IP adresu opakovače. Tím odpadá nutnost (překovávat lenost a) připojovat opakovač prostřednictvím LAN kabelu.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00