Jak na věc


přírodní spalovač tuku

Další možnosti použití přírodního kamene

    Přírodní kámen je používán již od nepaměti a s nadsázkou lze říct, že nikdy "nevyšel z módy". Nabízí nám široké spektrum možností jak a kde jej využít. Jeho výhodou je především vysoká užitná hodnota. Jedná se o ušlechtilý materiál s nenahraditelnými technickými vlastnostmi.
    Přírodní kámen nabízí neomezené množství způsobů použití. S oblibou je využíván nejen pro exteriér ale také interiér. Vašemu domovu či zahradě vtiskne velkou dávku osobitosti a především zdání luxusu. Při tom je jeho velkou výhodou nadčasový vzhled. I proto je po designové stránce tolik vyhledávaným materiálem. Oproti vysoce módním materiálům bude přírodní kámen vypadat dobře i po mnoha letech. Variabilita jeho použití navíc přináší možnost použití přírodního kamene při tvorbě moderního i rustikálního vzhledu.


Přírodní kámen - stavební materiál

    Z výše uvedených informací je zřejmé, že jsme obklopeni nesčetným množstvím druhů hornin. Jednotlivé typy přírodního kamene se různí vzhledem, velikostí zrn, texturou, strukturou a fyzikálními, mechanickými a technickými parametry. U kamenů sledujeme hodnoty jako je objemová hmotnost, tvrdost, pevnost v ohybu a nasákavost. Jako stavební materiál je kámen možné různě opracovávat. Povrchových úprav existuje mnoho. Ty ovlivňují nejen vzhled kamene, ale do určité míry také jeho vlastnosti potřebné ke konstrukčnímu použití - omyvatelnost, protiskluznost, odolnost proti znečištění apod. Uvést můžeme například povrchovou úpravu antique, která připomíná starou ochozenou dlažbu, pískovaný povrch, broušený povrch nebo povrch leštěný, který je využíván zejména v interiérech.
    Přírodní kámen se vyznačuje především svojí odolností. Rohodnete-li se pro kamenný obklad nebo dlažbu, máte jistotu, že vás "přežije". Při jeho použití se nemusíte obávat vysokých mrazů, silných větrů, děšťů či slunce. Pro svoji odolnost a tvrdost je hojně využíván na pokládku dlažby, protože snese mnohatunová zatížení.
    Velmi oblíbené je použití přírodního mramoru v koupelnách. Mramor poskytuje oproti keramickým obkladům mnoho výhod, zejména pro svoji odolnost a neopakovatelnou strukturu. Podobnou roli hrají také přírodní travertiny a interiérové pískovce. Všechny zmíněné materiály můžete dle fantazie používat kdekoliv vás napadne. Ideálně se hodí pro koupelny, kuchyně, vstupní haly, ale také obývací místnosti.


Florascent - přírodní ručně vyráběné parfémy

    Kamenné obklady jsou krásné. Mohou se stát hlavním designovým prvkem na fasádě i na stěnách v interiéru. Opět se nabízí spousta možností, jak kámen na obklady použít. Kamenné obklady mohou pokrýt celou fasádu a propůjčit tak domu vzhled kamenné stavby. Stejně tak mohou fasádu pouze ozdobit na vybraných místech - například kolem dveří či oken, případně jako kamenné sokly.
    Předmět dotazu - Vyberte typ dotazu - Sháníte něco konkrétního? Chcete nezávaznou cenovou nabídku? Máte zájem o katalog? Řešíte technický problém a nevíte si rady? Máte jiné dotazy?
    Přírodní kámen je navíc dodáván v mnohe tvarech, velikostech, tloušťkách a barevných provedeních.Přírodní kámen bývá různě opracovaný. V nabídce se můžete setkat s přírodním či antickým povrchem nebo také s leštěnou povrchovou úpravou. Vedle nepravidelných formátů naleznete formáty pravidelné, které se dodávají v různých rozměrměrech. Hrany těchto formátů se mohou řezat nebo sekat. Nabídka obkladů je ještě rozmanitější. Můžete se setkat s formáty větších velikostí i s jemnými úzkými páskami a plastickými obklady.
    <script type="text/javascript">/* <![CDATA[ */var seznam_retargeting_id = 24778;/* ]]> */</script><script type="text/javascript" src="//c.imedia.cz/js/retargeting.js"></script>


Přírodní kosmetika, bio kosmetika, biopotraviny, bio aromaterapie

    Použití přírodního kamene se nemusíte obávat ani v interiéru. Vhodně zvolený materiál propůjčí interiéru luxusní a velmi originální vzhled. Stejně jako v případě venkovního použití je možné kámen snadno kombinovat s dalšími, nejen přírodními, materiály.
    Obklady a dlažby z přírodního kamene si vás jistě získají svojí elegancí a praktičností. Přírodní kámen je absolutně bezúdržbový a lze říci, že vše pro vás končí pokládkou dlažby či obkladu. Oceníte také to, že se velmi dobře kombinuje s dalšími materiály a díky své přirozené barevnosti může být doplněn téměř čímkoliv.
    V zahradě můžete využít přírodního kamene k obkladu volně stojících zdí a k vytvoření vzhledu kamenného zdiva. V interiéru je možné použít obkladový kámen také na vybrané zdi nebo lemování. Přírodní kámen může najít své místo v obývacích pokojích, halách, ložnicích ale také v kuchyni. Růžné druhy mramorů se potom mohou stát variantou obkladů ve vaší koupelně. Přírodní kámen se tak může stát originálním prvkem vaší domácnosti.
    O tom, že je člověk kamenem od pradávna fascinován, nám podávají svědectví také megalitické stavby (např. slavný Stonehenge). Tyto stavby se datují do doby kamenné a jsou jakousi předzvěstí kamenné architektury.


Dlažby z přírodního kamene v exteriéru

    Hojněji se s využitím kamene začínáme setkávat ve starověku. Z té doby se nám dochovala nejedna ukázka sochařského řemesla. Zároveň můžeme dodnes obdivovat velký fenomén starověkého stavebnictví v podobě pyramid a chrámů v Egyptě. Stejně tak po sobě zanechaly architektonické dědictví kultury Mayů či Aztéků.
    Vůně Florascent představují mimořádnou kolekci vzácných přírodních parfémů, které oživují tradiční umění evropského parfumérství ze 17. století. „Tradice je pro nás příslibem pro používání pouze vybraných přírodních surových materiálů, které dají naší vůni její osobitý nádech.“ Každý flakon je ručně plněný, utěsněný a zabalený do stylových ručně vyráběných papírových tub, které již sami o sobě jsou charakteristikou pro přírodní parfémy Florascent. Unikátní vůně Florascent i jejich design jsou podpisem našeho parfumáře Rolanda Tentuniana. Jeho umělecká citlivost, zručnost a technické dovednosti způsobily, že sen se stal skutečností: vdechnul život tradičnímu umění ze 17. století v moderní řadě nezapomenutelných vůní. V širokém sortimentu si přijdou na své milovníci květinových vůní, lehkých, svěžích kompozic i smyslných orientálních variací. Vkusný výběr pánských vůní završuje širokou nabídku nápaditých kompozic plných fantazie. Celý sortiment exkluzivních vůní je rozdělen do 5 řad.


Obklady z přírodního kamene v interiéru i exteriéru

    Dlažby z přírodního kamene výrazně esteticky pozvednou vzhled okolí vašeho domu. Jsou vhodné zejména pro příjezdové cesty, cesty kolem domu a na zahradě.
    V dnešní době je možné si při stavbě domu či úpravě zahrady vybrat z nepřeberné nabídky materiálů. Přesto je přírodní kámen stále jedním z nejvyhledávanějších. Oproti jiným materiálům má přírodní kámen mnoho výhod a drží se tak stále v čele pomyslného žebříčku stavebních materiálů.
    Předkové člověka objevili kámen a jeho ušlechtilé vlastnosti již v pravěku. Přírodní kámen tak můžeme rozhodně označit nejdéle používaným materiálem v dějinách. Údajně kámen opracovávali již Australopitékové před více než dvěma miliony let. S jistotou lze však uvést, že kámen k tvorbě nástrojů a pomůcek využíval o několik stovek let později Homo Habilis. Podle některých archeologů sloužil kámen již tehdy také k velmi primitivním stavebním účelům.


Lavera Trend sen. tón. hyd. krém

    Krása přírodního kamene tkví především v jeho jedinečnosti. Tvary a barevnosti kamene jsou neopakovatelné a nenapodobytelné. Zejména u sedimentálních hornin (pískovce, vápence) můžeme navíc sledovat celou řadu geologických procesů, které během jeho historie formovaly vzhled daného kamene.
    Stejně tak nikoho asi nepřekvapí, že hlavním stavebním materiálem ve středověku byl přírodní kámen. Románský i gotický styl je plný krásných kamenných staveb. V Čechách se u staveb z tohoto období setkáváme především s opukou a pískovcem.
    Metamorfované horniny vznikaly přeměnou z různých hornin a to působením vysokých teplot, tlaků a prostředí - čili činitelům v zemské kůře, kterým byly vystaveny. Výsledná podoba kamene je závisla na délce a intenzitě působení těchto činitelů.K metamorfovaným horninám řadíme krystalické vápence (mramory), fylity, granulity apod.
    Popustíte-li uzdu své fantazie, zjistíte, že se při použití přírodního kamene nemusíte omezovat pouze na obklady a dlažby. Nebojte se kámen použít také na nejrůznější doplňky a stavební prvky v domě či na zahradě. Dopřejte si například u krbu na zahradě netradiční posezení u kamenného stolu. S velkoformátovou kamennou deskou to nebude žádný problém. Stejně tak může vzniknout i schodiště ve vašem domě nebo v jeho okolí.


Dlažby z přírodního kamene v interiéru

    Kamennou dlažbu můžete využít také do okolí bazénů a k bazénovým lemům. Stejně tak se nemusíte bát využít dlažbu z přírodního kamene v interiéru nebo na terase.
    Magmatické horniny vznikají krystalizací z magmatu. Struktura magmatické horniny se potom odvíjí od posloupnosti krystalizace a postupného chladnutí taveniny. Do skupiny magmatických hornin řadíme materiály jako je granit (žula), žulový porfyr, křemenný porfyr, bazalt (čedič) apod.
    Přírodní kámen může být využit moha dalšími způsoby. Při stavbě schodišť, bazénových lemů, krbů a dalších stavebních prvků. U přírodního kamene platí víc než kdekoliv jinde, že fantazii se meze nekladou. Můžete například interiér svého domu založit na dominantním kamenném schodišti nebo robustním kamenném stolu. Vaše zahrada se nemusí omezit pouze na kamennou dlažbu či obklad bazénu, ale můžete do ní zakomponovat volně stojící kamenné okrasné zdi, jezírka, fontány či květináče.


Výhody použití přírodního kamene

    Druhý dech nabírají kamenné fasády s příchodem historizujících stylů na přelomu 19. a 20. století. Přírodní kámen je využíván až do dnešní doby. V současnosti nachází své uplatnění v interiérech i exteriérech. Dávno není považován pouze za stavební materiál, ale je ceněn také pro své dekorační vlastnosti. Můžeme se tak stále častěji setkávat s kamennými obklady zdí v obývacích pokojích, přírodními dlažbami v okolí bazénů a s různými kamennými dekoracemi v zahradách.
    Období renesance navázalo na odkaz antické kultury a to se samozřejmě přeneslo také do architektury a stavitelství. Kámen tak nadále zůstával vyhledávaným stavebním a okrasným materiálem. S barokním slohem přišel menší úpadek kamene na vnějších fasádách. Jednak bylo toto období ve znamení nedostatku kamenného materiálu a navíc přišly do módy omítnuté zdi. Přesto se stále využívalo kamenných dlažeb v interiéru i v exteriéru a také v kamenosochařství.
    Sedimentární horniny vznikaly přemísťováním, usazováním a zpevněním zvětralých úlomků, chemickým procesem (srážením z roztoků) nebo také biologickým procesem, při kterém docházelo k usazování vlivem biologického činitele. Sedimentární horniny vznikali obvykle na zemském povrchu nebo těsně pod jeho povrchem za poměrně nízkých teplot.K sedimentálním horninám patří pískovce, vápence, jílovité břidlice, travertiny apod.


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00