Jak na věc


příušnice příznaky dětí

Falešné těhotenství: Takto ho poznáte!

    Příušnice se většinou projevují teplotami mezi třiceti osmi až čtyřiceti stupni a zduřením ušních žláz hmatatelným v místě v zadu za ušním lalůčkem. Tento otok může, ale nemusí být bolestivý na dotek. V některých případech mohou být příušnice následovány zánětem mozkových blan neboli meningitidou. V takových případech pacient trpí vysokými horečkami, bolestmi hlavy, zvracením a postižením sluchu někdy tak intenzivním, že pacient přestává slyšet.
    Patří mezi jedno z nejnakažlivějších dětských onemocnění, které doprovází kašel, vysoké horečky, bílé pupínky, pálení a slzení očí a vyrážka. Příznaky se objevují až 14 dnů po nákaze. Dítěti pomůžete studenými zábaly, dostatkem tekutin a léky na snížení teploty.
    Časté onemocnění, které zasahuje slinné žlázy před ušima. Příznakem je velká bolest v obličeji, zvýšená teplota, bolest při otevírání úst i samotném polykání a sucho v ústech. Léčbu provádějte studenými a nekyselými tekutinami, léky na snížení teploty a teplými zábaly.


Rizikové těhotenství – co dělat, když musíte jen ležet?

    Doporučení, rady a návody pro léčbu, léčebné kůry a jiné postupy a informace zveřejněné na stránkách LEKARweb.cz nenahrazují lékařské vyšetření a mají pouze informativní charakter. Jakékoliv užití a použití těchto doporučení se děje na vlastní odpovědnost návštěvníka těchto stránek. Tyto postupy a informace byste měli konzultovat se svým ošetřujícím lékařem nebo dalšími odborníky z předmětného oboru. Přestože se snažíme uvádět co nejpřesnější informace, nemůžeme vyloučit některé chyby nebo nepřesnosti. Za to se předem omlouváme a je to další důvod, proč byste se měli obrátit na vašeho ošetřujícího lékaře.
    Komplikací příušnic může být například zánět slinivky břišní – pankreatitida – která může vést k poškození slinivky a její funkce produkovat hormon insulin, což způsobuje cukrovku (diabetes mellitus). U mužů může dojít k zánětu varlat, který způsobí neplodnost (pohlavní strilitu).
     Příčiny hemofilieNemoc hemofilie je poměrně vážné onemocnění, protože jde o vrozenou chorobu, která znamenáporuchu srážlivosti krve, tedy vyšší krvácivost....
     PříčinyDownův syndrom je genetické onemocnění, které vzniká již v prenatálním věku ještě nenarozenéhojedince. Důvodem postižení, které pak nemocného...
    Když se necítíte dobře vy, dokážete říct, kde a co vás bolí. Problém je, že miminko neumí bolest specifikovat, a tak se nemoc dá zprvu odhadnout jen podle příznaků. Teprve později, podle vyšetření lékaře a případných krevních testů, se dá s jistotou určit, co miminko trápí.


Dětské nemoci a jejich příznaky

    Příušnice se většinou léčí klidovým spánkovým režimem a odpočinkem na lůžku. Jako léky se používají většinou takové, které snižují horečky a otupují bolesti. Jedná se zpravidla o analgetika a antipyretika. Léčí se tedy hlavně příznaky nemoci, ale žádný lék, který by pomáhal proti její příčině, zatím neexistuje. Jestliže dojde k zánětu varlat, pak se většinou ordinují glukokortikoidy, které tlumí zánětlivou reakci.
     PříčinyNemoc hypoxie se týká novorozenců. Jedná se totiž o nemoc, která se vyznačuje nedostatkem kyslíku. Hypoxie je buďto akutní nebo chronická...
    K chřipce se většinou přidávají i další infekce dýchacích orgánů a výsledkem je zánět plic či průdušek. Příznakem je bolest hlavy, zvýšená teplota, malátnost, hluboký kašel a rýma. Účinnou léčbou je dostatek spánku, zvýšený příjem tekutin a vitamínů a snižování teploty.
    Přestože se jedná o téměř vymizelou dětskou chorobu, stále patří mezi nejzávažnější onemocnění. Projevuje se vytrvalým a silným kašlem doprovázeným zvýšenou teplotou, záchvaty a zvracením. Dítěti musíte umožnit vykašlávání hlenů a hlavně mu nepodávat žádné léky proti kašli.
    ● Naopak viry jsou menší, rozmnožují se přímo v buňkách těla a bohužel na ně standardní antibiotika nezabírají. Ovšem jedno jediné napadení těla virem dává doživotní imunitu, a proto za celý život proděláme jen jedny příušnice nebo plané neštovice. 


Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00