Jak na věc


předpověď počasí aladin

Lyžařské areály konečně ožívají

    Z podkladů, které dostala k projednání vláda vybíráme tři obrázky, které pěkně vypovídají o stavu sucha s vody v ČR v létě 2018. Jsme zvědaví jak se k tomu vláda postaví. 1. Intenzita sucha v půdním profilu Výrazné, výjimečné a extrémní sucho je na 68% území. Relativně dobrá situace je v jižních Čechách a na severovýchodní Moravě. 2. Stav hladiny podzemní vody Tady lze napsat, že vody ve studnách není nikde „normální“ stav. 3. Průtoky z 8. srpna 2018 Opět lze jen konstatovat, že na všech měřených úsecích je průtok nižší než v polovině měření. V mnoha případech jde o ... Číst celý článek »
    Poznámka: Čas měření je udáván ve světovém čase UTC (UTC = UT = GMT = SELČ-2h = SEČ-1h). Pro získání místního času je třeba k zobrazenému času příčíst 1 hodinu v zimním období, kdy platí středoevropský čas, resp. 2 hodiny v období platnosti letního času.
    Dnes těsně před 8 hodinou ranní jsme v Komořanech naměřili -21,5 °C. Nejnižší teplotu za posledních 5 let. Teď v 11:00 teplota stoupla na „příjemných“ -14,5. Číst celý článek »
    Omlouváme se všem uživatelům Předpovědi počasí Slunecno.cz, Počasí na email a Počasí na web za technické problémy s aktualizací dat předpovědi počasí. Nyní nejsou správně aktualizovaná data předpovědi pro všechna místa v...více


90' ČT24: Extrémní počasí a klimatické změny

    První článek z kategorie SUCHO bude trochu paradoxně o vodě. Respektive půjde o upozornění na pořad V. Moravce z cyklu Fokus na téma voda. Především část s oceánologem Zdeňkem Kukalem, klimatologem Alexandrem Ačem a egyptologem Miroslavem Bártou jsou velmi zajímavé. Odkaz ke zhlédnutí celého pořadu v archivu ČT je zde: Pro sledování pořadu Fokus o vodě, klikněte zde. Číst celý článek »

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00