Jak na věc


předvolební prezidentská debata

Jste pro zrušení neziskových organizací a využití peněz ze státního rozpočtu pro jiné účely?

    Česká televize ve čtvrtek 24. října završí své předvolební vysílání v pražském Kongresovém centru, kam pozvala devět předsedů či lídrů politických uskupení: ODS, ČSSD, TOP 09, KSČM, SZ, KDU-ČSL, ANO, ÚSVIT, SPOZ. Kritériem výběru je opakovaná účast v předchozích 14 předvolebních debatách ČT. Předvolební superdebatu, kde se bude nejen bilancovat, ale i plánovat do budoucna, moderuje Václav Moravec. Přímý přenos sledujte na ČT1 a ČT24 ve čtvrtek 24. října od 20:00.
    Praha – Podpoříme sadu protikorupčních zákonů z dílny Rekonstrukce státu, slibovali nejčastěji lídři stran s nejvyšším volebním potenciálem během superdebaty ČT. V závěrečné konfrontaci devíti uchazečů o sněmovní křesla také hodnotili největší úskalí a rizika letošních předčasných voleb – velké a zavedené strany se obávají stranické roztříštěnosti sněmovny a tím i velmi brzkého návratu k volebním urnám. Od volebních nováčků zazněl strach z návratu stejných politiků do sněmovních lavic i neochoty dohodnout se na základních bodech budoucí politiky.  
    Hlavní hosté pořadu – předsedové nebo volební lídři politických stran a hnutí, které se opakovaně účastnily 14 předvolebních krajských debat České televize (řazeno podle čísel vylosovaných Státní volební komisí):


Opozice vládu nešetřila. Z krize jsme vyšli ještě dobře, vrací pravice

    Ano. Je věděcky dokázáno, že marihuana je bylina a pomáhá lidem. Nevím o nikom, že by umřel na následky „požití“ marihuany, Vy snad ano? Je třeba si položit otázku, proč jsou zde legální tvrdé drogy (alkohol), na kterých prokazatelně vzniká závislost, ruinují lidské životy a umírají lidé? Pěstovat 5 rostlin na osobu (nad 18 let) je myslím dostačující množství k tomu, aby si lidé mohli sami vyrobit mastičku na potíže s bolavými klouby a nemuseli utrácet stovky & tisíce za ty samé s pěknou krabičkou. I když, zde je právě asi ten kámen úrazu; zisky velkých farmaceutických korporací a daně z prodeje odvedené státu.
    Pokud přijímat migranty, pak slušné, prověřené, pracovité lidi s doložitelnou pracovní historií. Téměř dva roky jsem žil v Austrálii, tak bych Vám mohl vyprávět, jak je těžké vůbec tam být a co vše pro to musíte platit a udělat. Určitě ne zahodit cestovní pas na hranicích.
    Pan Putin má z mého pohledu svatou trpělivost a díky bohu, že v Rusku není u moci někdo jiný, kdo by neměl tolik trpělivosti a ochoty jednat. Asi by se možná svět již nacházel ve válečném konfliktu. Jak se by USA líbilo, kdyby Rusko rozmisťovalo své vojenské základny po celém světě, např. na Kubě? Na druhou stranu, kolik je základem NATO kolem ruských hranic? Asi nepotřebuje další komentář. Nicméně, celá tato problematika by vydala na několik stránek, ale Rusko není agresor eskalující napětí.


Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko opět v Horních Bludovicích

    jmenuji se Michal Auředník (37) připravil jsem pro Vás s pomocí agentury IIC tento předvolební průzkum, který je reakcí na jiné „zaručené průzkumy“ při vzorku cca. 1000 lidí z Prahy. Prahu miluji, ale pokud má být průzkum skutečně objektivní, je třeba většího vzorku respondentů v rámci celé republiky. Proto bych Vám předem chtěl poděkovat za sdílení tohoto průzkumu a v případě, že by Vás to zajímalo, pod otázkami najdete, jak bych hlasoval já  & krátké odůvodnění. 
    Ano. 12 miliard? Opravdu tolik každý rok doslova vyhodíme do koše na fungování pofiderních organizací propagující „multi-kulti“ nebo integrací nepřizpůsobivých? Za peníze z dotací od státu se nám pomocí dojemných srdceryvných příběhů snaží hrát na city a ujistit nás, že jsou opravdu potřebné a důležité. Chápu je, jde jim o peníze a 12 miliard je slušný koláč, za který by se zde nechalo pomoci jinak a mnohem přínosněji. Na druhou stranu, podpořil bych organizace podporující léčbu nemocných dětí, matek samoživitelek a ostatních, kteří to skutečně potřebují.


Superdebata: Volby jdou do finále

    Česká televize připravila před letošními parlamentními volbami doposud nejrozsáhlejší a nejkomplexnější předvolební vysílání. Divákům tak poskytla nebývalý prostor pro získání informací o postojích a názorech všech relevantních kandidujících subjektů. Vedle speciálních vydání svých publicisticko-zpravodajských pořadů do vysílání zahrnula i čtrnáct debat s lídry ze všech krajů České republiky. Klíčem k výběru hostů debat byly výsledky průzkumu volebního potenciálu.
    Praha – Vláda byla příliš tvrdá hlavně v sociální oblasti a nedokázala řešit nezaměstnanost nebo čerpání evropských dotací. Takový účet vystavili bývalé koalici zástupci sněmovních oponentů Bohuslav Sobotka (ČSSD) a Vojtěch Filip (KSČM) v první části závěrečné předvolební superdebaty ČT. Tábor někdejší koalice ve složení Miroslava Němcová (ODS) a Karel Schwarzenberg (TOP 09) ale oponoval: vzhledem k okolnostem a problémům, které státu přinesla krize, si prý vláda špatně nevedla. První část předvolební debaty se ohlížela právě na počínání hlavních parlamentních stran v minulých letech.
    Hlavní témata: bilance uplynulého zkráceného volebního období; důvěra občana ve stát, fungování státních institucí a státní správy, služební zákon; daňové zatížení občanů i právnických osob, důchodová reforma; stabilita politického a ekonomického prostředí; financování volebních kampaní a stran, možnosti povolebního uspořádání


Jste pro zrušení neziskových organizací a využití peněz ze státního rozpočtu pro jiné účely?

    Do Předvolební superdebaty je pozváno devět politických stran, které se opakovaně objevily v krajských speciálech. Předvolební superdebata je vyvrcholením série krajských speciálů. Potkají se v ní proto předsedové či volební lídři těch uskupení, která se v nich objevila více než jedenkrát.
    Ano. Zbytečná instituce z mého pohledu. Pokud nejsou volby, tak o senátorech vůbec není slyšet a jsou zcela neviditelní. Stovky milionů by se daly využít jinak a přestřihnout pásku při otevření školky zvládne i paní ředitelka.
    EU byl ze začátku velmi dobrý projekt, který fungoval a měl své výhody. Za posledních pár let se však hodně věcí z mého pohledu změnilo. Nelíbí se mi diktát ze stranu Bruselu a to, že o nás stále více a více rozhodují nikým nevolení byrokraté. To asi není v pořádku. Také je otázka, kolik nás stojí samotné členství vs. kolik získáme. Já osobně bych se nebál uvažovat o vystoupení, ale až na základě důkladného sběru informací PRO vs. PROTI. Zatím to na mě působí tak, že bych se spíše přiklonil pro vystoupení z EU. Není třeba se stále pod někoho schovávat. Máme šikovné lidí a kde je vůle, je i cesta.


Myslíte si, že v Česku existuje pozitivní rasismus?

    Praha – Malé strany o sobě tvrdí, že jsou alternativou k těm, kteří nesli politickou odpovědnost v minulé Poslanecké sněmovně. Během předvolební superdebaty si společně notovali zejména při kritizování stávajícího důchodového systému. Všech pět malých stran, tedy KDU-ČSL, SPOZ, Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury, hnutí ANO 2011 a Strana zelených, nesouhlasí zejména s existencí druhého pilíře ve stávající formě. A ti, kteří ho akceptují, si přejí větší inspiraci v západních státech se štědrým sociálním systémem.
    Druhá stránka a ještě podstatnější je ta, že Evropa má své tradice a symboly. Migranti, kteří jsou z velké části muslimové, nejsou ochotni akceptovat tyto tradice, přizpůsobit se a podílet se rozvoji. Oheň s vodou také nedáte dohromady a živit zde z našich daní mladé silné chlapce, kteří tvoří velkou většinu migrantů, je výsměch a plivnutím do tváře všem našim lidem, kteří zde celý život pracovali a odváděli daně. Zkuste říci našim důchodcům, že místo zvýšení almužny, kterou pobírají, se musí dát peníze na migranty. Život není fér, to tohle je opravdu za hranicí všeho.
    Ne. Naše česká koruna má dlouhodobou tradici a úplně se bojím toho, jak by přijmutí Eura probíhalo, pokud by se tak stalo. Konkrétně za jakých podmínek a s jakým kurzem. Obávám se, že my bychom byli ti, pro které by to výhodné dvakrát nebylo. Celá EU je v současné době spíše v rozkladu a napříč Evropou posilují strany preferující výstup státu z EU, čili by byl nyní nesmysl přecházet na Euro.


Mělo by Česko přijímat migranty?

    Setkání se uskutečnilo pod patronací poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Milady Halíkové a kandidátky do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje Jany Pohludkové.
    Osobně si myslím, že je dobré si své rozhodnutí napřed odůvodnit a stanovit si priority. Na základě volebních programů se pak rozhodnout, které straně dát hlas. Je také dobré si i pamatovat, kdo jak se rozhodl v důležitých hlasováních, které probíhali v průběhu minulého volebního období a pak také zhodnotit dosavadní výsledky, kterých bylo dosaženo. Můj hlas by směřoval k tomu, kdo je striktně protimiigrační, odmítá diktát Bruselu, má svůj názor a má také reálnou šanci uspět a přeskočit hranici 5%. Líbí se mi zahraniční politika pana Babiše (ANO) a názorově je mi sympatický p. Klaus mladší ( z ODS bohužel jen on),  pan Filip z (KSČM) a p. Okamura (SPD). Zde bych vybíral, ale zcela jasno zatím nemám. Počkal bych ještě na předvolební debaty.
    Jsme přesvědčeni, že tímto přístupem se výrazně odlišujeme od zpracování předvolebního vysílání komerčních televizí a naplňujeme tak poslání veřejnoprávního media, jak nám velí zákon.


Jakou politickou stranu či hnutí by jste volili v případných předčasných volbách?

    Ano. Nelze si nevšimnout případů, kdy se zde určitá část obyvatel při každé možné příležitosti ohání rasismem a získává tak určitě výhody. Máme jedno občanství, tak by zákony měli stejně platit pro všechny stejně, bez rozdílu barvy pleti nebo i počtu dětí. Tečka.
    Určitě ne! Pan Babiš, ať už je jaký chce, byl zvolen více jak 30% hlasů právoplatných voličů. Výsledek je takový, jaký je a pokud se to někomu nelíbí, ať se svobodně rozhodne v příštích volbách jinak.
    Ne. Nevidím jediný důvod, proč by měla pomáhat a přijímat naše republika. Pokud vím, neměli jsme nikdy kolonie, ze kterých by jsme těžili (na rozdíl od ostatních států) a tudíž by se měly starat ty státy, které dlouhodobě těžili např. nerostná bohatství a naopak nic nevraceli.

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2019
cache: 0000:00:00