Jak na věc


památky paříže

Paříž památky | Poznávací zájezdy do Paříže

    Alternativou ke kartě Paris Pass je Paris Museum Pass, která se nabízí také na 2, 4 a 6 dní. V ceně je zahrnuto méně památek a nezahrnuje okružní autobusy ani plavbu po Seině, je však výrazně levnější.
    Další akce k výročí vzniku samostatné republiky připravuje Obecní dům v Praze, kde byla 28. října 1918 vyhlášena samostatnost Československa. O deset let později představila prvních deset let existence mladého státu výstava soudobé kultury v Československu 1928, zahájená pod patronací Tomáše G. Masaryka na Brněnském výstavišti. Prvního prezidenta Československa připomíná Masarykovo muzeum v jeho rodném městě Hodoníně anebo Muzeum TGM v Lánech, lákavým cílem je i Kramářova vila, od roku 1998 sloužící jako rezidence předsedy vlády České republiky a zpřístupněná ve významných dnech a při státních svátcích. Za vidění stojí i další místa, která se zrodila během poslední stovky let, třeba televizní vysílač na Ještědu, Tančící dům v Praze anebo vila Tugendhat v Brně, funkcionalistický skvost zařazený mezi památky UNESCO.


Ještěd - jedinečný výhled na všechny světové strany a originální ubytování

    Oslavy 100. výročí vzniku samostatného Československa nabídnou řadu velkých akcí a oslav. Osobnosti, které svým myšlením posouvaly náš národ kupředu, kulturní a společenské fenomény československé éry a příběhy, které by neměly být zapomenuty, připomenou například koncerty České filharmonie v pražském Rudolfinu, výstavy v pražské Národní galerii a brněnské Moravské galerii, výstavy v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, v Muzeu umění v Olomouci, v pražském Národním muzeu a Národním zemědělském muzeu, ve Slezském zemském muzeu v Opavě anebo akce v Národním divadle či Památníku Lidice.


Skanzen Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě

    Jestliže jste si naplánovali týdenní výlet do Paříže v domnění, že zvládnete vidět úplně vše, museli byste běhat, hodně běhat. A při běhání si jen stěží vychutnáte ojedinělou atmosféru, kterou se metropole může chlubit. Je výhodné projít si v klidu všechny hlavní památky centra a také předměstí, kam lehce a rychle dojedete místním metrem. Při prohlídce pařížských památek lze využít turistických autobusů. Ty doplňují a ozvláštňují jízdu poutavým výkladem ve čtyřech světových jazycích, nebo vyzkoušet plavbu parníkem po Seině a prozkoumat město tzv. od vody. Všechny krásy, které Paříž skrývá, nelze během jediné dovolené poznat. Stačí se jen zaposlouchat do pomalých rytmů hudby, nechat se unášet vánkem uměleckého světa, otevřít svá srdce tamějšímu životnímu elánu. A třeba poznáte Paříž z úplně jiné perspektivy. Nechte se vtáhnout do ráje vína a delikatesních sýrů, kde nikdo nikam nepospíchá a žije si po svém. Paříž se mění jako barvy. Pokaždé je jiná – a právě proto je tak jedinečná.
    Pokud chcete při Vaší dovolené navštívit větší množství památek, můžete si zakoupit kartu Paris Pass, díky které budete mít volný vstup až do 60 muzeí, galerií a dalších památek. Díky kartě v řadě památek také předběhnete frontu návštěvníků s klasickými vstupenkami. V ceně máte návíc vyhlídkový autobus, který metodou hop-on hop-off objíždí 9 zástávek u nejvýznamnějších atraktivit - můžete tedy na kterékoliv z nich nastoupit i vystoupit a objet je tak všechny. Mezi hlavní pamětihodnosti zahrnuté do karty Paris Pass patří Muzeum Louvre, Palác ve Versailles, Katedrála Notre Dame, Centre Pompidou, muzeum voskových figurín Musée Grévin, Vítězný oblouk nebo Panthéon. Díky kartě můžete také absolvovat plavbu po Seině nebo využít některou z výhod ve vybraných obchodech, restauracích a kavárnách. Na výběr máte kartu s platností 2, 4 a 6 dní. Karty jsou ve 3 cenových kategoriích - pro děti (4-11 let), mladistvé (12-17 let) a dospělé (od 18 let).

Copyright © Dossani milenium group 2000 - 2020
cache: 0000:00:00